SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Walka z Lipomastiom (man boobs) prośba o pomoc

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 571

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 33 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 27
Witam, bo to moje pierwszy post panowie .
Przejdę do rzeczy, zmagam się z lipomastią odkąd mocno przytyłem w gimnazjum przy wzroście 178 osiągnąłem wagę 93 kg. Po przejściu na dukana schudłem do 82 ale potem przytyłem. Potem przeszedłem na dietę keto i zszedłem do 76 kg. Teraz aktualnie mam 78 kg wagi... Panowie jak to niszczyć? Zauważyłem że mam tendencje do tycia w cycki i w boki. Przy 74 kg lipo było małe ale jak dobiłem do 78 to znowu jest problem. Wiem tez ze mam pod tym tłuszczem płaską klatkę. Zamieszczam zdj aktualnej "formy". Jakie byście polecili ćwiczenia? Z wykonywanych zacząłem pływać ale Convid to zniweczył, staram się spacerować (np. z psem, biegać na razie nie biegam bo mam problem z biodrem, przykurcz który muszę rozciągać i rozćwiczać) robię pompki na poręczach, staram się rozciagać itp. Dieta keto jest chyba dla mnie najlepsza bo najlepiej się czułem ( zauważyłem że od 2 lat cukry proste źle na mnie działają, zamulają itp, aktualny wiek - 29 lat.
Jeżeli mozna prosiłbym o ćwiczenia strice kalisteniczne bo jak pisałem na razie nie mogę wykonywać martwych ciagów i innych takich z powodu biodra.
Z góry dzięki panowie za rady





Zmieniony przez - Quantanamera666 w dniu 2020-11-24 20:39:56
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6502 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
No tutaj same ćwiczenia niewiele dadzą, w tym sensie, że jak będziesz wykonywał konkretne ćwiczenia to Twój problem się zmniejszy.
Bo to tak nie działa tego typu problemy warto by było skonsultować z lekarzem endokrynologiem, który Ci zleci badania hormonalne i zrobi jeśli będzie potrzeba usg. Ważne żebyś poznał przyczynę takiego stanu rzeczy i dlaczego Ci regularni nawraca. Ja bym poszedł bardziej w stronę diagnostyki. Oczywiście ćwiczyć możesz nawet bez sprzętu ale trzeba podejść tutaj szerzej do tematu.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 33 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 27
rion10
No tutaj same ćwiczenia niewiele dadzą, w tym sensie, że jak będziesz wykonywał konkretne ćwiczenia to Twój problem się zmniejszy.
Bo to tak nie działa tego typu problemy warto by było skonsultować z lekarzem endokrynologiem, który Ci zleci badania hormonalne i zrobi jeśli będzie potrzeba usg.

Znaczy usg robiłem sobie z 10 lat temu i nie wyszło mi gineko tylko lipo (tłuszcz)
Hormony? nie wiem szczerze, mam ciemny gęsty zarost na twarzy, bujne włosy, owłosioną klatę i nogi... a może to nie jest argument...
Mogę wrzucić zdj jak miałem 74 kg, wtedy te lipo było bardzo małe...



Zmieniony przez - Quantanamera666 w dniu 2020-11-26 21:17:34

Zmieniony przez - Quantanamera666 w dniu 2020-11-26 21:23:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12029 Napisanych postów 160405 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234281
ogolnie trzeba by bylo wybrac sie raz jeszcze na zabieg USG i wykonac powtornie obrazowanie, aby stwierfdzic co to dokladnie jest.
po zdjeciach ciezko cokolwiek ocenic, gdyz wiekszosc z nas moze indywidualnie miec umiejscowiony tluszcz w okolicy klatki piersiowej i miec tendencje do tego, aby pojaiwly sie "cycki". Moze tez okazac sie, ze jest to polaczenie i lipo i gino, o ile lipo mozna poradzic sobie treningowo-dietetycznie, tak gino trzeba po prostu wyciac i miec problem z glowy, bo sa to przerosniete gruczoly
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 33 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 27
TomQ-MAG
ogolnie trzeba by bylo wybrac sie raz jeszcze na zabieg USG i wykonac powtornie obrazowanie, aby stwierfdzic co to dokladnie jest.


Zobacz tutaj mam 74 kg i tłuszczu po bokach prawie nie ma a i na cycach jest o wiele mniejsze.. mój problem że mam kompletnie płaską klatkę suchoklatesa XD
Dobra jak mi wpadnie grosza to zrobię badania, a masz jakieś ćwiczenia na man boobs?





Zmieniony przez - Quantanamera666 w dniu 2020-11-30 20:13:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12029 Napisanych postów 160405 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234281
wybacz, ale zjecie jest bardzo kiepskiej jakości by ocenic cokolwiek, tym bardziej nie jestesmy na forum lekarzami i nie wykonujemy USG za pomoca monitora tutaj nie da sie zgadywac i wrozyc i nie odbieraj tego jako złośliwości, tylko trezba podjac decyzje, albo miec to w dupie i robic swoje, albo podejsc do tematu fachowo i sie odpowiednio zdiagnozować pod katem ewentualnego przerostu gruczołów, czy tez kumulacji tkanki tłuszczowej. wiec podjemij decyzje juz samemu w ktorym kierunku isc z tym wszystkim

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 33 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 27
TomQ-MAG
wybacz, ale zjecie jest bardzo kiepskiej jakości by ocenic cokolwiek, tym bardziej nie jestesmy na forum lekarzami i nie wykonujemy USG za pomoca monitora tutaj nie da sie zgadywac i wrozyc i nie odbieraj tego jako złośliwości, tylko trezba podjac decyzje, albo miec to w dupie i robic swoje, albo podejsc do tematu fachowo i sie odpowiednio zdiagnozować pod katem ewentualnego przerostu gruczołów, czy tez kumulacji tkanki tłuszczowej. wiec podjemij decyzje juz samemu w ktorym kierunku isc z tym wszystkim

Nie no spoko :) po prostu ja z 8 lat temu robiłem sobie USG i wyszło że tłuszcz. Może po prostu ja muszę utrzymywać wagę bo mi idzie w cycki i boki? Ja wtedy jak miałem te 74 to wyglądało to ok, ja po prostu chyba muszę sobie rozbudować klatę bo jej kompletnie nie mam...
Czy dietą keto i kalisteniką da się to rozpracować? Podbić mięśnia itp?
Pójdę jak co na USG znowu ale jak trochę CONVID zelżeje :)

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12029 Napisanych postów 160405 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234281
tutaj nie chodzi o utrzymywanie wagi,
budownaie masy miensiowej jest to proce4s mocno zlozony, ktory trwa, dlugo.
nie da sie zbudowac wiecej niz okolo 500g miesni w skali miesiąca, wiec jak wrzucisz sobie zbyt duza ilosc kalorii do bilansu dobowego, to nie przyspieszysz w ten sposób budowania mięśni, tylko gromadzenie energii.
zle dobrana dieta, zbyt duza ilosc kalorii i efekt jest taki a nie inny.
zgadza sie mozesz miec tendencje do tycia, jednak nie sprawia to, ze nie jestes w stanie budowac miensi, bedzie tylko nieco trudniej

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Forma treningów

Następny temat

Jaki rower stacjonarny wybrac?

WHEY premium