SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wiedza

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 791

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 71 Wiek 5 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1301
Witam panowie , nie wiem czy dobry dzial , jak coś to niech moderator wrzuci gdzie trzeba . Panowie mianowicie chodzi oto , ze obiecałem sobie , że po nowym roku wezme sie ostro za silownie (chodze juz około 2 lat ) ale chodze bo chodze a chce chodzić i robic wszystko z głową a nie " isc na silke , podnieść ciezar byle jak i siema " zwracam się z uprzejmą prośbą odnoscnie wiedzy , gdzie znajdę rzetelna wiedzę na temat treningów, techniki ? Wiem yt uczy , ale tam wszyscy mówią inaczej i mam tylko mętlik w głowie... pozdro !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624

Powiem Ci szczerze, że trochę zmarnowałeś te dwa lata, które już trenujesz. Nie pod kątem sylwetki bo nie wiemy dokładnie jak zmieniła się Twoja sylwetka, ale pod tym kątem, że jak trenowałeś dwa lata to już mogłeś na prawdę wiele solidnych rzeczy się dowiedzieć nie tylko pod kątem treningu ale i prawidłowego odżywiania.

You tube jest świetnym miejscem i jest na prawdę cała masa solidnych kanałów, na których możesz się sporo rzeczy zobaczyć. Kwestia tego czy znasz angielski na odpowiednim poziomie bo jednak język treningowy jest nieco inny i warto wiedzieć co dokładnie ktoś tłumaczy na filmie.

Przy czym yt ma jeszcze tą wadę, że jest cała masa kiepskich rzeczy, błędnych, ludzie prezentują ćwiczenia źle technicznie i opowiadają jakieś niestworzone historie.
Dodatkowo wiele kanałów poświęconych treningowi siłowemu ma pewną grupę docelową np skupia się na trójboju co już nieco ogranicza ilość materiałów na danym kanale.

Jeśli chcesz podstawy opanować to możesz wejść na atlas ćwiczeń sfd, na którym masz całą masę filmów instruktażowych czy cały kanał na yt.
Anglojęzyczną stronę jaką mogę polecić to exrx.net.

Zajrzyj też tutaj https://www.youtube.com/channel/UC1iyfP2Hiv5rbIYlqy4kDqQ



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-02-05 07:59:19
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Witaj,
możesz czytać to forum, jest tu zgromadzona wiedza z wielu lat.
Masz artykuły na PoTreningu.pl, oraz tutaj na forum.
Masz na YT kanał SFD PRO.
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 167 Napisanych postów 280 Wiek 39 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 10662
Taką wiedzę, nabędziesz z ogólnodostępnych materiałów, gazet i magazynów, internetu, atlasów ćwiczeń, tutaj na forum masz wszystko plus indywidualne problemy, opinię i doświadczenia, ludzi głęboko związanych z tematem. Ostatnio oglądam takiego pana, podoba mi się co ma do powiedzenia, dla mnie konkretny gościu, John Meadows aka Mountain Dog. Zawodnik, trener, miłośnik kulturystyki. Polecam zobaczyć kilka odcinków z nim.
1

Umysł...duch i ciało.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33067 Napisanych postów 23160 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278039
Poczytaj tematy podwieszone w różnych działach , oglądaj YT jednak tam trzeba umieć odsiać gorszą wiedze od tej praktycznej , ewentualnie jakas literatura z księgarni . Wszystko przyjdzie czasem bo tego jest taki natłok że jesli bedziesz chciał zbyt dużo opanowac w zbyt krótkim czasie to cię przerośnie więc się nie spiesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Tak jak pisze Monkey, temat jest bardzo obszerny i potrzeba lat żeby posiąść wiedzę i do tego uczymy się cały czas
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 71 Wiek 5 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1301
Rion10 , czy zmarnowałem ... może nie do końca bo jednak 55kg wagi(start)-->80 kg + np lawka bylo 55kg a jest 120 cos tam poszło. Ale w środku Mnie ciagle cos gniecie i mówi, że mogę jeszcze więcej wycisnąć z siebie .. ale musze wlasnie ogarnac dobrze technikę,nauczyć się tego , że ciezar to narzędzie do budowania miesni , nie zawsze trzeba się szarpać z ciężarem kosztem techniki tak jak zazwyczaj robie .. wypisze sobie sumiennie kilka pkt , które moim zdaniem musze poprawić pogłębiając wiedzę . Pozdro dzieki za aktywność
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Słuszne postępowanie
Wyszukanie słabych stron i walka z nimi
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
Wiesz najczęściej do takich wniosków dochodzi się jak jest już za późno. Sam mam w swoim otoczeniu kilku solidnie, kiedyś trenujących, którzy teraz niestety już trenują na pół gwizdka bo kontuzje się pojawiły i lekceważyło się sygnały jakie dawało ciało, a później jedna druga kontuzja i niestety już tak kolorowo nie ma jak było kiedyś.

Poza tym jak zaczynałem trenować to się wiedzę czerpało z pojedynczych gazetek i od starszych kolegów, niekoniecznie rzetelną, a dziś trenować byle jak i ze złą techniką to już podchodzi pod lenistwo

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
No tak przy aktualnym dostępie do wiedzy, to rzeczywiście trochę wstyd nie ogarniać

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

potrzebuje pomocy- Zwykłe pytanie na temat ćwiczeń i jedzenia

Następny temat

Krzywo zamontowany drążek

WHEY premium