SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Weryfikacja treningu

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 999

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 67
Witam, na wstępie trzeba przedstawić moją/naszą sytuację - piszę w imieniu moim i brata.
Więc tak : od około 2/6 lat ćwiczę kick-boxing. Na siłowni ćwiczę od czerwca tamtego roku, raczej małymi ciężarami, zgodnie
ze wskazówkami brata, który jest dosyć wtajemniczony w sprawy siłowniane. Jeżeli chodzi o intensywność ćwiczeń : w okresie wakacji - bardzo intensywny trening - z rana bieganie
3km, w ciągu dnia jakieś naciąganie, techniki i ćwiczenia związane z kondycją i sztukami
walki, po południu siłownia, czasem praca fizyczna na działce, czyt. łopatologia :).
Spróbuję opisać dokładnie ćwiczenia, jakie wykonywaliśmy razem z bratem na siłowni w
czasie wakacji,
ponieważ oczekuję konkretnych i krytycznych odpowiedzi.

Od poniedziałku do soboty włącznie - bieganie 3km, stopniowo zwiększaliśmy tempo,
pod koniec wakacji czas około 12 min - trzeba nadmienić, że bieganiem się nigdy nie
zajmowaliśmy, więc nie zwracajcie uwagi na czas, po prostu na początku było 20 minut ;)
(PROGRESS :D)


Po każdym powrocie z biegania - naciąganie nóg i jakieś ćwiczenia uspokajające.

W ciągu dnia - praca przy przewożeniu ziemi na działce, po dwóch miesiącach taczkę ze
szpadlem można uznać za wakacyjny romans .

SIŁOWNIA - mamy dosyć dużo sprzętu, jeżeli chodzi o warunki domowe.
Między innymi : 4 sztangi ( w tym olimpijkę), 2 łamane, hantelki, full ciężaru,
do tego ławeczki : płaska, skos, ławeczka do brzuszków, hercules na plecy, suwnica,
własnej roboty nawijanie rurki na przedramię ;> i oczywiście wolno stojące poręcze.

Poniedziałek - klatka/biceps

KLATKA :

1. Wyciskanie na ławce płaskiej; 12/10/8/8
2. Wyciskanie na ławce skośnej, do góry; 12/10/8/8
3. Rozpiętki na płaskiej z hantelkami; 4x12
4. Rozciąganie klatki na płaskiej, talerzem za głowę. 4x12

BICEPS :

1. Podnoszenie sztangi łamanej 14/12/10/8
2. Podnoszenie hantelek na zmianę 8/9/10/11 na rękę
3. Podnoszenie hantelek 8/9/10/11 na rękę
4. Modlitewnik 14/12/10/8

Trzeba nadmienić, że z racji dążenia do kaloryfera, w trakcie siłowni ćwiczymy jeszcze
brzuch. Robimy 2 serie po 6 różnych ćwiczeń. Pierwszą serię zaczynamy z wyciskaniem
sztangi na ławce skośnej do góry. Drugą na przedostatnim ćwiczeniu z bicepsu.

BRZUCH :

PIERWSZA SERIA :
1. Leżymy na plecach na podłodze, ręce na klatkę, nogi do góry, uginamy kolana tak, żeby
łydki były równolegle do podłogi. 40 powtórzeń - klatka do góry - pytanie czy tylko
do części lędźwiowej czy może na maxa ile się da podnosić?
2. Przedramiona oparte na poręczach, nogi zwisają, podnosimy kolana do klatki na maxa i
opuszczamy do zwisu nóg. 30 powtórzeń
3. Leżymy plecami na podłodze, ręce za głowę, ale nie dotykają głowy, stopy oparte o
podłoże. Na sygnal podnosimy klatke z rękoma do góry, trzymamy 2/3 sek napinamy na maxa
i opuszczamy na podłogę. 30 powtórzeń.
4. Słynne podnoszenie nóg do góry, leżąc plecami na podłodze, z tym, że ręce oparte na
brzuchu. 35/40 powtórzeń.
5. "Podwójne" - ułożenie jak przy numerze 3, ale skłon polega na tym, że przy podnoszeniu
kierujemy łokieć prawy w lewą stronę, a już na pewnej wysokości nad ziemią, skręcamy tułów
w prawo z lewym łokciem ku prawemu kolanu. 40/50 powtórzeń.
6. SCYZORYKI - o zmoro :D Leżenie na plecach - ręce wyciągnięte prosto za głowę, nogi
podnosimy do pionu - prostopadle do podłoża, następnie ręce z tułowiem na maxa jak
najwyżej, opadamy tułowiem, a dopiero później nogi, ale nie dotykamy nimi ziemi -
trzymamy tuż nad. 30 powtórzeń.

DRUGA SERIA :
1. Ręce za głowę nogi na wysokości zapałki nad ziemią, na przemian podniesienie kolana w
kierunku klatki i łokcia z tułowiem przeciwlegle do góry. 30 powtórzeń.
2. Ręce na klatkę, stopy oparte o podłoże, wstawanie do siadu. 30 powtórzeń.
3. Podnoszenie nóg do góry, tylko, że partner odpycha je lekko. Oczywiście nóg nie
opuszczamy na ziemię. 25 lekko, 5 ostatnich - z całej siły odpychamy.
4. Tak jak pierwsze ćwiczenie z pierwszej serii ale trzymamy 2/3 sekundy na górze. 30
powtórzeń.
5. na ławce skośnej do dołu, rękami trzymamy za głową, stabilizując cały tułów, a nogi
podnosimy do góry, nie dotykając ziemi.
6. Tak jak wstawanie do siadu tylko, że z 2,5kg talerzem i skręty tułowia na boki z
odkładaniem ciężaru na podłogę. 30 powtórzeń.

WTOREK - barki/triceps

BARKI

1. Wyciskanie w siadzie sztangi na barki, za głową. 12/10/8/8
2. Podnoszenie łamanej na barki - na wysokość brody. 12/10/8/8
3. Wyciskanie hantli w siadzie do góry. 4x12
4. Hantle w dłoni - 90 stopni między przedramieniem a ramionami, ruch jak przy maszynie na
klatkę do rozpiętek, powrót i wyciskanie sztangielek nad głowę ruchem okrężnym. 4x16


TRICEPS :

1. Wyciąganie za uchwyt przy wyciągu na stojąco ciężaru. 14/12/10/8
2. Unoszenie hantli nad głowę od momentu na wysokości głowy do prawie wyprostu
przedramienia. 4x12
3. Wyciskanie na poręczach z nogami trochę przed sobą i przedramionami przy ciele.
12/14/16/18

OCZYWIŚCIE W CIĄGU ĆWICZEŃ BRZUCHY TAKIE JAK WCZEŚNIEJ OPISYWAŁEM.


ŚRODA przedramię/plecy

Przedramię :
1. Nawijanie linki z obciążeniem na rurkę. 4 serie
2. Trzymam końcówkę hantli (bez obciążenie z jednej strony), przedramię oparte, dłoń
przekręcam na boki. 4x12 na rękę.
3. Przedramię oparte na udzie, a sama dłoń z hantelką podnosi do góry ciężar. 4x12 na rękę.
LUB Podnoszenie łamanej sztangi na przedramię.

Plecy :
1. Leżenie na ławce skośnej do góry brzuchem na niej - hantle w ręce i obydwie na maxa na
boki z krótkim trzymaniem. 4x12-16
2. Na maszynce hercules - nogi oparte o podpórki, tułów chodzi od ziemi do wyprostu.
14/16/18/20.
3. Kolano i dłoń oparta o ławeczkę, druga ręka podnosi hantlę z obciążeniem jak najwyżej
z krótkim trzymaniem. 4x12 na rękę.
LUB :
3. Ugięte kolana, dociąganie sztangi do tułowia. 4x12

OCZYWIŚCIE W CIĄGU ĆWICZEŃ BRZUCHY TAKIE JAK WCZEŚNIEJ OPISYWAŁEM.

CZWARTEK - to samo co poniedziałek
Piątek - to samo co wtorek
Sobota - to samo co środa

Tak treningi wyglądały podczas wakacji. A teraźniejszy przebieg treningów :
Pon-sro-pt : 18-20 treningi kick-boxing'u.
wt-czw-sob : staramy się treningi siłowni.
WTOREK - Klatka/biceps - tak samo jak w czasie wakacji, z brzuchem.
Czwartek - barki/triceps - tak samo jak w wakacje, z brzuchem
Sobota - plecy/przedramię, z brzuchem.

Jeżeli chodzi o obciążenie - to z powodu porad brata - używałem naprawdę delikatnych
obciążeń, nawet jak na moją znikomą masę mięśniową :). W związku z tym, oczekuję od Was
porady co do zmian ćwiczeń, propozycji obciążeń itp. i wszelkiej krytyki co do naszego
planu treningowego. Teraz nasze dane :

Ja : Kuba
Płeć : Mężczyzna

Wiek : 16

Waga : 70

Wzrost : 182

Cel treningowy : rzeźba + masa

Staż treningowy na słowni : tak jak wspominałem, około pól roku z przerwami.

Uprawiane inne sporty : bardzo intensywnie kick-boxing

Dostęp do sprzętu : wyżej opisane

Dieta : jeszcze nie ma

Przeciwskaznania medyczne : brak

Zażywane suplementy : brak

W związku z treningami kick-boxingu - kieruję do Was prośbę o wszelkie porady w celu
osiągnięcia przeze mnie większej masy (5-8 kg) i wyrzeźbienie ładnej sylwetki. Bierzcie
pod uwagę to, że 3 razy w tygodniu mam treningi i bardzo dużo na nich spalam. Jak to
pogodzić z ładną masą i rzeźbą ?

Brat : Michał

Wiek : 22

Waga : 86

Wzrost : 180

Cel treningowy : RZEŹBA

Staż treningowy na słowni : kiedyś ćwiczył, teraz ze mną

Uprawiane inne sporty : bardzo intensywnie kick-boxing

Dostęp do sprzętu : wyżej opisane

Dieta : jeszcze nie ma

Przeciwskaznania medyczne : brak

Zażywane suplementy : brak

Brat cwiczy to samo, tylko większymi ciężarami i więcej powtórzeń, więc wszelkie Wasze porady kierujcie do nas oddzielnie.
Pozdrawiam, czekam na odpowiedź
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Jeżeli trenujesz kb -a siłownia jest dodatkiem,robił bym fbw,ew. push/pull.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 67
Przeglądałem te zestawy cwiczeń (musisz wiedziec, że w temacie siłowni nie jestem orłem ), jest możliwosc, żeby ktoś napisał mi przykładowy trening push&pull albo fbw, który wykonywałbym we wtorek, czwartek i sobotę? Dostosowałbym się do długości cyklu. Sam nie wiem jak to rozłożyc, a tym bardziej jak dobierac ciężar - czy mam się strasznie męczyc przy kazdej serii, czy może macie inne techniki. Starzy wyjadacze, wspomóżcie laika :) Pozdrawiam, Kuba.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 655 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6970
FBW :

A
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie hantli na skosie 3s
Barki:
- Wyciskanie hantli 2s
Tricepsy:
- Pompki na poręczach 2s
Plecy:
- Martwy ciąg 2s
- Podciąganie na drążku 2s
Nogi:
- Prostowanie nóg w siadzie 2s
- Uginanie nóg w leżeniu 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztanga 2s

B
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangi płasko 3s
Barki:
- Military press 2s
Tricepsy:
- Prostowanie ramion na wyciągu 2s
Plecy:
- Wiosłowanie sztanga 2s
- Unoszenie z opadu 2s
Nogi:
- Przysiady ze sztanga 2s
- Uginanie nóg w leżeniu 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztangielkami w chwycie młotkowym 2s

źródło - http://forum-kulturystyka.pl/topic/2757-fbw-full-body/

Zmieniony przez - Sopel_90 w dniu 2011-02-27 19:00:34

Pierd*l system, lecz rób to stylowo.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 67
Dzięki wielkie, oczywiście zamiast podciągania mogę stosowac jakieś inne cwiczenia na te grupy mięśni ? Bo niestety drążka jeszcze nie mam. A właśnie - czytałem wiele planów treningowych i tam jest bardzo dużo rodzajów treningów.
Powiedzcie mi czy wstępnie na masę będzie w porządku 6 tygodni tego cyklu fbw po średnio powtórzeń od 12/10/8/6 progresywnie (oczywiście zalezy od rodzaju cwiczenia).
I czy jest jakiś przelicznik procentowy ile zakładac w danej serii czy samemu wyczuc odpowiedni wysiłek?
A i jeszcze jedno pytanie - po jakimś czasie zacząc robic drop sety - jest od nich lepszy efekt ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening do oceny.

Następny temat

Trening do oceny masa

WHEY premium