SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Waga stanęła! Pomocy! :) dieta do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1010

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 276
Witam,
śledzę forum juz od dłuzszego czasu i dzięki niemu dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy. Od niedawna jednak napotkalem na drodze problem i postanowiłem zwrócić sie do Was o rade ;) Jestem typowym ektomorfikiem, mam 23 lata, 186cm wzrostu i 80kg wagi. Trenuje systematycznie 6 miesięcy. Na początku po wprowadzeniu w zycie swojej diety udało mi sie przytyć z początkowych 72kg do 80 ale od pewnego czasu waga stanela i nie chce ruszyc ;/ ponizej zamieszczam swoją dietę. Dodam, że oprocz posiłków wypisanych w tym kalkulatorze wypijam gainera UNS mass shocker oraz zajadam monohydrat kreatyny :) nie wliczalem również przekąsek miedzyposiłkowych takich jak banany, suszone owoce czy orzeszki a nawet slodycze ;d Moje pytanie brzmi następująco: co powinienem zmienić, aby zyskiwać cenne kilogramy? :)

Z góry dziękuję za każdą pomoc! Pozdro! :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Przelicz jeszcze raz kalorycznosć diety wpisując do dziennika produkty w stanie niepoddanym obróbce termicznej (ich gramaturę). Wtedy będziemy wiedzieć ile kcal spożywasz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 276
Jeśli dobrze Cie zrozumiałem to wyliczone jeszcze raz posiłki zamieszczam poniżej. Są one oczywiście o tyle niedokładne, że jednak nie wlicza się w to kalorii zawartych w oleju na którym to smażę oraz bułki tartej :) co o tym sądzisz? bo jeśli chodzi o gramature przed obróbką to w tym pierwszym planie podawalem oczywiscie masę poszczególnych składników zanim brałem się za ich obróbke.




Zmieniony przez - Scooby w dniu 2013-08-29 20:37:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1274 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12706
nie pomyślałeś że jak przytyłeś z 7xkg do 8x to twoje zapotrzebowanie automatycznie wzrosło?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 276
mariuszpruszek
nie pomyślałeś że jak przytyłeś z 7xkg do 8x to twoje zapotrzebowanie automatycznie wzrosło?


oczywiscie zdaje sobie z tego sprawe i w trakcie procesu przyrostu masy zwiekszałem sobie ilość dodatkowych kalorii, których tutaj nie wypisywalem tak jak mowilem na początku. Są to banany miedzy posilkami, daktyle przed i po treningu, orzechy itp. Prawdę mowiąc wiecej jedzenia zmieścic w ciągu dnia juz nie mogę... ;d

Zmieniony przez - Scooby w dniu 2013-08-29 22:44:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 679 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5991
prosty zabieg - dodaj 100kcal. po tygodniu nic nie skoczy - dodaj 100kcal. + robisz sobie czasem przerwe od diety? czy ciągle jesz to co sobie zapisałeś. Polecam raz na 2 tygodnie zrobić przerwe np zjeść lekkie sniadanko i kolacje - chyba ze masz pacmana i wcinasz jak poparzony. Jeśli nadal nie robiłeś regularnych przerw to zrob np jutro. Jeśli nadal to nic nie da to ostatnia kwestia może być przy tej wadze mała liczba węglowodanów jednak traktuj to jako ostatnią deskę ratunku i obserwuj czy sie nie podlewasz

Zmieniony przez - marecki1990 w dniu 2013-08-29 23:26:00

makro sie liczy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 276
ok ale z czego brac te kalorie? pocisnac sobie dodatkowego banana? :) jem praktycznie caly czas bardzo podobnie, zmieniaja sie oczywiscie dania ale kalorycznie i jesli chodzi o makroskladniki jest wszystko zblizone. Przerw nie robie wiec mysle ze moge sprobowac tego sposobu. Chodzi tu o zupelna rezygnacje z obiadow?

Swoją drogą nie wiem czy to jest niski poziom wegli bo po doliczeniu gainera ktorego pije z mlekiem zyskuje praktycznie 90 dodatkowych wegli, banan z 20g, 100g daktyli to blisko 60g wegli... Co o tym sądzisz?

Zmieniony przez - Scooby w dniu 2013-08-29 23:40:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 679 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5991
ja np robie przerwe co 10 dni. Jem wtedy cokolwiek a z reguły jest to śniadanie i kolacja a to z tego wzgledu ze nie chce mi sie nic wiecej robić. Dosłownie dzień przerwy od jedzenia. Oczywiscie jak apetyt jest to wcinam tyle ile akurat mi sie chce ale jednak często specjalnie staram sie utrzymać troche uczucia głodu którego zwykle nie mam bo ciągle jem. Jesli to nie wypali (choć moim zdaniem to własnie jest problem) dodaj np camemberta, 1/4 paczki biszkoptów (albo wiecej - cała paczka około 430-450kcal)

aha bo jeszcze pijesz gainera. moim zdaniem bez sensu przy tylu kaloriach nadal. powyzej 4000kcal mozna sie posiłkować prochami jednak do tego pułapu to spokojnie żarcie starcza

Zmieniony przez - marecki1990 w dniu 2013-08-29 23:44:28

makro sie liczy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 276
no w moim obecnym zyciu nie ma takiego pojecia jak głód.. ;d po prostu juz sie przejadam, nie mam miejsca nawet na jednego biszkopcika wiec chyba jednak takie pojedyncze dni przerwy bede musial wcielic w swoje zycie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 679 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5991
No własnie i błąd. Zrób sobie przerwe jeden dzien. A pozniej po 7-10dniach wejdz na wage i sprawdz czy sie cos ruszylo. Jeśli nie to musisz zwiekszyć węgle. Dopiero teraz doczytalem ze masz duzo międzyposiłków słodyczowych. Proponuje zrezygnować z miedzyposiłków przez które masz ciągle uczucie zatkania, i sprawdzić czy nadal bez nich czujesz sie przytkany. Jeśli nie, to proponuje przerzucić twaróg z kolacji do śniadania które masz dość małe z tego co widze a na kolacje zrobić sobie uczte kaloryczną która w moim wykonaniu wyglada tak - paczka biszkoptów + 2 połówki bułki (czytaj jedna cała bułka) grubo wysmarowana masłem i nutellą = 800kcal. Oczywiście na co dzień się obserwuj bo każdy ma inaczej z węglami. Moze cie podlewać przy 450 albo nie podlewać nawet przy 500. Tak czy inaczej jak wprowadzisz jeden posiłek wypasiony w kalorie to nic ci sie nie stanie.

makro sie liczy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 276
oczywiscie sprobuje tego sposobu. Co do drugiej czesci to niestety moje sniadanie wyglada tak jak wyglada, ponieważ z rana nie mam w ogole apetytu i dopiero po jakiejs godzince czy dwoch zaczyna mi sie włączać gastro ;d stad tak ubogie sniadanie... ;/

Zmieniony przez - Scooby w dniu 2013-08-30 10:07:41
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę chudzielca do sprawdzenia

Wiecej