SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wiecej siły

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1474

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 513 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 47481
Witam
Mam juz za soba 4 lata cwiczen treningem typowo kulturystycznym. Przez te lata ąłdnie mi poszła masa ale gorzej z siła... Stoi ona jakby w miejscu. Nie wiem mianowicie jak teraz zaczas wykonywać trening szczegolnie na klate ?? Zawsze robiłem 1 partie w tygodniu . duze partie 3-4 cwiczenia po 3-5 serii (6-12 powtorzen) , małe partie : 2-3 cwicznenia po 3-5 serii (6-12 powtorzen) czyli typowa masowka kulturystyczna. Aha dość słąbe mam takze barki nie chodzi tu o ich wyglad tylko małym ciezarem jakas moge je robic
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 823 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 20575
No ja też przestawiłem się na trening siłowy po ok 3 latch treningu kulturystycznego. Moja rada jest taka: weź na duże grupy(uda,klata,plecy,barki) wybierz 3 ćwiczenia, na małe po 2 (przedramiona, biceps,triceps). W swoiom planie nie umieszczaj ćwiczeń izolowanych! Liczba powtórzeń niech oscyluje w granicach 2-5.
Tu masz ćwiczonka, które pomogły mi zwiększyć siłę:
Klatka- oprócz klasycznego wyciskania na płaskej robiłem wyciskanie trój-stopniowe (4 pow. na każdą fazę ruch), dociskanie, wyciskanie z deskami, pompki na poręczach
Plecy- oprócz klasycznego martwego ciągu robiłem: skłony ze sztangą, podciąganie sztangi z łańcuchami (podchwyt), częsciwoy martwy ciąg, martwy ciąg sumo
Barki- wyciskanie z klatki stojąc z pomocą nóg, to samo zza karku, wyicskanie trój-stopniowe zza karku siedząc, oszukane wzonsy bokiem stojąc
Nogi- prócz przysiadów: marsz wykroczny ze sztangą, półprzysiady, przysiady ze sztanga z przodu
Biceps- oszukane uginanie ze sztangą/sztangielkami stojąc, uginania na 21, podciągnie na drążku w wąskim uchwycie z obciążeniem
Triceps- Francuskie wyciskanie sztangi stojąc, wyciskanie w wąskim uchwycie, francuskie wycsikanie sztangielki oburącz siedząc

Trening wyglądał tak:
na duże grupy:
4-5 serii ćwiczenia podstawowego po 2-5 powtórzeń w serii
4s ćwiczenia uzupełniającego po 2-8 pow w serii
4s ćwiczenia uzupełniającego po 4-8 pow w serii
na małe:
3-4 serii ćwiczenia podstawowego po 3-6 pow
3s ćwiczenia uzupełniającego po 6-8 pow

Przez cały ten czas stosuje ćwiczenia podstawowe (wyciskanie na płaskiej, przysiady, ciąg itd) tylko zmieniam ćwiczenia uzupełniające. Przerwy między seriami w ćwicznieach podstawowych 4-5 min., w ćwiczeniach uzupełniających 2-3 min.

Na mnie taki układ działa.

I'll be back!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 513 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 47481
dobra dzieki za rady ,ale nie wiem co to jest wyciskanie troj stopniowe ?? A mozesz teraz rozpisac Swoj dotychczasowy plan treningowy chodzi mi o grupy ktore ze soba łaczysz w danym dniu ?? Aha czy takie cwiczenia z tyloma powtorzeniami nie odbija sie niekorzystnie na masie ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 823 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 20575
treningu odbije się na masie i... obwody wzrosły! To będzie szok dla mięśni.

Wyciskanie trójstopniowe:
Bierzesz lekką sztangę i robisz 4 powtórzenia do połowy ruchu, następnie 4 od połowy do końca, a potem 4 pełne. Wszystko to jedna seria.

Obecnie mój plan wygląda tak:
Poniedziałek: nogi i brzuch
wtorek: sprzęt strong man
środa: klatka, barki, triceps
piatek:grzbiet, biceps, przedramiona
sobota: sprzęt strong man

I'll be back!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PUDZIAN PIOSENKARZEM - BUAHAHHAHAHA

Następny temat

knockout

WHEY premium