SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wielka prośba o pomoc - mam bardzo specyficzne wymagania treningowe

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 901

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21
Witam wszystkich serdecznie.
Od razu chciałbym przeprosić za ilość tesktu, ale mój problem jest dość złożony i chciałbym wszystko przedstawić wyczerpująco. No więc:

-Ja: 25lat, 200cm, 83kg, bf 4-6%, sporty amatorsko od zawsze, ćwiczenia siłowe od ok. 7 lat ale tylko ogólnorozwojowe i mało intensywne, bez progresu (pompki, drążek, przysiady, brzuszki, machanie hantlami).

-Problemy: 1. Po półrocznej przerwie spowodowanej nowotworem (spadek wagi z 87 do 76kg), buduję teraz wszystko od zera.
2. Ze względu na ryzyko nawrotu choroby dieta tylko owocowo warzywna - zasadowa (domyślnie 3000-3300kcal), więc odpada białko z mięsa i nabiału (nie ma szans na 1,5g/kg). 3. Niesamowicie szybka przemiana materii - nie jestem w stanie odłożyć ani kilograma gdyż każde dodatkowe kcal organizm zamienia na energię (mam ADHD). Zmuszam organizm do przyrostu masy poprzez ćwiczenia siłowe.
4. Po chorobie serce jest słabe, więc odpada duża ilość powtórzeń i serii (najlepiej 3 serie po 5-8 powtórzeń).

-Cel: 87kg, zdrowa, proporcjonalna sylwetka, z zarysowanymi najważniejszymi mięśniami - żadne tam wielkie buły, ani ciało z okładki MH...

-Środki: 3 dni w tygodni po 30-40 minut (z wliczoną rozgrzewką), łamaniec z 70kg obciążenia, 2 gryfki, drążek. ZERO ODŻYWEK!!!! Dopuszczam koktaile białkowe przed/po treningu (tylko na bazie produktów naturalnych - jakie białko polecacie?).

-Pytania: 3x w tygodniu te same ćwiczenia na wszystkie partie mięśni na raz, czy może rozłożyć poszczególne partie na różne dni (ale czy wtedy ten 1 dzień w tygodniu umiarkowanego treningu na jedną partię to nie będzie za mało?).
Czy jechać 3 serie po 8 z średnim obciążeniem czy może mniej powtórzeń ale z maksymalnym? Jakie ćwiczenia na trening ogólnorozwojowy, ale zorientowany na masę? P.s. Nie potrzebuję ćwiczeń na brzuch i kaptury. Czteropak z racji zerowej opony widać mi już po samych pompkach + podciąganiu na drążku), a kaptury są moim zdaniem nieestetyczne;)

Bardzo proszę o pomoc - nie wiem jak się do tego zabrać, żeby było dobrze.

Zmieniony przez - WieszaQ w dniu 2014-12-27 21:09:00
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Co to był za npl?
Który stopień?
Czym i jak długo byłeś leczony?

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21
krzykacz
Co to był za npl?
Który stopień?
Czym i jak długo byłeś leczony?


Hej. Bydle siedziało na robaku móżdżku... miałem różne ataki podobne do padaczkowych gdy tylko podniosło mi się ciśnienie w głowie (jak się wkurzyłem, albo gdy się mocno zmęczyłem - stąd odpadły ćwiczenia).
Na szczęście wykryty dość wcześnie, tyle że nasza kochana służba zdrowia przerzucała mnie od różnych lekarzy po całej Polsce bo raz tu się kwalifikowałem, a za chwilę tam też nie..., aż przypadkiem trafiłem do energoterapeuty, który zatrzymał rozrost i ususzył gnoja, do tego stopnia, że teraz trzymam go tylko pod kontrolą, a mogę już normalnie funkcjonować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Czym zatrzymał wzrost guza? Jak byłeś leczony?

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21
krzykacz
Czym zatrzymał wzrost guza? Jak byłeś leczony?

generalnie lekarze nie mieli pomysłu gdyż ze wzgledu na umiejscowienie nie chcieli tego ruszać laserem ani skalpelem,
a ja nie zgodziłem się na chemię. Chcieli też załadować mi sterydy (no to wtedy miałbym kulturystykę w cenie;) i leczenie objawowe,
ale tez sie nie zgodziłem, bo nie chciałem siedziec z bombą zegarową w głowie, tylko załatwić problem raz na zawsze.

A ten energoterapeuta to sławetny Ryszard Bąk (wrzuć sobie jegomościa w google). Wspaniały koleś, przywrócił mnie do żywych, choć na początku byłem sceptyczny co do metod "ręce które leczą".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Rozumiem. To powodzenia i zdrowia Tobie życzę. Koleżanka i kolega ze szkolnej ławy zawierzyli raz takim ludziom a nie konwencjonalnemu leczeniu i czasami odwiedzam ich domy rodzinne zapytać co tam leci u ich rodziców i jak się trzymają, czasami zajeżdżam z nimi na groby. Rzadko bo rzadko ale 1-2x w roku jestem.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21
Dzięki.
No właśnie... nie ma 1 recepty...
Ja za to znam ludzi, którzy olali całkowicie nieudolną medycynę w Polsce i zostali wyciągnięci z rąk śmierci przez takich ludzi jak Pan Bąk.

A jakiejś porady odnośnie moich pytań nie dostanę?;)

Zmieniony przez - WieszaQ w dniu 2014-12-27 21:47:48
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaka ławeczka na sam początek treningów? Jestem początkujący.

Następny temat

Trening ACT do oceny

WHEY premium