SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wazny temat.Przygotowanie do turnieju

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1234

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 5581 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23151
Jak powinny wygladac przygotowania od turnieju w karate kyokushin? Dodam ze turniej jest w light kontakt i jest w pod koniec grudnia. Ja mam taki plan pon trening A ogolnorozwojowy trening(nogi,brzuch,bic,tric,klata) + rozciaganie
sroda trening B kondycyjny(walki 10x2min z minuta przerwy ,miedzy kazda runda)+ rozciaganie piatek trening A niedziela B.
Dobry czy moze cos zmienic cos dolozyc prosze o odpowiedz z gory dzieki pozdro

Nie mogę ci pomóc,jestem koniem.
--==GAINER TEAM==--

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
dołożyłbym mietka, teścia, okę i efkę

a tak na serio to dodaj biegi, najlepiej inetrwałowe - stres kradnie 90% techniki i kondycji

i mnóstwo sparringów, częsciej niz raz w tygodniu ( najlepiej o czasie walki dłuższym, a przerwy krótszym niż czas na turnieju



Zmieniony przez - cynik75 w dniu 2008-09-10 17:31:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 5581 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23151
sparingi mam 2 razy w tygodniu na treningach ktore mam we wtorki i czwartki a co to sa biegi inetrwalowe?

Nie mogę ci pomóc,jestem koniem.
--==GAINER TEAM==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Biegi interwałowe to biegi ze zmiennym tempem.Powiedzmy,że biegasz jednym tempem kilka kilometrów dla nabrania kondycji. W czasie biegu,gdy biegasz równym tempem dokładasz serie sprintów co jakiś czas.Sprint ok.15-20 sekund i powrót do normalnego tempa biegu.Na początku dla przyzwyczajenia organizmu tych sprintów nie rób za dużo.Z każdym biegiem dokładaj po serii.

Może jeszcze ktoś bardziej fachowo się wypowie?

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2533
powiedz cos wiecej o tych zawodach. Gdzie te zawody, jaka kategoria wagowa itp.
PS. slaby, fajny awatar

Wiem, że moje wypowiedzi są z błędami ortograficznymi itp. Ale wole tak pisac bo jest wygodniej;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 460 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3733
Tak jak powiedział Słaby, biegi to jedna z wielu podstaw do przygotowania się turnieju, bo kondycja to oczywiście podstawa, no a po drugie pozostaje techniczne przygotowanie do samej walki a tu wiele zależy od twojego trenera i twojego wkładu w przygotowania. Najważniejsze będzie tu wyrobienie szybkości podczas uderzeń i kopnięć. Na początku staraj się uderzać i kopać szybko, tylko pamiętaj robić to technicznie, a co do dokładania w nie siły to rób to stopniowo. Co do samego wyrobienia siły jeśli chodzi o ręce to oczywiście polecam pompki najlepiej 3 serie po 60. Pierwsza seria z szerokim rozstawem, druga z wąskim rozstawem na pięściach, a trzecia też z wąskim rozstawem ale już normalnie na rekach. No i tez ważne jest podciąganie na drążku najlepiej 3 razy po 10 z przerwą 2 minutową między każdą serią. I teraz nogi bardzo dobrym ćwiczeniem do trenowania siły, jak i wytrzymałości podczas kopnięć dośrodkowych (mawashi geri, dollyo chagi) są tak zwane "schody" czyli trzymacie z partnerem duże tarcze i najpierw ty albo partner kopie serie po 10 kopnięć, potem kopiecie kolejną serię po 9, i tak dalej aż schodzicie do jednego kopnięcia w seri. Co do kopnięć bocznych(yoko geri, yop chagi) dobrym ćwiczeniem jest takie w którym ty stajesz pod drabinką albo ścianą ustawiasz się w pozycji do kopnięcia bocznego, a partner łapie cie za nogę kopiącą i próbuje stawić ci opór a ty powoli wykonujesz ruch kopiącą nogą prubując odepchnąć partnera. Z kopnięciem frontalnym podobnie itd... I co najważniejsze jak najwięcej sparingów z rożnymi partnerami żebyś wyczuł zawodnika podczas walki bo to jest też ważny jak nie najważniejszy punkt przygotowania. A reszta rzeczy które wybierzesz sobie do przygotowywania to już zależy od ciebie i od twojego trenera jak ciebie ukierunkuje.

Nie pas czyni mistrzem, lecz własne umiejętności

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 5581 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23151
to sa zawody w light contakt jest to swietokrzyski turniej mikolajkowy nazwa moze nie jest jakas prestizowa ale zawody nawet sa to sa takie nasze male mistrzostwa wojewodstwa
dziwne w tym turnieju jest to ze nia ma podzialu na wage lecz na wiek i walcze w kategori 16-17 lat. Ogolnie turniej jest to bardziej turniej kata ale walki oczywiscie tez sa Chcecie cos jeszcze wiedziec?

Nie mogę ci pomóc,jestem koniem.
--==GAINER TEAM==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2533
1.podzial na wage musi byc (chyba ze bedzie malo zawodnikow...bardzo malo)
2. bedzie kilka turniejow wczesniej niz w grudniu

Wiem, że moje wypowiedzi są z błędami ortograficznymi itp. Ale wole tak pisac bo jest wygodniej;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 5581 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23151
zawodnikow w mojej kategori (16-17lat)jest ok20 a ogolnie we wsztstkich kategoriach jest z 70 ziomkow a serio nie ma podzialu wagowego mnie tez to dziwi ale cuz

Nie mogę ci pomóc,jestem koniem.
--==GAINER TEAM==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 584
może warto zapytać Twojego trenera
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Nie ma sensu przez dwa miesiące ciągnąć jednego treningu...

Najpierw budujesz siłę, potem wytrzymałość, ostatnie szlify to szybkość, taktyka i przygotowanie techniczne.

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

skakanka, problem

Następny temat

SEVEN STARS - nowy sezon

WHEY premium