SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Michał Jekiel road to super heavyweight

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3186318

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1323 Napisanych postów 1407 Wiek 30 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 51615
winterR
Właśnie Wiktor a myślisz że przedział rep 8-15 jest odpowiedni czy nawet nie warto te 8p robić tyko 10-15 albo 12-15p jakie są Twoje odczucia. Ja swoje zdanie na ten temat niby mam ale ciekawi mnie Twoja opinia.
Właśnie teraz też jak robię na wyciągach to staram się dopinać i zwalniać ruch, to znaczy zwalniać ruch negatywny staram się teraz w każdym ćwiczniu i widzę że przekłada mi się to bardzo na czucie no i myślę co robię a nie że przenieść z pkt A do pkt B. Więc obym na masie nie podpalił się i znów nie zaczął jakoś mega szarpać wszystkim.


Tutaj raczej nie chodzi o przedział powtórzeń, a o to, że wyższy zakres wymusza użycie mniejszego ciężaru i pozwoli się bardziej skupić na technice, czuciu, a nie tylko na wyszarpaniu. Najlepszy zakres powtórzeń to i tak zawsze będzie ten niższy 5-8, bo wtedy praktycznie już od pierwszego powtórzenia pracujemy na wysokoprogowych jednostkach motorycznych i każde powtórzenie jest silnie stymulujące. Kwestia tego właśnie jak kto potrafi to wykorzystać, jak nie masz siły żeby zapracować poprawnie to musisz zejść z obciążenia, znów ktoś inny po prostu psychicznie wymięknie w seriach na 15-20p. Może kojarzycie takie coś, jak się kiedyś mówiło, że powtórzenia zaczynam liczyć dopiero od momentu kiedy zaczyna boleć :) ten kto to wymyślił idealnie wstrzelił się w tę teorie która właśnie poznaliśmy niedawno, poza tym wiele elementów starej szkoły np. większą liczba posiłków czy nieświadome zjadanie najpierw białka z warzywami, a później węgli (mięso/jajecznica na wytrawnie plus kasza czy coś na słodko) okazuje się być zasadna tutaj konkretnie chodzi o kontrolę wrażliwości insulinowej.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
Czaje o co chodzi w tym przekazie :) No nic, teraz właśnie nie bez powodu uginania robię siedząc w oparciu a jak sztangą stojąc to dupą opieram się o ścianę :) będę się skupił tak jak do tej pory na tym co robie i tyle :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
13 Tydzień Redukcji
Czwartek 13.02.2020
88 Dzień Redukcji


Waga z dzisiaj 100,3kg (-0.5kg)
Cardio wykonane jak zawsze 55min na czczo przy InstaStory xD haha
Waga cały czas leci względem poprzedniego tygodnia więc to mnie cieszy :) Sen w miarę ok, coś nos mam znów zawalony w sensie że chyba zatoki i ciężko się zasypiało ;/ ale dzisiaj z 7h pospane, w sensie że tyle pokazywał budzik jak go ustawiałem :)
No i mamy już czwartek :) albo dopiero xD
Jeszcze chwila i weekendzik :)

Makro na dzisiaj
1. B: 55g W:60g
2. B: 55g W:20g
3. B: 55g W:40g
4. B: 55g W:60g
5. B: 55g W:125g
6. B: 55g W:40g

Do tłuszczy + 12g Omega3
Podczas treningu: 30g EEA + 10g Kreatyna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
winterR
Właśnie Wiktor a myślisz że przedział rep 8-15 jest odpowiedni czy nawet nie warto te 8p robić tyko 10-15 albo 12-15p jakie są Twoje odczucia. Ja swoje zdanie na ten temat niby mam ale ciekawi mnie Twoja opinia.
Właśnie teraz też jak robię na wyciągach to staram się dopinać i zwalniać ruch, to znaczy zwalniać ruch negatywny staram się teraz w każdym ćwiczniu i widzę że przekłada mi się to bardzo na czucie no i myślę co robię a nie że przenieść z pkt A do pkt B. Więc obym na masie nie podpalił się i znów nie zaczął jakoś mega szarpać wszystkim.

Ja uważam, że każdy przedział jest dobry, byle ostatnie powtórzenia były właśnie odpowiednio "ciężkie". Ciężki nie w sensie dużo kg, tylko ciężkie, bo włókna są tak rozwalone, że z poprawną techniką zbliżasz się do załamania mięśniowego.
Czym gorsze czucie w danej partii tym lepiej imo robić więcej powtórzeń, bo po prostu ciężar nie wymusza pomocy innych partii, oszukiwania itd, tylko można maksymalnie się skupić na wyizolowaniu mięśnia na którym nam zależy.
Osobiście gdy robie z negatywem 2-4 sek to zazwyczaj 8-10 powtórzeń, jak robie szybszym tempem to 10-15, a w rozgrzewkowych seriach nawet 20-30. Mi też bardzo mocno pomagają mocno ściśnięte opaski na nadgarstkach, bo zawsze wyginałem dłonie na różne strony i przez to przedramię mocniej się włączało itd. A przy tricku u mnie największym błędem było to, że pomagałem sobie klatką/barkami, a w pewnych momentach rozluźniałem triceps i stałe napięcie już nie było takie stałe :D
Tak poza tym to Cbum ostatnio wrzucił dwa fajne filmiki odnośnie treningu rąk. Dla większości są tam oczywiste rzeczy, ale warto zobaczyć. Osobiście sam w podobny sposób też dobieram ćwiczenia, żeby zrobić mięsień od "każdej strony".
No i oczywiście shoty zamiast w barki czy dupe polecam robić po prostu w łapy. Super poprawiają muscle mind connection
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 13140 Napisanych postów 18874 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 339452
Ile bijesz po lapach ml wiktor?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
U mnie leci 1.5ml soku e2d teraz to po prostu wrzucam bic/tric na zmianę i raz prawa, raz lewa. W tricka glowa krotka, a w biceps po połowie głowa krótka i długa. Raz jak przywaliłem więcej w jedno jakieś ch**owe miejsce od wewnątrz bicka to miałem zapalenie jakiegoś ścięgna i nie czułem ręki od nadgarstka do barku parę dni, dlatego teraz uważam
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21510 Napisanych postów 30766 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870159
Winter, nie wiem czy gdzieś tam u mnie doczytałeś, ale ja też cały tamten okres masowy biłem w bice Teraz przeszedłem na trice.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1120 Napisanych postów 1999 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 91296
Dobra a jaka igła bijecie po łapach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21510 Napisanych postów 30766 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870159
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
ja triceps na luzie ale w biceps 2x próbowałem no i ni hvja :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kamil Nosal - klasycznie 2021

Następny temat

DT ZUKOW PIERWSZY SEZON

WHEY premium