SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Więzadło Krzyżowe a muay thai

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4756

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez searme z działu Zdrowie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1848
Moja ulubiona sprawa to sporty walki-boks tajski, nie będę pisał jak i co ale zerwałem więzadło krzyżowe.
Jestem po artroskopii kolana, usunięto mi resztki tego więzadła. Za tydzień mam zdjęcie szwów i od razu zaczynam rehabilitacje.
W związku z tym, że prawdopodobnie będę miał rekonstrukcje tego więzadła, moje pytanie czy będę mógł po tym dalej uprawiać muay thai, bez ograniczeń, co z low kickami (właśnie podczas tego kopnięcia doznałem kontuzji) i uderzeniami kolanem.
Opłaca mi się dalej trenować jeżeli znowu mam je zerwać? Z drugiej strony muszę coś trenować.

Combat and Exercise disciplne your mind

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Zawsze zostaje jeszcze mozliwosc przejscia do formuly walki, w ktorej kolana nie sa tak narazone (przynajmniej na bezposrednie uderzenia). Np kick.

Mam takie samo zdanie

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 251 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 975
Opłaca mi się dalej trenować jeżeli znowu mam je zerwać?


opłaca masz jaja ćwicz

"Co należy zrobić po upadku?
To, co robią dzieci: podnieść się."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Walka w ringu (sportowa) odpada po takiej operacji
Natomiast po zakończeniu rehabilitacji i konsultacji z dobrym lekarzem sportowym może jest szansa na trening rekreacyjny. Na pewno na kolano będziesz musiał uwazać bardzo, stabilizator, ochraniacze, itd. no i zwłaszcza przy sparingach.
Aha, to nie jest kwestia 'jaj', tylko tego, że kolejny taki cios może z Ciebie zrobić kalekę.

PS. Przenoszę bo tutaj większe szanse że ktoś obeznany z tematem odpowie.

Zmieniony przez - searme w dniu 2008-06-30 16:12:17

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 754 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6036
A może spytaj sie lekarza/lekarza sportowego i on pewnie ci odpowie na to pytanie czy możesz wogóle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Zdecydowanie jak Searme!
Wez pod uwage, ze z ringu rodziny nie utrzymasz, porozmawiaj z lekrzaem sportowym o mozliowosciach i zagrozeniach.

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1210 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 48553
Wpisze w tym temacie, bo mam podobny problem, chce zaczac trenowac MT i jestem po operacji (luty 2007) wiezadla i torebki stawowej (chodzi o kostke, nie o kolano).
Czy oplaca sie trenowac?

Zmieniony przez - mlodykks w dniu 2008-07-03 15:07:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Searme,walka sportowa jak najbardziej tak,szczególnie po rekonstrukcji i prawidłowej rehabilitacji po tym,z tym,że powrót do sportu zajmuje około roku. Po gorszych urazach ludzie wracają do sportów - różnych.

Z tym,że na pewno zostanie uraz psychiczny i podświadomie będziesz chronił tę nogę,zarówno podczas ćwiczeń,jak i sparingów.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
Saida, w sumie masz racje, ale zazwyczaj ci "ludzie" to zawodowi sportowcy, którzy mają w cholere hajsu (albo klub im płaci) na rehabilitacje. Więc ja mimo wszystko byłabym ostrożna z wyczynówką po takim urazie, no chyba że rehabilitacja będzie naprawde super zayebista.

PS. Pozdrawiam imienniczke

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Searme,walka sportowa jak najbardziej tak,szczególnie po rekonstrukcji i prawidłowej rehabilitacji po tym,z tym,że powrót do sportu zajmuje około roku.

W innych sportach, w tym SW chwytanych , pewnie tak, ale z ringowym MT niestety nie jest tak różowo. Low kicki są bardzo niebezpieczne a nawet zrehabilitowane kolano nie jest już takie samo i jest podatne na uszkodzenia. Przy kolejnym pechowym uderzeniu, z nogi jest masakra.
Paru moich kolegów musiało sie po podobnyh kontuzjach z ringiem pożegnać definitywnie, a niektórzy jeździli do najlepszych specjalistów, i to nie tylko w Polsce Być może, tak jak napisała Lady, zawodowiec z kasą i sztabem lekarzy będzie dalej walczył, ale dla startów o pietruszkę w formułach amatorskich zwyczajnie nie warto ryzykować.

Zmieniony przez - searme w dniu 2008-07-03 19:36:09

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1210 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 48553
CZy tak samo jest w przypadku kostki(tak jak wyzej pisalem torebka stawowa i wiezadla).???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Kolano jest dużo poważniejsze zdecydowanie , ale kostkę jeśli były całkiem zerwane więzadła dobrze by było skonsultować z lekarzem sportowym jeszcze. Jeśli byłeś na rehabilitacji i kostka nie sprawia Ci problemów, to raczej z rekreacją nie powinno być problemów, a może nawet ze sportem.Ale na pewno powinieneś nosić stabilizator bo urazy kostki mają tendencję do nawracania, coś wiem o tym niestety.

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Worek,Nadaje się??

Następny temat

Wakacyjny obóz Krav Maga w Bieszczadach

WHEY premium