SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wieksza dokladnosc czy wiecej powtorzen?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1863

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 89
Siema mam problem bo tak do konca nie wiem co jest bardziej wazne podczas cwiczen wieksza dokkladnosc i precyzja wykonania cwiczenia czy ilosc powtorzen?Jak mozecie to pomozcie prosze.

Pakowanie to moje zycie robie przerwe tydzien i juz mnie cos bierze.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 206 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3544
lepiej robic mniej a dobrze technicznie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 117 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 671
Lepiej mniej a dobrze. Technika jest wazna czasami mięśnie nie rosną właśnie dlatego że ćwiczenia są źle wykonywane. A co do ilości ruchów to różne ilości sluzą do różnych żeczy czyli inną ilość sie robi na mase inną na żeźbe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1244 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 45703
Przeciez mozesz jednoczesnie robic "duzo" (odpowiednia ilosc) powtorzen i wykonywac je poprawnie technicznie. Wystarczy zmniejszyc ciezar (dopasowac pod siebie)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 118 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 996
Kusior - według mnie ilośc powtórzeń nie ma zbytniego wpływu na to czy trening jest na mase czy na rzeźbe, bo to zależy od diety przedewszystkim
Jedni robią po 18 powtórzeń na rzeźbe, a jedni robią po 20-25 na masie i też rośnie egelancko wszystko

Plany na najbliższe 3 lata - wycisk=2x masa ciała
Ciekawe czy sie uda

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 117 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 671
w sumie masz racje napisałem to na podstawie siebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 596 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3549
Mjśjó to dalczego w atlasie cw jest opisane ze na mase robi od do powtorzen, na sile tez ianczej i na rzezbe tez? Hmy zawsze bylem nciekawy jak to jest uzasadnij to dlaczego tam jest tak a ty piszesz inaczej, cos w tym musi byc ze tak sie ogolnie pisze i mowi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
"Mjśjó to dalczego w atlasie cw jest opisane ze na mase robi od do powtorzen, na sile tez ianczej i na rzezbe tez? Hmy zawsze bylem nciekawy jak to jest uzasadnij to dlaczego tam jest tak a ty piszesz inaczej, cos w tym musi byc ze tak sie ogolnie pisze i mowi"

Może ja to wyjaśnię

W tego typu źródłach podane są informacje "ogólne" - ponieważ korzystają z nich wszyscy ludzie, posiadający wszelakie typy sylwetek.
Są to porady uniwersalne - i w zasadzie są zgodne z prawdą. Różnice zaczynają się pojawiać po jakimś czasie, gdy nasz trening staje się bardziej specjalistyczny - a wyniki coraz trudniejsze do uzyskania. Ilość powtórzeń, jaką musimy wykonać jest zależna głównie od typu włókien, który przeważa w ćwiczonym mięśniu.

Analogicznie jest z ulotkami dołączanymi do leków - lista skutków ubocznych jest taka, że głowa mała - a przecież zasadniczo nikt ich nie odczuwa. Muszą je opisać "na wszelki wypadek".

W tym wszystkim chodzi o zależność ciężaru i liczby powtórzeń.
Jeśli ktoś wykona 50 powtórzeń z samym gryfem - to będzie to bardziej rzeźbiące. Ale jeśli wykona 20 powtórzeń z relatywnie dużym jak dla siebie ciężarem - to skutek będzie już nieco inny.

Zasadniczo siła to duży ciężar i mało powtórzeń (1-5), rzeźba mały ciężar i dużo powtórzeń (30-50), a masa "pośrodku" (8-20) - oto moje zdanie

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no ja niestety jestem posiadaczem w przewadze włókien wytrzymałościowych i mogę sobie machać machać i nic, na masę muszę robic mało powtórzeń 5-8 aby poruszyć do wzrostu mięso, teraz robię redukcje to robie w zakresie 15-8 jest dobrze, zrzuciłem już 10kg tłuszczu nie zaobserwowałem spadków mięsnia
różni ludzie-różne potrzeby
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 108
"Zasadniczo siła to duży ciężar i mało powtórzeń (1-5), rzeźba mały ciężar i dużo powtórzeń (30-50), a masa "pośrodku" (8-20) - oto moje zdanie "

Jestes pewien tych powtorzen, co do masy i sily??
mi kumple mowili odwrotnie...nie twierdze ze sie mylisz ale prosilbym o odpowiedz tym bardziej ze cwicze na mase (6 powtorzen)
prosze o szybka odpowiedz...z gory dzieki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

boks

Następny temat

trening na mase (do oceny)

WHEY premium