SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WYPADANIE WŁOSÓW mimo mega zdrowej diety ;( błagam o pomoc!

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7112

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 638 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8377
drąż dalej w takim razie, łatwiej będzie uporać się z problemem, kiedy zostanie sprecyzowany:)

i tak od siebie: u mnie wykryli Hashimoto parę miesięcy temu, pierwsza reakcja płacz i histeria, jakbym co najmniej miała raka :/ Wizja chronicznego osłabienia, a ja marzyłam o rekordach trójbojowych. Wizja wybuchowej mieszanki z RZS i jelitem drażliwym, ktore juz mialam wczesniej... Ale im więcej się dowiaduję o tej chorobie, tym mniej się boję. I paradoksalnie, dzięki Hashimoto, znacznie poprawiłam "parametry" w badaniach krwi oraz stan odnośnie jelit i RZS - moje stawy dziękują za odstawienie glutenu i nie bolą bólem, do którego już zdążyłam przywyknąć, np. przy nalewaniu wody z czajnika, czy naciskaniu klamki. Więc, jeśli nawet [nie życzę, oczywiście, ale to częsta choroba] dostaniesz diagnozę Hashi, to nie załamuj się - są pewne rzeczy, których będziesz się musiała nauczyć i będziesz mogła normalnie funkcjonować a nawet funkcjonować lepiej niż dotychczas, bo będziesz znacznie bardziej świadoma swojego organizmu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bubu, wiem, że się kobiety o wiek nie pyta ale ile miałaś lat, kiedy wybuchła elektrownia w Czarnobylu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 638 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8377
ha, no ba! wlasnie... 6 i jak wszystkie dzieci waliłam przepisowo jod. Marta, nie chce tu spamowac, moge na priv? bo mialabym rozne pytania czesto do Ciebie, bo primo siedzisz w DK a secundo potrzebuje czasami wynikow roznych researchow - siedzis z w tym, wiec mozesz je znac, łatwiej spytac niz szukac;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No właśnie, właśnie... Wiek poniżej okresu dojrzewania, uderzająca dawka jodu, bardzo częsta reakcja zapalna i podejrzany "wysyp" Hashimoto w owym pokoleniu 20-25 lat póżniej Ale kurtyna milczenia powoli się obrywa.

Jasne, wal

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2013-08-01 11:25:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 802 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35259
Ja miałam 3 lata jak chmurka z Czarnobyla nadciągnęła nad PL. W okresie dojrzewania pani internistka właśnie stwierdziła, że muszę brać jod. Więc brałam...tzn rodzice mi aplikowali. Niestety nie pamiętam, ile to trwało. Ale pewnie czas ekspozycji niekoniecznie musi być tu czynnikiem decydującym

Zmieniony przez - huda w dniu 2013-08-01 11:38:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To jest o wiele bardziej skomplikowane niż brać jod-nie brac jodu i lakonicznie ujmując "czas ekspozycji". Tu chodzi o tzw. okna wrażliwości, kiedy genom człowieka jest najbardziej narażony niekorzystny wpływ środowiska, który to wpływ prowadzić może do epimutacji, które z kolei maja wpływ na ekspresję szeregu genów.

Ale to nie miejsce na takie dyskusje.

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2013-08-01 11:57:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 576 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2926
czekam z niecierpliwoscia na powrot do domu, zeby te badania zrobic. Hormony da sie zbadac tylko na poczatku cyklu (w sensie w pierwszych dniach okresu)? Bo ja mam wszystko rozregulowane i nie wiem, kiedy moj 1.dzien cyklu nastapi, a nie chce z tym czekac.
Ponadto moj chlopak wytknal mi palcem jedna, oczywista rzecz: za duzo bialka (no na pewno nie w granicach normy do 1,8g/kg mc) - pewnie cos w granicach 2,5g od bitych 5 lat. Wiec mysle, ze... chyba jednak zrobilam cos bardzo zle. Moze jakos jeszcze to odkrece :( W kazdym razie rozpisalismy diete, gdzie mam 1g bialka/kg mc, tluszcze powyzej 1g i reszta węgle (bilans zero). I glupio mi ... Bo wyglada na to,ze klopoty mam na wlasne zyczenie. Dzis dieta juz weszla w czyn i jakos dziwnie tak mniej bialeczka, jak sobie usralam, ze wiecznie musze je jesc. Mozecie mnie zjechac.

http://www.sfd.pl/AGNES4869/_DZIENNIK_REKOMPOZYCJA_-t557488.html

http://www.sfd.pl/redukcja_w_ok.2_miesiace_z_66kg_na_60kg_/170cm_wzrostu-t654765.html

ZAZNACZAM: z gory dziekuje za oferty matrymonialne na maila;/ nie jestem na forum w tym celu!

sukces = wiara w siebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 576 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2926
bubumysz - placz i histeria jest u mnie, a nic nie wiem jeszcze o zadnym Hashimoto - wystarcza mi wlosy, ktore sypia sie jak po chemioterapii i nie umiem przestac obwiniac oczywiscie siebie za moj problem. Dobrze,ze sie ocknelam teraz, a nie ku* jakby uz bylo bardzo zle... -,- ciezko jest przyznac sie do swojej glupoty. Ponadto dochodzi jeszcze taka sprawa.Bialka jadlam tak samo duzo, ale masa ciala mi spadla (4kg przez rok) czyli skoro mianownik zmalal, moje cialo dostawalo tym bardziej za duzo g bialka na 1 kg masy ciala ;/

http://www.sfd.pl/AGNES4869/_DZIENNIK_REKOMPOZYCJA_-t557488.html

http://www.sfd.pl/redukcja_w_ok.2_miesiace_z_66kg_na_60kg_/170cm_wzrostu-t654765.html

ZAZNACZAM: z gory dziekuje za oferty matrymonialne na maila;/ nie jestem na forum w tym celu!

sukces = wiara w siebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 576 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2926
A wzielismy bialka 1g/kmc, zeby zobaczyc,czy to sprawi,ze zobaczymy jakies zmiany konkretne. Chyba jak tak pojem z miesiac dwa to nic mi nie bedzie mimo,ze np. ŁukaszK podal przedzial 1,6-1,8. W koncu znalezc mozna i sugestie,zeby jesc od 0,8g nawet. Co sadzicie? Chetnie poslucham kazdej opinii, bo ja juz mam troche mniej ochote sie madrzyc ;/

http://www.sfd.pl/AGNES4869/_DZIENNIK_REKOMPOZYCJA_-t557488.html

http://www.sfd.pl/redukcja_w_ok.2_miesiace_z_66kg_na_60kg_/170cm_wzrostu-t654765.html

ZAZNACZAM: z gory dziekuje za oferty matrymonialne na maila;/ nie jestem na forum w tym celu!

sukces = wiara w siebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
Moim zdaniem przechodzisz z jednej skrajności w drugą: 1 g białka na kg masy ciała to zbyt mała ilość dla osoby aktywnej fizycznie. Taki zabieg może wiązać się z pogorszeniem stanu włosów.

Zmieniony przez - LukaszK w dniu 2013-08-02 10:52:19
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kobieta chce schudnąć (10kg)

Następny temat

redukcja nwej ladies

WHEY premium