SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ważenie mięsa przed czy po smażeniu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5566

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 328 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1652
Witam, mam pewne pytanie, czy przykładowy kawałek mięsa z piersi kurczaka przed usmażeniem i po usmazeniu waży o wiele mniej? Dodam, że mięso jest zamoczone w jajku, oraz w bułce tartej. No i wiadomo że olej też wsiąka w mięso. Dlatego nie wiem jak mam ważyć te kawałki, ani ile mniej więcej % wagi odliczać, gdy chcę precyzyjnie policzyc kcal
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1685
Wartość kcal dla danego produktu jest podana w tabelach PRZED obróbką termiczną. Najlepiej to nie smaż na oleju.

Zmieniony przez - Heroz w dniu 2012-01-30 16:45:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 606 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10405
j\w ograniczaj smażenie na oleju tym bardziej w panierce jesli juz odpuść paniere i smaż normalne wtedy mniej wsiąknie a smak pozostanie praktycznie taki sam.
aha i wazymy przed obrobką termiczną bo z miesa wyparuje woda ale b\w\t pozostaną bez zmian.




Zmieniony przez - Jaros_2016 w dniu 2012-01-30 17:20:46

Zmieniony przez - Jaros_2016 w dniu 2012-01-30 17:21:05

Nie sztuką jest stawiać sobie cele, sztuką jest je realizować .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 328 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1652
Czasami staram się smażyć bez oleju w samych przyprawach, ale czasmai nie mam wyjścia i muszę szybko na oleju usmażyć... A jeśli chodzi o wyparowywanie wody to i tak usmazona pierś na oleju wydaje sie być cięższa od tej bez oleju, dlatego mam problem, bo gdy biorę 100g bez oleju to w miarę się najem, a tej smażonej z olejem to raz dwa i nie ma....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76005 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754697
Zainwestuj w grill elektryczny. Mieso rozniez szybko sie piecze a jakosciowo lepsze.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
odkąd grill został u rodziców cały czas wpierniczam gotowane rosół na codzień i nie zbrzydł mi wcale :)
tłuszcz jest dobrym nośnikiem smaku wiec dlatego tak znika i jw

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76005 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754697
Pewnie. Zawsze warto ugotowac sobie np zupe z 1-2kg warzyw i do tego piersi dodac zeby miec pozniej np do pieczywa

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
ja tylko udka daj na piersiach nie to samo

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76005 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754697
Rosol pewnie tak. Nie wiem bo nie przepadam. Ale zwykla zupa warzywna wychodzi ok

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 328 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1652
A mam jeszcze pytanie: czy pieczenie w piekarniku z np małą iloscia panierki jest dobre? lupilem jakias tam panierke z winiary i chciałem upiec bez tłuszczu, co o tym myslicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76005 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754697
Na pewno lepsze niz smazenie miesa z panierką w tluszczu.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta pomocy

Następny temat

Dieta do poprawy !!

WHEY premium