SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wegetarianizm - opinie

temat działu:

Wegetarianizm i weganizm - dieta, odżywianie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 73944

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Stassi napisala:

Tak więc dla świętego spokoju jem mięso jak mnie widzą ale zapowiedziałąm, że nastąpi powrót na dietę bezmięsną zaraz po zakończeniu leczenia. Zresztą rzeczywiście jakbym trochę odżyła...

Chyba sama nie weretarianka nie mogla
podac lepszego argukmentu przeciwko wegetarianizmowi.

ALe ja jestem zdania ze bardziej licza sie proporcje
BTW niz pochodzenie jedzenia, choc organizmowi
zapene latwiej jest przerowbic z misni swini
na mieso czlwoieka niz z soji na miesa.
Tym bardziej ze do czlowieka
'pasuje' serce swini - mozna je przeszczpiac.
A z soji - raczej nie bardzo :)
Ale jak pisalem wazniejsze jest stosunek B:T:W
dlatego mozna byc na tluszczu i byc wegetarianinem..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ostatnio przeglądałem swoje magazyny i oto na co natknąłem się w KiF nr.6(37)- gr. 2001 - st. 2002


Autor Dariusz Szukała:


"WAŻNA NIE TYLKO ILOŚĆ, ALE TAKŻE JAKOŚĆ
Spożywane białko powinno charakteryzować się również odpowiednim składem aminokwasowym, być łatwo strawne, szybko metabolizowane i skutecznie wykorzystywane przez organizm. Efektywność przebiegu powyższych procesów jest uzależniona od wielu czynników, m.in.: ogólnejzawartości aminokwasów w białku, zachowania odpowiednich proporcji między nimi oraz ogólnej strawności białka.
Najbardziej efektywne sa wykożystywane przez organizm białka poczodzenia zwierzęcego, charakteryzujące sie pełnym i optymalnym składem aminokwasowym. Maja one bardzo wysoką wartość odrzywczą i zasługują na szczególna uwagę w żywieniu sportowców oraz osób obciążonych wysiłkiem fizycznym. NIestety, tego samego nie można powiedzieć o białkach pochodzenia roślinnego, gdyz nie zawierają one pełnego i prawidłowo zestawionego kompletu niezbędnych aminokwasów. Z tego tytułu białka roślinne charakteryzują sie niską wartością odżywczą, a ich podwyższone spożycie może prowadzić nawet do objawów niedoborowych."


To tylko część artykułu pt. "Uzupełnianie białka"


Jeśli jakiś napalony wege będzie chciał napisać tekst typu: można odpowiednio łączyć białka roślinne, i otrzyma sie odpowiednią ilość i proporcje aminów, to ja już pisze odp: po co łączyć ( i w konsekwencji spożywać więcej przez co organizm jest bardziej obciążony), jak można wybrać produkty zwierzęce, bardziej zbliżone składem do ludzkiego ciała, czyli po prostu lepsze.


Autor pisze jeszcze m.in. że błonnik zawarty w prod. roślinnych utrudnia proces enzymatycznego trawienia białka oraz wchłanianie aminokwasów do krwiobiegu. Dlatego w pierwszych godz. po treningu nie powinno jeść się ciemnych kasz, płatków owsianych, pieczywa razowego.


no to tyle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kaligul! chcesz przeczytac cala mase opracowan, badan potwierdzajacych nieszkodliwosc bycia wege? zapewniam cie, ze to cholernie nudne (choc potrzebne). jestem wege i o wiele cenniejsze sa dla mnie proste wypowiedzi ludzi niz madrzenie sie profesorów. jesli ktos dobrze sie czuje to chyba wszystko ok, nie? i fajnie czasem przeczytac cos takiego, bo to potwierdza, ze mozna byc wege i jednoczesnie byc zdrowym

pozdrawiam wszystkich niedowiarkow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 674 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2465
No nareszcie jakis ktos normalny, a nie niedowiarki zapatrzone w to co mowia madrzy doktorzy łahahhah

Bródzia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
Ja jestem jaroszką od jakichś...hmm...dobrych 8 lat - słyszałam wiele opinii, że dieta, na ktoorej jestem, nie jest zdrowa...a przede wszystkim, że to nie dla ludzi Jednak biorąc pod uwagę wyniki badań...heh - są lepsze niż niektoorych 'mięsnych' znajomych Ważne jest, by świadomie podjąć decyzję o przejściu na taki tryb odżywiania, dobrze go zbilansować i...jak widać - idzie przeżyć

artystyczny leniwy' Grasik
księżniczka-mafia.suple.hardcor.pl
>>Doradca w dziale Suplementacja<<

Bądź silnym i niezłomnym, aby umocnić słabość tych, którzy się chwieją.

Zmieniony przez - Grasik w dniu 2003-05-22 02:54:17

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Grasika-Grasiczka nakarmić trzeba, tak żeby urosła prosto do nieba

"When the flood calls, you have no home, you have no walls"

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
Hehe
Ja jooż chyba rosnąć wzwyż raczej nie urosnę - jak jooż to mogę jedynie zacząć się koorczyć na starość
Zresztą z moimi wymaganiami co do cm Matka Natura trafiła idealnie

artystyczny leniwy' Grasik
księżniczka-mafia.suple.hardcor.pl
>>Doradca w dziale Suplementacja<<

Bądź silnym i niezłomnym, aby umocnić słabość tych, którzy się chwieją.

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 674 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2465
Ja i Grasik budowe chyba mamy bardzo podobna, patrzac na wymiary ale fajnie

"Brazylijski serial 100-stronicowy sfd-owski"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
- O koorcze, Grasikoosie - ale ty jesteś duża! - a ja chciałem cię już nazywać Grasoloodkiem, ale chyba trzeba będzie z tego przezwiska zrezygnować
Drogi Grasikoosie - co to jest Ultra Ripped

"When the flood calls, you have no home, you have no walls"

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
Krooshako - Grasoloodek jest

Jeśli chodzi o UR - to może nie tu.. - nie ten dził i post. Niebawem prześlę info na priv - nie tylko o UR

artystyczny leniwy' Grasik
księżniczka-mafia.suple.hardcor.pl
>>Doradca w dziale Suplementacja<<

Bądź silnym i niezłomnym, aby umocnić słabość tych, którzy się chwieją.

28:06:42:12
That is when the world will end.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Przykładowy jadłospis wegetarianina.

WHEY premium