SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Waga stoi w miejscu, a tyję

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1985

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 34 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1142
Mój problem zaczął się odkąd przeszedłem na dietę na masę. Otóż po zakończeniu poprzedniej diety (redukcyjnej) ważyłem:69 kg i posiadałem ok 10% bf, byłem z tego zadowolony jednak postanowiłem zwiększyć masę i tutaj zaczął się problem otóż obecnie ważę 66kg a wskaźnik bf pokazuje ok 13%! nie rozumiem kompletnie tego. Schudłem a przybralem tłuszczu.
Zaczynam się zastanawiać czy to przez źle rozłozłone makrosy. (Na redukcji jadłem mniej węglowodanów ale więcej tłuszczów teraz na odwrót)? Czy może być to tym spowodowane (zamianą tłuszczu na węglowodany?)

Obecny rozkład: [g/kg masy ciała]
Białko- 2.8
Tłuszcz- 1
Węglowodany- 6

Proszę o pomoc, chciałbym zwiększyć wagę, ale jednocześnie nie przybierać tak szybko tłuszczu.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 407 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 12954
A jak szybko wracałeś po tych pierwszych redukcjach do wyższego bf?


EDIT:

Sorry głupotę napisałem bo nie spojrzałem na daty. To wygląda na jedną długą redukcję przerywaną okresami mini masy czy izo kaloryki a nie kolejne redukcje w kolejnych sezonach.

Moja aktualna teoria wygląda tak:
Masz taki setting point tłuszczu a nie inny (załóżmy 13%)


Poniżej setting pointu ciało walczy z redukcją. Wiele osób mówiło, że na reversie nic się nie działo i nagle szybko się zatłuszczyli. Moja hipoteza jest taka, że zszedłeś nisko z kaloryką, jak zacząłeś wchodzić do góry ciało wciąż było w deficycie. Ale jak tylko wskoczyło na delikatny plus doskoczyło stosunkowo szybko do swojego naturalnego poziomu tłuszczu. Na wiele osób reverse nie działa właśnie z tego powodu.



Zmieniony przez - chriseq w dniu 2017-01-10 14:55:51
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 407 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 12954
Jak długo redukowałeś? Ile zleciało? Na jakiej kaloryce kończyłeś redukcję?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6264 Napisanych postów 76010 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754738
Na podstawie czego twierdzisz, że tak to właśnie wygląda? Nawet gdybyś się bardzo starał, to nie ma takiej możliwości.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 34 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1142
chriseq
Jak długo redukowałeś? Ile zleciało? Na jakiej kaloryce kończyłeś redukcję?

Redukowałem przez miesiąc mając 2650 kcal, a później jeszcze stopniowo obcianałem aż do 2300 kcal
Zaczynałem od 73 kg schudłem do 66 kg. Łącznie redukcja trwała około 3-4 miesiące.

Następnie przeszedłem na reverse zwiększając stopniowo o 100
Obecnie jem 3000 ale chce zwiększyć jeszcze do 3200, bo waga stoi.
Cały czas zastanawia mnie ten bf


Zmieniony przez - Ragur w dniu 2017-01-10 12:41:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6264 Napisanych postów 76010 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754738
Musiały być jakieś błędy i ew. problemy hormonalne. Nie ma innej możliwości. Polecam wykonać badania.

https://www.sfd.pl/Długa_redukcja_Mężczyzno_zbadaj_się!-t1125995.html 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 34 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1142
domer
Musiały być jakieś błędy i ew. problemy hormonalne. Nie ma innej możliwości. Polecam wykonać badania.

https://www.sfd.pl/Długa_redukcja_Mężczyzno_zbadaj_się!-t1125995.html

Badam się średnio raz na 2-3 miesiące
Wyniki zawsze są b.dobre
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 407 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 12954
Ragur
chriseq
Jak długo redukowałeś? Ile zleciało? Na jakiej kaloryce kończyłeś redukcję?

Redukowałem przez miesiąc mając 2650 kcal, a później jeszcze stopniowo obcianałem aż do 2300 kcal
Zaczynałem od 73 kg schudłem do 66 kg. Łącznie redukcja trwała około 3-4 miesiące.

Następnie przeszedłem na reverse zwiększając stopniowo o 100
Obecnie jem 3000 ale chce zwiększyć jeszcze do 3200, bo waga stoi.
Cały czas zastanawia mnie ten bf



Zmieniony przez - Ragur w dniu 2017-01-10 12:41:58


Możesz wrzucić dietę tego reversa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 34 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1142
domer
Na podstawie czego twierdzisz, że tak to właśnie wygląda? Nawet gdybyś się bardzo starał, to nie ma takiej możliwości.

Na podstawie obserwacji:
Kiedy redukowałem zjadłem średnia ilość węgli (ok 4g/kg msc), natomiast tłuszczy więcej (ok 1.3 g/kg msc) ale z drugiej strony byłem na ujemnym bilansie kalorycznym co może być tym spowodowane. Jeśli się mylę to proszę o poprawę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 153 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 9703
moze prze wode w orgabizmie podpilo cie i bf sie zmienil
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 34 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1142
redukcjia1
moze prze wode w orgabizmie podpilo cie i bf sie zmienil

Tak, właśnie się zastanawiałem nad tym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 407 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 12954
A jak wyglądała kwestia Twojego orientacyjnego bf w ostatnich latach?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę do oceny, 76kg

Następny temat

Gramatura mięsa

WHEY premium