SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wejście siłowe, podciąganie, muscle ups, problem

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13533

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97
Witam,
Chciałbym umieć zrobić na drążku wejście siłowe czyli po angielsku tzw. muscle ups . No i teraz moje pytanie, umiem podciągnąć się nachwytem 2-3 razy (nędza) . Moja waga to 97kg(sporo z tego to tłuszcz). I teraz czy żeby zrobić wejście siłowe muszę dużo razy więcej się podciągnąć?? Jak mam trenować żeby to zrobić? Jakaś odpowiednia technika? Mój kolega umie podciągnąć się jakieś 8 razy i z trudem ale wchodzi na drążek, ale waży jakieś 67kg.

Proszę o pomoc.

(przez przypadek założyłem ten sam temat w treningu dla zaawansowanych, proszę nie bić jestem tu nowy )

Zmieniony przez - bartekdvd w dniu 2010-05-30 18:15:33
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 22971 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 91876
na wejście ok, zresztą masz uwzględnione jw negatywy np


chociaż rozpiski mi sie nie podobają

no ale taka typowa wytrzymałościówka, generalnie główne założenia są powiedzmy ok


chociaż Ty nie skupiaj się na wytrzymałości (ilości podciągnięć) a sile dynamicznej raczej

tj nie rób planu, żeby osiągnąć 30 powt, bo jak po mnie widać nie gwarantuje to efektu jaki chcesz uzyskać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7337
Moim zdaniem technika ma najwieksze znaczenie:



"Don't ever regret something that once made you smile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97
No na tym filmiku gość już widać wprawiony jest i lekko mu to idzie, z tego co zrozumiałem to ważne jest to bujanie się, no ale nie wiem dalej jak trenować, on tutaj nie ma problemów z podciągnięciem się do klaty, a ja ledwo wystawam głową ponad drążek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 360 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4709
przy twoim stazu te 97 kg to z pewnoscia jakies 40 kg to tlyszcz wiec wez sie za redukcje ;] bo przy takiej wadze watpie czy uda C i sie zrobic to co na video
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7337
To "bujanie sie" jest wazne bo nadaje ped, ktory wykorzystujesz
do "podniesienia sie". Oczywiscie sila tez ma istotne znaczenie
jednak w przypadku muscle up technika ma pierwszenstwo
(zakladajac, ze jakies miesnie tam masz). Mozesz na poczatek
poprobowac troche "oszukiwac" i podnosic sie podpierajac jedna
reka (chyba wiesz o co mi chodzi).

Pozatym standardowe cwiczenia z obciazeniem wlasnego ciala (podciaganie roznymi chwytami, rozne wariacje pompek) na pewno pomoga w osiagnieciu celu.

Zmieniony przez - Fkickz w dniu 2010-05-30 20:31:31

"Don't ever regret something that once made you smile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 22971 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 91876
podciaganie to raz

silne trice dwa

ale primo imo wyczucie równowagi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97
Z tą jedną ręką próbowałem, ale jak dokładam drugą to wisze na łokciach i ani centymetra w góre nie daje rady :( Czyli ogólnie ćwiczyć codziennie podciąganie i pompki i mało jeść, tak? Są może jakieś inne ćwiczenia wspomagające?

@bic44

Jeśli chodiz o silne trice to przy mojej wadze ile pompek powinienem zrobić żeby się podnieść na drążku?

Zmieniony przez - bartekdvd w dniu 2010-05-30 21:24:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 22971 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 91876
po przemyśleniu:

martwa strefa nie zależy od pleców, a triców

wiec primo trice

poźniej brzuch, coby miec pyerdolnięcie przy wchodzeniu

no i dalej dopiero plecy do zrobienia zwyczajowej pracy przy podciąganiu

koordynacja+zmysł równowagi dalej


jak jesteś początkujący przy 95 no way


ćwiczenia uzupełniające? wszelkie w dynamicznym wydaniu

mało jeść? boże broń!




Jeśli chodiz o silne trice to przy mojej wadze ile pompek powinienem zrobić żeby się podnieść na drążku?

-na poręczach, z obciążeniem, możliwie dużym

a ile? myślę, że niskie zakresy..


Zmieniony przez - bic44 w dniu 2010-05-30 21:27:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 678 Napisanych postów 6777 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66823
Też się sporo męczyłem z nauką wejścia siłowego a mialem do zaliczenia na egzaminie.
Trenowalem do tego:
Podciągając sie nachwytem odchylałem głowe do tyłu i podciągałem sie najwyżej jak mogłem czyli aż drążkiem do klaty, na niskim drążku takim mniej więcej do wysokości oczu robiłem "oszukane wejścia" czyli zwyczajne wejście z podskoku z ziemi w celu wyrobienia odpowiedniej dla siebie techniki.
1

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 22971 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 91876
aż poszedłem na drążek

trudne,nie zrobie


fhui obciąża przyczepy łokciowe w martwej strefie

sporo przenosów sztangi by trzeba robić, żeby przejść tą fazę imo

ja nie robie, bo nie moge, wiec pozniej problem w górze


i jw te oszukane wejścia moga być dobrym pomysłem


ja już mam dosyć, zostawie chudszym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97
Z podskoku rzeczywiście fajna sprawa, mogę potrenować sobie drugą fazę i jakoś daję radę, ale najgorzej to jest z podciągnięciem się do klatki. No i jak w końcu z tym jedzeniem mam jeść mało?, dużo?, normalnie?.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na rzeźbe - potrzebuje waszej pomocy

Następny temat

Trening na mase po odchudzaniu.

WHEY premium