SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WZROST

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 754140

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 70
Powien tak,
przeczytałem wszystkie posty
paranoja!
Sto razy lepiej mieć 175cm i być przystojnym niż 185cm i być sredniakiem
z wyglądu. Sprawdzone:)
Żadan dziewczyna nie zwróci uwagi na wysokiego przeciętniaka.
Oczywiście lepiej być wysokim i przystojnym,
ale nie każdy ma wszystko.
Średni wzrost Polaka to 177,4cm. Znam dużo osób, które mówią, że maja 180cm a są nawet o 5cm niższe. (ten 180 to chyba jakaś magiczna liczba)
Rosnie sie do 21 roku życia.
Ja mając 18 lat urosłem przez okres zimy przeszło 2cm! Ale u mnie w rodzinie wszyscy póżno rosną. Czyli odziwo jeszcze rosne.
Ktoś powiniem zamknąc ten topic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 132 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1289
Witam. Mam pytanie czy cynk hamuje wzrost? Chodzi mi o zincas.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 230 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6261
Pierwszy raz słysze o takiej teorii... ale jeżeli cos w tym jest to niech sie ktoś kompetentny wypowie na ten temat bo w sumie ciekawe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 132 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1289
Bo właśnie mam 15 lat i zażywam zwykły zincas a jak wiemy teraz będę rosną a wiec nie chcę przez niewiedzę zahamować wzrostu ;]I jeszcze jedno pytanko czy wapń kupiony w aptece (calcium C)pomoże w wzroście? Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 5820 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 42644
Cynk raczej nie hamuje wzrotu......Mineral, niezbedny mineral, i jak nie bedziesz przesadzal z iloscia naepwno nei zaszkodzi

nie urosniesz od wapna Urosniesz tyle ile masz zapisane w genach.


Ja bym nie zamykla topicu, tyle stron, wymiana zdan i pogladow Fajny temat, i mzona si epsor dowiedziec

Pzdr.

GÓRA---->I am What I am

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 483 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6623
ja sie nie martwie wzrostem ,gdyz mam 189cm :P a mam 16latek ,kurde a do 21roku sie rosne ,moze wbije na 2m
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 132 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1289
Czy cwiczenia fizyczne pobudzają hormon wzrostu? Czy ćwiczenia na ławeczce płaskiej z "głową" pomogą cos jeśli chodzi o wzrost?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 521 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14469
kali11 ja tez mam 189 cm wzrostu :D , 15 lat i 4 miechy.....i nie chce juz rosnac((((((( Tyle mi wystarczy

http://www.sfd.pl/temat282802/  --- wspięcia na palce by Flower
http://www.sfd.pl/temat179457-strona22/ --- 36 opisów gg by Flower

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 148 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3139
nie wiem czy byla juz na forum jak nie bylo to juz jest


"Rustam Achmetow , radziecki lekkoatleta (skoczek wzwyż) , człowiek znany w sportowym świecie ,jako młody i początkujący sportowiec miał kłopot nielada.Niski wzrost praktycznie uniemożliwiał mu osiągnięcie wyników na światowym poziomie.W piętnastym roku życia przestał całkowicie rosnąć.W takich przypadkach medycyna ma niewiele do powiedzenia.Prawa natury wydają się nie do pokonania.A jednak Achmetow nie zrezygnował.W kilka lat później przerósł swoich rówieśników o głowe.Ale zacznijmy od szczegółów tej niecodziennej ,lecz prawdziwej historii.
Zdaniem Achmetowa , dzielącego się swoimi doświadczeniami z czytelnikami miesięcznika "Fizkultura i Sport" , o udanym eksperymencie zdecydowały trzy podstawowe przyczyne:motywacja psychologiczna,trening specjalistyczny i racjonalne odżywianie.
Motywacja psychologiczna , awięc przekonanie o powodzeniu terapii wpływa na prawidłowe funkcjonowanie gruczołów wewnętrznych organizmu, regulując międzyinnymi wzrost człowieka..Rustam Achmetow, jak sam pisze ,wiarę tę zawdzięcza autorytetowi swego trenera Wiktora Aleksiejewicza Łońskiego.Zgodnie z założeniami trenera , Achmetow w pierwszym roku miał urosnąć 5 cm,podobnie w następnym, w trzecim zaś roku -8cm.Ku zaskoczeniu samego zainteresowanego wzrost powiększył się według programu codo milimetra, do 186 cm.W 1971 r. Achmetow ,stale uprawiając specjalistyczne ćwiczenia i niezaniedbując treningów w swej konkurencji sportowej, zdobył mistrzostwo Spartakiady Narodów ZSRR.
Trening specjalistyczny to szczegółowo opracowany kompleks ćwiczeń wykonywanych dwa razy dziennie-rano i wieczorem.Rozgrzewka -20 do 25 min,5-7 min biegu,ćwiczenia gibkościowe,gimnastyka (szpagaty ,znajome z lekcji wf mostki, zwisy na drążku 2x20sek.bez obciążenia i raz z obciążeniem 5-10kg u nóg).Zwisy głową w dół (na drążku lub drabince ,stopy mocno zamocowane pasami).Skoki polegające na dosięganiu końcami palców wysoko umieszczonego przedmiotu lub zaznaczonej wysokości:2x10 (odbicie prawą nogą),2x10(odbicie lewą nogą).Przerwa między skokami 5-8 sek. miedzy seriami 4-5 min.Achmetow wykonywał także inne ćwiczenia (z pomocą partnerów) polegające na lekkich jednoczesnych pociągnięciach za dłonie i stopy.Reżim treningu, który narzucił sobie Achmetow był tak intensywny , że nocą spał tylko w pozycji na wznak********* także inne sporty-pływanie 3 razy w tygodniu (crawlem) i koszykówkę.
Odżywianie.Przede wszystkim jak najwięcej witaminy A-tran 3 razy dziennie,jaja,owoce (najlepiej leśne),winogrona itd.Achmetow nigdy nie palił i nie pił alkoholu.Przestrzegał stałych godzin posiłków i odpoczynku.Przed snem wykonywał w łóżku relaksowe ćwiczenia rozciągające , powtarzając i wyobrażając sobie , w możliwy sugestywny sposób ,jak jego ciało rośnie wzdłuż.
""Trudno powiedzieć, co ostatecznie zdecydowało o moim wzroście.Obecniew szkole Wiktora Aleksiejewicza Łońskiego mój "eksperyment" jest kontynuowany.Jego uczestnicy wykonują wiele ćwiczeń, które ja wykonywałem.Wierzą w sukces i jak ja darzą zaufaniem swojego trenera"".
Tyle Rustam Achmetow o swoim treningu.Nie wnikając szczegółowo w efektywność całości programu ,bo fakty mierzone w centymetrach mówią same zasiebie,wniosek nasuwa się jeden.
Można w sposób świadomy zmienić-przy maksymalnej konsekwencji i pracy-swoje ciało,nadawać mu pożądany kształt,mięśniom siłe.Niezwykłośc podobnych ,jak opisany wyżej przypatków,oznacza tylko ,że nasz organizm kryje jeszcze wiele tajemnic,do zrozumienia których,nadal poszukujemy właściwych szyfrów.Na razie natrafiamy na pojedyncze cyfry,które,być może,kiedyś ułożą się w wielocyfrowy logiczny układ."


Źródło:"CIAŁO" T.Gołąbek,H.Jasiak Młodzieżowa Agencja Wydawnicza-Warszawa 1989

Sam niedugo zaczynam sie wydluzac :PP 175 i 18 lat :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 109 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1534
Ja już nie takie mity słyszałem. Jakim cudem ten jego trener wiedział, że urośnie dokładnie tyle co do milimetra? Przecież jasne jest, że każdy człowiek jest inny. To jest tak samo jakby mnie ktoś trenował i by mi powiedział, że za 3 lata będziesz o 30 kg ciężajszy i będziesz mieć 15 cm więcej w łapie oraz na płaskiej sie poprawisz o 50 kg. Przecież logiczne jest, że przy tym samym treningu, odżywianiu, suplementacji ludzie i tak będą mieć różne efekty.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ksiazeczki lekarskie

Następny temat

Kalms

Sztos