SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WYNIKI IV MISTRZOSTW SFD W KULTURYSTYCE oraz MISS SFD II !!

temat działu:

Galeria Zdjęć

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 34548

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958348
Witam,

Słowo wstępu: Wszystkich startującym chciałbym serdecznie pogratulować odwagi, samozaparcia oraz przygotowania, w wielu przypadkach przygotowania naprawdę MEGA formy pod nasze forumowe, skromne, zawody. Nie będę się co do poszczególnych osób rozpisywał , zrobili to sędziowie - wszystkie uzasadnienia w 2 poście. Odnośnie wyników i punktacji: pkt 3.5 regulaminu


Sędziowie ustalili następującą kolejność w ścisłym finale

W kategorii AMATORÓW:

I miejsce IV Mistrzostw SFD w kulturystyce i tytuł "Mr SFD" otrzymuje: Marcin_Olb (Marcin Fornal) (niekwestionowany zwycięzca, zdobył u wszystkich sędziów 1 miejsce!)

II miejsce i tytuł V-ce mistrza otrzymuje: aPAWEL (Paweł Seremak) (zdobywając u 4 sędziów miejsce nr 2)

III miejsce zajmuje: Sapphireex (Michael Wielunski) (zdobywając u 3 sędziów miejsce nr 2)

Gratulujemy!!!

Pozostałe miejsca zajęli:
IV - Ryszard Jezierski (u 1 sędziego miejsce nr 2) - nagroda pocieszenia (info poniżej)
V - Jakub Szczerba
VI - Mariusz Czerniewicz


LISTA NAGRÓD wg zajmowanych miejsc -> https://www.sfd.pl/SPONSORZY_i_NAGRODY_IV_EDYCJI_Mr_SFD_i_II_EDYCJI_MISS_SFD-t804969.html
+
Nagroda pocieszenia: _Richard_ bon o wysokości 300zł do wykorzystania w sklepie SFD, (z racji iż budżet nagród na ten miesiąc mamy zamknięty i nie spodziewałem się , że nadamy jeszcze dodatkowo jakąś nagrodę, bon ten będzie do wykorzystania w styczniu 2012 - mailowo poinformuje w jakiś sposób należy go zrealizować.)


W kategorii PROFESJONALISTÓW:

I miejsce zajmuje: QEJK (Łukasz Piłat)

II miejsce dla: MM Fitbody (Mariusz Marusik)

III miejsce zajmuje: mumin112 (Rafał Domin)

Gratulujemy!!!

Nagrodami dla Profesjonalistów są bony na zakupy w sklepie SFD:
1 miejsce - 600 zł
2 miejsce - 400 zł
3 miejsce - 200 zł

Informacje odnośnie zamówień podeślę na maila do każdego z nagrodzonych PRO.


W konkursie MISS SFD

I miejsce zajmuje: -moon- (Aneta Podolska)

II miejsce dla: Kala303 (Karolina Wędrak)

III miejsce zajmuje: aurelll (Aurelia Praduń)

Pozostałe miejsca zajęły:
IV - Joanna Łopatyńska
V - Sylwia Kuśpiet
VI - Akrobatka


Nagrodami dla Pań z konkursu Miss SFD są bony na zakupy w sklepie SFD
1 miejsce - 400 zł
2 miejsce - 250 zł
3 miejsce - 150 zł
+ od firmy Iron Horse dla zwyciężczyni (-moon-) 2x Burn&Shape, 1x l-karnityna

Informacje odnośnie zamówień podeślę na maila do każdej z nagrodzony Pań, a dodatkowo zwyciężczynie proszę o podesłanie na maila (zakładka kontakt u góry forum) danych do wysyłki wraz z nr telefonu - odnośnie nagrody dodatkowej z Iron Horse.


Gratulujemy zwycięzcom oraz zwyciężczyni i wszystkim finalistom wspaniałej formy i świetnych sylwetek.

Dziękujemy po raz kolejny sponsorom, bez Was nie byłoby tych zawodów!

Teraz nadszedł czas na refleksję po zawodach , ja swoich parę zdan zapewne napiszę za jakiś czas - może jutro, może pojutrze. Dużo nerwów i cierpliwości kosztowała mnie tegoroczna edycja. Pragnę przeprosić za opóźnienie z publikacją wyników - mam nadzieję , że ten jednorazowy wypadek przy pracy się za rok nie powtórzy, ale nie chciałem też na siłę nikogo popędzać (mimo przypominania mailowego i telefonicznego - do kogo miałem nr) ponieważ wiedziałem , że tegoroczna edycja obu konkursów nie będzie łatwa do typowania dla sędziów, co jak widać po ich komentarzach jest faktem.
Mam parę pomysłów, szczególnie odnośnie III edycji miss sfd - trzeba określić precyzyjniej kryteria startu , ponieważ nawet sędziowie nie do końca byli pewni przy ocenie co postawić jako priorytet. Jednocześnie myślę też o rozdzieleniu konkrsu MISS od MR SFD i przeprowadzeniu go o innej porze roku (np. początek lata) - ale to na razie są tylko drobne pomysły , konkrety będą zapewne dużo wcześniej ogłoszone. To by było na tyle.


Nagrodzonych z kategorii AMATORÓW proszę o przesłanie swoich pełnych danych adresowych (wraz z numerem telefonu) do mnie na priv i potwierdzenie ich wysłania w tym poście. Dopiero po otrzymaniu wszystkich danych od nagrodzonych amatorów, zajmę się informowaniem firm o wysyłkach nagród.

Nagrodzeni zgodnie z regulaminem MR SFD - są zobowiązani umieścić zdjęcia nagród w tym temacie, oczywiście po otrzymaniu ich od wszystkich sponsorów Mistrzostw SFD.

Wyniki finału traktujemy jako ostateczne.

Sędziom dziękujemy i zapraszamy do wpisania się do tematu. Poszczególne oceny sędziów zostaną wklejone post niżej. W tym roku sędziowie nie mieli łatwego zadania w żadnej z 3 kategorii, poziom był bardzo wyrównany i wysoki (szczególnie w głównym konkursie - mr sfd amatorów).

Odnośnie wywiadu do gazety SDW - w najbliższym czasie skontaktujemy się z Marcinem i Anetą w celu ustalenia szczegółów.

Zmieniony przez - Banan w dniu 2011-12-05 22:20:26

Zmieniony przez - Banan w dniu 2011-12-06 23:24:14
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958348
GŁOSOWANIE SĘDZIÓW z ARGUMENTACJĄ wyboru

SĘDZIA 1 - Dorota Galińska

Na wstępie pragnę wyrazić słowa uznania dla wszystkich tegorocznych uczestników Mr.SFD i Miss SFD. Poziom chłopaków budzi respekt. Właściwie finałowa szóstka amatorów w moich oczach nie różni się poziomem przygotowania od profesjonalistów.

Amatorzy - wśród nich, największe brava biję chłopakom o nickach:
1. Marcin_Olb
2. Sapphireex
3. _Richard_
(który już w zeszłym roku pokazał,że stać go na wiele!!)

Zarówno Marcina Fornala jak i Michaela Wieluńskiego oceniam wysoko: bardzo dobre przygotowanie: separacja mięśni, piękne proporcje. Jednak wyżej sklasyfikowałam Marcina i to jemu przyznaję złoty medal. Bardziej podobaja mi się jego proporcje, zwłaszcza nogi: uda i łydki. Zatem II miejsce przyznaję Michaelowi. Na III miejscu sklasyfikowałam Ryszarda Jezierskiego, który znów zaprezentował kosmiczną separację - gratuluję. Liczę,że w przyszłym roku nabierze większej masy mięśniowej i wówczas będzie bezkonkurencyjny!

Na IV uplasował się Paweł Seremak. Dobra separacja, nogi jednak jeszcze odstaja od góry. V miejsce przyznaję Jakubowi Szczerbie, który przygotował się doskonale, ale jest jeszcze za smukły.
VI miejsce przyznaję Mariuszowi Czerniewiczowi - podobaja mi się jego proporcje, ale z dietą były chyba małe problemy.


Profesjonaliści
1. Łukasz Piłat
2. Mariusz Marusik
3. Rafał Domin

Decyzja znów była trudna. Zarówno Łukasz Piłat jak i Mariusz Marusik zaprezentowali świetna formę, oboje mają bardzo dobre proporcje. Pierwsze miejsce jednak zdecydowałam się przyznać Łukaszowi, który prezentuje lepsze przygotowanie , ładnie wyseparowane plecy, uda, brzuch. III miejsce przyznaję Rafałowi Dominowi. Dobre przygotowanie, ale wyraźnie odstaje od swoich rywali proporcjami (szeroka talia).


Miss SFD
Wśród startujących w tym roku zawodniczek w mojej ocenie sylwetka Anety Podolskiej jest najbliższa formie zawodniczki fitness. Widać, że sporo pracuje na siłowni i trzyma dietę. I to jej przyznaję I miejsce. Zgrabna pupa i ładnie ukształtowane nogi. Anetko, kiedy pozujesz tyłem, nie ściągaj łopatek! Pokaż szerokość pleców.
II miejsce przyznaję Aurelii Praduń. Bardzo zgrabna, proporcjonalna kobieta. Aurelio, jeśli konsekwentnie nadal będziesz trenować na siłowni, będziesz super! Masz wszystko , by osiągnąć formę na miarę mistrzyni. Na III miejscu uplasowała się Akrobatka. Ładnie ukształtowane mięśnie brzucha, zgrabna pupa, naturalność. Gdybyś przytrzymała jeszcze z miesiąc dietkę, forma byłaby zdecydowanie lepsza. Akrobatko-może przygotujesz się na marzec do bikini?
Piękną muskulaturą i proporcjami może poszczycić się Karolina Wędrak, która do tego potrafi ładnie, profesjonalnie pozować. Jednak potrzebuje jeszcze kilka tygodni na osiągnięcie startowej formy. Karola, wiem, że za kilka miesięcy powalisz wszystkich na kolana! Przyznaję jej IV miejsce. V miejsce przyznaję Sylwii Kuśpiet – ładne mięśnie naramienne i mięśnie brzucha-bravo! Na VI miejscu sklasyfikowałam Joasię Łopatyńską. Asiu, masz fajne plecy, barki- pamiętaj, by pozując przodem i tyłem łączyć kolana! I pilnuj diety.

1. Aneta Podolska
2. Aurelia Praduń
3. Akrobatka

4. Karolina Wędrak
5. Sylwia Kuśpiet
6. Joanna Łopatyńska



SĘDZIA 2 - Marcin Bladosz

Amatorzy.
Miejsce 1. Marcin Fornal
Dojrzała,masywna muskulatura o świetnej jakości i bardzo dobrych proporcjach.Najlepszy zawodnik tegorocznej edycji zarówno wśród amatorów,jak i zawodowców!Sylwetka niemalże kompletna,po dopracowaniu pewnych szczegółów(grubość mięśni pleców,szerokość najszerszych grzbietu w górnych rejonach,nieco większa masa łydek i grubość mięśni piersiowych),Marcin może walczyć o najwyższe laury na poziomie mistrzostw amatorskich!Od siebie dodam,że jestem pod dużym wrażeniem poprawy talii,która zawsze była nieco zbyt „rozbuchana” w rejonach mięśni skośnych,a w tegorocznej formie jest zwarta i wąska.

Miejsce 2. Paweł Seremak
Zeszłoroczny Mr.SFD przyzwyczaił nas do dobrej i równej formy.Piękne proporcje,odpowiednia masa mięśni i dobre odtłuszczenie.Niestety w tym roku sylwetka jest nieco mniej ostra niż w poprzedniej edycji,odrobinę bardziej „wodnista”(co może być winą zdjęć),aczkolwiek dwóch zawodników,których ze względu na masę mięśni i proporcje ,oraz gorszą ekspozycję sylwetki,klasyfikuję na niższych miejscach,jest w lepszej formie startowej jeśli chodzi o poziom BF i odwodnienie.

Miejsce 3. Ryszard Jezierski
Wspaniałe przygotowanie,brakuje jednak masy mięśni i odpowiednich proporcji,które wraz z jej nabywaniem powinny się poprawić.Poza tym zawodnik powinien zdecydowanie poprawić pozowanie,które jest jego najsłabszym punktem.Być może nieumiejętność wyeksponowania w niektórych pozach piękna sylwetki,powoduje wrażenie braku odpowiednich proporcji.


Profesjonaliści.
Miejsce 1. Łukasz Piłat
Świetna,”plastyczna” sylwetka.Piękne,kształtne mięśnie,o masie i proporcjach,które predysponują zawodnika do sięgania ,w odpowiedniej formie po najwyższe laury w swojej kategorii wagowej.Do określenia, sylwetka ” kompletna”,brakuje mi tylko masy głów długich tricepsów oraz grubości mięśni piersiowych.Wypracowanie „szczytów” bicepsów dopełniałoby obrazu doskonałych proporcji męskiej sylwetki!

Miejsce 2. Mariusz Marusik
Sylwetka wymagająca odpowiedniej ekspozycji,aby nadać wrażenie pięknych proporcji,których nieco brakuje.Dojrzałe umięśnienie,o odpowiedniej jakości i masie,do kategorii wagowej zawodnika.Błędy w pozowaniu eksponują nieco zbyt wąskie obojczyki,które zawodnik pięknie niweluje masywnymi mięśniami naramiennymi i eksponuje poprzez ściągnięcie barków w górę,podczas pozowania...Dodałbym masy głowom długim tricepsów,szerokości mięśni najszerszym grzbietu w górnych rejonach,oraz masy głowom obszernej bocznej i obszernej przyśrodkowej mięśni czworogłowych ud.Wtedy sylwetkę uznałbym za kompletną.

Miejsce 3. Rafał Domin
Ocenę utrudnia fakt,całkowitej amatorszczyzny zdjęć.Tło,oraz „strój” startowy uniemożliwiają dokładną analizę i właściwą ocenę sylwetki.Dziwi mnie to,biorąc pod uwagę kategorię w której zawodnik staruje(PROFESJONALIŚCI).Takim „strzałem we własne kolano”,można pogrzebać szanse na sukces.Wydaje mi się,że zawodnik ma niezłe proporcje i przyzwoitą masę mięśni.Z całą pewnością mięśnie łydek wymagają zdecydowanego priorytetu treningowego!


MISS SFD Kobiety.
Słowem wstępu: Kategoria,która przyniosła mi duże rozczarowanie…
Abstrah**ąc od tego,że żadna z Pań nie jest w odpowiedniej formie(definicja,poziom BF),żeby startować w konkursie i otrzymać wartościowe nagrody(gdyby zależało to ode mnie,dałbym Paniom nagrody pocieszenia,a resztę nagród z tej puli podzielił między Panów,którzy zdecydowanie na to bardziej zasługują i nie ma w tym ani odrobiny szowinizmu z mojej strony),mam wrażenie,że Panie nie analizują tego co dzieje się w wyniku treningów siłowych z ich ciałami.Widzę sylwetki otłuszczone,wodniste,które świadczą o braku odpowiedniej dyscypliny dietetycznej,zniekształcone niewłaściwie skomponowanymi programami treningowymi,o zaburzonych proporcjach…To smutne,że poświęcając tyle czasu i wysiłku,nie stać Was na obiektywną ocenę wyników i korektę programów treningowych i sposobu odżywiania. Liczyłem na sylwetki wykraczające ponad przeciętne ,na ucztę dla oka i zmysłów,na niedoścignione wzorce dla kobiet i pobudzające zmysły mężczyzn,a jestem zmuszony oceniać,ciała,które są „słabsze” w proporcjach i składzie od kobiet,nie doświadczających wysiłku fizycznego i reżimu dietetycznego.Stwierdzam,że mógłbym zamieścić zdjęcia swoich koleżanek czy podopiecznych,które wygrywają ten konkurs w „cuglach”,a są wśród nich osoby,które ani regularnie nie trenują,ani nie przestrzegają diety…Bez urazy i z całym szacunkiem do włożonego,przez Was drogie Panie wysiłku…Sugeruję więcej treningów funkcjonalnych a odrzucenie klasycznego splitu,do którego trzeba dojrzeć,żeby mieć świadomość tego co robicie!

Miejsce 1. Aurelia Praduń.
Najprzyjemniejsza z kobiecych sylwetek,które mogłem oceniać w tej edycji.Estetyka na wysokim poziomie,delikatna,kobieca masa mięśni,delikatnie zdefiniowana sylwetka,zdecydowanie typ FIT.Zły krój dolnej części kostiumu,zwłaszcza z tyłu,psuje ogólny efekt. Najbardziej proporcjonalna i estetyczna spośród startujących Pań!

Miejsce 2. Aneta Podolska.
Forma startowa najlepsza spośród Pań.Przyzwoity BF oraz masa mięśni.Niekorzystny typ budowy szkieletowej,rzutuje na proporcje sylwetki,co można odpowiednio ukryć właściwym pozowaniem,które pozostawia wiele do życzenia.Przyjemny dla oka poziom masy mięśni,nadaje sylwetce typ FIT.

Miejsce 3. Joanna Łopatyńska.
Przerośnięta masa ramion i mięśni naramiennych,oraz zbyt wysoki BF,wskazuje na błędy treningowe oraz braki wiedzy w zakresie właściwego odżywiania.Przy ekstremalnym „odtłuszczeniu”,w stosunku do obecnie prezentowanej sylwetki i poprawie proporcji ,byłaby jedną z moich faworytek.Kulturystyczny typ budowy.


Poza konkursem. Arkadiusz Mojżyszek.
Bardzo dobra forma startowa.Świetny BF i odwodnienie.Zbyt mała masa mięśni ud,szczególnie tylnych partii,”brak” łydek.Braki w masie bocznych i tylnych aktonów mięśni naramiennych,oraz grubości mięśni grzbietu.Zbyt nisko opuszczone spodenki startowe ewidentnie zaburzają proporcje sylwetki.



SĘDZIA 3 - Dawid Geller

Amatorzy:
1.Marcin Olb ( Marcin Fornal)
Najmocniejszym punktem Marcina są zdecydowanie ramiona i nogi,zwłaszcza definicja czworogłowych robi wrażenie. Marcin zrobił również ogromny postęp w obrębie talii i mięśni brzucha na przestrzeni ostatnich kilku edycji Mr.SFD,za co również zyskał moje uznanie. Z całej stawki w moich oczach jest najbardziej kompletnym zawodnikiem.

2.aPAWEL (Paweł Seremak)
Paweł w porównaniu do Marcina nie wypadł gorzej,oboje przygotowali świetną formę,jakość i separację mięśniową. U Pawła na szczególną uwagę zasługują świetnie rozbudowane plecy,są gęste i mają dobrą separacje to z pewnością jego najwięszy atut. W końcowym porówaniu jako że oboje z Marcinem mieli podobną formę jeśli chodzi jakość mięśni, to też zadecydowała większą masa mięśniowa.

3.Richard_ (Ryszard Jezierski)
Jeśli chodzi o trzecie miejsce to był to bardzo ciężki wybór dlatego, że pozostali zawodnicy byli na prawdę mocno zbliżeni formą,trzecie miejsce postanowiłem przyznać Ryśkowi za najlepszą definicję i separacje mięśni.

4.sapphireex (Michael Wielunski)
5.QbaKing (Jakub Szczerba)
6.so nervous (Mariusz Czerniewicz)


Profesjonaliści:
Wszyscy trzej zawodnicy byli świetnie przygotowani dlatego postanowiłem ocenić całą trójkę tak jak jest to na normalnych zawodach.

1.QEJK - Łukasz Piłat
Łukasz wygrał u mnie w większości póz obowiązkowych: najlepsze bicepsy tyłem, najszerszy tyłem, triceps bokiem, most muscular

2.mumin112 - Rafał Domin
Rafał wygrał w moich oczach w pozach: bicepsy przodem, klatka bokiem, mieśnie uda i brzucha przodem

3.MM Fitbody - Mariusz Marusik
Mariusz przegrał u mnie nieznacznie jednym punktem z Rafałem, myślę że zadecydowała tutaj przede wszystkim nieco gorsza separacja czworogłowych uda (być może było to spowodowane zbyt jasnym światłem)


MISS SFD
1. -moon- - Aneta Podolska
Piękna,proporcjonalna sylwetka,bardzo niski poziom tkanki tłuszczowej, delikatnie podkreślone mięśnie.

2.- Kala303 - Karolina Wędrak
Świetne mięśnie najszersze grzbietu oraz ramiona,zabrakło trochę definicji i separacji w pozach tyłem.

3.- maksima - Joanna Łopatyńska
Ładna,proporcjonalna sylwetka,dobre najszersze grzbietu i uda.


Dodatkowo: - ARyNeKM (Arkadiusz Mojżyszek)
Szkoda,że tak wyszło z pewnością miałbyś szanse powalczyć w finale,na szczególną uwagę zasługuje świetna separacja barków i ramion,zwłaszcza w pozie bicepsy tyłem.



SĘDZIA 4 - Renata Bonisławska
Ogromne gratulacje dla Wszystkich, którzy zgłosili się do konkursu. Z roku na rok niesamowicie wzrasta poziom przygotowania.

MR SFD - AMATORZY Grupa tzw. Amatorów – na niesamowitym poziomie
I miejsce - Marcin_Olb (Marcin Fornal)
Jak dla mnie zdecydowanie miejsce 1. Bardzo dobra forma, świetne proporcje, jakość umięśnienia na bardzo wysokim poziomie. Mam nadzieję, że niebawem zobaczę Marcina na scenie

II miejsce - _Richard_ (Ryszard Jezierski)
_Richard_ ma bardzo ładną, proporcjonalną sylwetkę, świetnie rozwinięte mięśnie naramienne, ramiona. Świetna separacja i definicja. Nogi w porównaniu z zeszłym rokiem dużo lepsze, brak mi jeszcze tylko kilku kilogramów.

III miejsce - sapphireex (Michael Wielunski)
(I tu miałam ogromny dylemat z miejscem 2. Przeważył element słabszej separacji mięśni nóg) Ładna proporcjonalna, harmonijna sylwetka, waskularyzacja, niski poziom BF

IV miejsce - aPAWEL (Paweł Seremak) Jakość umięśnienia i proporcje na bardzo wysokim poziomie.
IV miejsce - QbaKing (Jakub Szczerba) Jest to młody zawodnik i jeszcze wiele przed nim, a to co zbudował do tej pory według mnie zasługuje na duże słowa uznania. Bardzo ładne pełne mięśnie. Świetne proporcje.
VI miejsce - so nervous (Mariusz Czerniewicz) Ładne proporcje


MR SFD – PROFESJONALIŚCI
I miejsce - MM Fitbody - Mariusz Marusik
Rewelacyjna forma, piękne proporcje, świetna separacja i definicja mięśni. Bez dwóch zdań najlepsza sylwetka, przygotowana do startów na scenie. Doskonałym dopełnieniem całości byłby bronzer.

II miejsce - QEJK - Łukasz Piłat
Ładne pełne mięśnie, doskonałe proporcje, świetne odtłuszczenie. Brakuje mi tu również jak u Mariusza podkreślenia szczegółów bronzerem.

III miejsce - mumin112 - Rafał Domin
Całkiem dobra forma. Proporcjonalna, ładna sylwetka.


MISS SFD
Drogie Panie – bardzo się cieszę, że w tym roku jest talk liczna obsada. Duże brawa i gratulacje za odwagę i chęć wzięcia udziału w konkursie. Miałam ogromny dylemat w podjęciu decyzji, – ponieważ jesteście na różnych etapach przygotowań – Wasze sylwetki niesamowicie różnią się od siebie. Jak dla mnie każda z Was jest wygrana, – ponieważ dążycie do celu, pracujecie nad sobą i macie pasje. Ale musiałam wybrać osoby na podium Wybrałam, więc 3 pierwsze miejsca z różnych etapów przygotowań
Miejsce I ANETA PODOLSKA
Miejsce II KAROLINA WĘDRAK
Miejsce III SYLWIA KUŚPIET


Wszystkim osobom, które miały odwagę zgłosić się do konkursu - serdecznie gratuluje i życzę samych sukcesów!



SĘDZIA 5 - Marek Ciołek
MR SFD AMATORZY:
1. Marcin Fornal - Najlepsze proporcje, duża masa mięśniowa dobre odtłuszczenie. Fajnie rozwinięte nogi.
2. Michael Wielunski - Dobre proporcje, bardzo dobre odtłuszczenie, nieco mniejsza masa mięśniowa od kolegi powyżej.
3. Jakub Szczerba - Dobra sylwetka, zachowane proporcje, niezła masa mięśniowa jak na ten wiek.
4. Paweł Seremak
5. Ryszard Jezierski
6. Mariusz Czerniewicz

MR SFD PROFESJONALIŚCI
1. Łukasz Piłat - Zachowane proporcje, Bardzo dobre odtłuszczenie, ładnie widoczne prostowniki, Dobrej jakości masa mięśniowa
2. Rafał Domin - Bardzo fajnie przygotowany, jednak nieco mniej pocięte plecy od kolegi wyżej brak kilku cm w łydce w stosunku do dobrego uda. Niezły brzuch
3. Mariusz Marusik - Przede wszystkim zbyt jasne zdjęcia prawdopodobnie wina częściowo oświetlenia ale w tym wypadku słabo widoczna rzeźba nóg jak również pleców w stosunku do kolegów powyżej.

MISS SFD
1. Aneta Podolska - Zgrabna, lekki zarys ramion i ud widać pracę treningową, ładne plecy i fitness owa sylwetka
2. Joanna Łopatyńska - Spora masa mięśniowa, mogłoby być lepsze odtłuszczenie ale całkiem ładnie się prezentuje
3. Akrobatka - Mogłaby mieć lepsze odtłuszczenie ale ciekawa, rokująca sylwetka. To miejsce za brzuch bo lepszy od kandydatek poniżej bynajmniej na zdjęciach.
4. Wędrak Karolina
5. Kuśpiet Sylwia
6. Praduń Aurelia

Zawodnik poza konkursem:
Bardzo fajne odtłuszczenie, brakuje mocno łydki głównie masowo niezbyt duże uda mało widoczny ich tonus, reszta całkiem ciekawie się prezentuje



SĘDZIA 6 - Tomasz Bobrowski - uzasadnienie mam otrzymać
Wyniki Amatorów:
1.Marcin_Olb (Marcin Fornal) - Marcin jak dla Mnie rewelacyjna forma, kompletna sylwetka i poprawa z poprzednich lat, jakość i przygotowanie godne zwycięzcy -i tu na pewno walka toczyła się miedzy Nim a Pawłem jednak tym razem według mojej oceny (zdjęć) nie mam wątpliwości że to nasz zwycięzca.
2.aPAWEL (Paweł Seremak) - Paweł również nie zawiódł i pokazał świetne przygotowanie jednak ma mniejszą masę, a co za tym idzie mniejsze obwody, w porównaniu z Marcinem. Marcin wygląda na Kulturystę ekstremalnego a Paweł na Klasyka, sumując bardzo kompletna miła dla oka sylwetka i proporcje oraz dobre przygotowanie.
3.sapphireex (Michael Wielunski) - Tu decyzja nie była łatwa Michał ma najlepsze przygotowanie jak pod zawody - super jakość i rzeźba co stawiało go wyżej niż ładna sylwetka Jakub Szczerby bardzo młodego chłopaka który mam nadziej ze w przyszłości pokaże nie raz klase.

Wyniki Zawodowców:
1.QEJK - Łukasz Piłat - Bez wątpienia najlepszy zawodnik tego konkursu ,co zaznacza nie tylko tu ale na scenie krajowej - nie ma co za dużo komentować bardzo kompletny zawodnik i super jakość.
2.MM Fitbody - Mariusz Marusik - Tu chciałbym kiedyś zobaczyć ten konkurs na żywo - wszystkich, bo na zdjęciach nie widać jak bardzo dobrze przygotowany jest Mariusz, jednak oceniamy wedle tego co widzimy a nie tego co zapamiętałem na żywo widząc go. Typowy Klasyk i brakło tylko jakości dolnej części ciała do zwycięstwa.
3.mumin112 - Rafał Domin - Bardzo podoba mi się pękatość i grubość mięśni tego zawodnika, jednak sylwetkowo i jakościowo koledzy wyglądają lepiej i stąd moja ocena na trzecim miejscu. Osobiście uważam że bardzo przyszłościowy zawodnik i będzie czołówce Polskiej stąpał po piętach.

Wyniki Miss:
1.moon- - Anna Podolska - ładna sylwetka i zgrabne ciało - nie jest w tym konkursie oceniać łatwo kobiety , poziom powiedział bym średni spodziewałem się bardziej zawziętej walki i moje oceny są bardziej surowym okiem zawodnika i zarazem facet który dopatruje się sportowej sylwetki i zgrabnej kobiety. Tu Aneta wgląda najlepiej pod moje oko stąd zwycięstwo dla Niej.
2.Kala303 - Karolina Wędrak - Karolina to wiadomo zawodniczka, która dla odmiany prezentuje typowo sportową sylwetkę, i ocena jej jest trudna w stosunku do nadesłanych rywalek ale na pewno duzo pracy włożonej by zbudować takie ciało stawia w mojej ocenie Karoline na drugim miejscu.
3.Jamaica162 - Sylwia Kuśpiet - tu dosłownie miałem milion wątpliwości, każda z finalistek a właściwie pozostałe mają podobne ciała bo są atuty i braki, oczywiście to fotografie i oceniałem tak jak widziałem więc Sylwia wydawała się najbardziej kobieca i trzecie miejsce jest dla Niej.



SĘDZIA 7 - Jacek Rzesiowski
AMATORZY
Marcin Fornal miejsce 1
Bardzo miłe zaskoczenie. Bardzo ładna masa mięśniowa, separacja i definicja. Zawodnik kompletny. Praktycznie zawodnik nie ma takiej części ciała aby móc na tym etapie "przyczepić" się do czegokolwiek. Na myśl nasówa się tylko jedno pytanie: czemu jeszcze amator? Przecież z taką sylwetką jest zdolny do sięgania po najwyższe laury w sporcie wyczynowym wśród najlepszych profesjonalistów.

Michael Wielunski miejsce 2
Dobre podejście do okresu przygotowań do startu. Widać dbałość o szczegóły. A przy tym ładnie rozwinięte mięśnie. Nie można powiedzieć że "coś tam" rozwinięte jest ponad przeciętnie gdyż wydaje się że właśnie cała sylwetka pozostaje w harmonii.

Ryszard Jezierski miejsce 3
Może jeszcze nie zachwyca wielkość masy mięśniowej zawodnika ale przygotowanie do startu jest imponujące. Widać także jak i u wielu innych kolegów dbałość o szczegóły, nie tylko pod względem samego przygotowania sylwetkowego ale również technicznego.

Paweł Seremak miejsce 4
Jakub Szczerba miejsce 5
Mariusz Czerniewicz miejsce 6


PROFESJONALIŚCI
Łukasz Piłat miejsce 1
Rzucająca się w oczy masa, symetria i ogólne dopracowanie sylwetki. Bardzo miłe zaskoczenie. Kompletna sylwetka. Bardzo symetryczna, mięśnie pełne, wypukłe a jednocześnie nic nie tracące na formie startowej. Bardzo ładna separacja, szczególnie mięśni nóg. Definicja górnych części ciała też pełna profesjonalizmu. Ładne barki, tricepsy, bicepsy, mięśnie klatki piersiowej i pleców. Myślę że jeszcze nie raz będziemy mogli zawodnika podziwiać na zawodach.

Mariusz Marusik miejsce 2
Całkiem ładna sylwetka, dopracowane mięśnie. Widać dużą gęstość, jednak chyba cały ten fajny wizualny efekt pomniejsza fakt nie do końca profesjonalnie wykonanych zdjęć(pewne z nich bardziej uwidaczniające mięśnie a niektóre mniej)i braku kontrastu pomiędzy tłem a zawodnikiem(brak opalenizny). Myślę jednak że to w sumie mało znaczące rzeczy w stosunku do tego jakimi możliwościami dysponuje zawodnik co dobrze rokuje na przyszłość.

Rafał Domin miejsce 3
Pomimo ładnej sylwetki i całkiem niezłej formy wydaje się że zabrakło przysłowiowej kropki nad "I". Myślę również że Pan Paweł powinien większą wagę przyłożyć również do drobiazgów które tworzą całą ważną otoczkę np. opalenizna, bardziej profesjonalne popdejście do zdjęć np. białe tło, odpowiedni strój itp.


MISS SFD
Aneta Podolska miejsce 1
Najbardziej "twarda" i dopracowana sylwetka. Widać dużą gęstość mięśni i dbałość o podstawy. Zawodniczka rokuje nadzieje na przyszłość, całkiem prawdopodobna scena wśród profesjonalnych zawodniczek.

Karolina Wędrak miejsce 2
Pomimo że zawodniczka nie prezentuje w tym momencie formy startowej to jednak widać że w przyszłości (całkiem niedalekiej)może nas mile zaskoczyć nawet na scenie profesjonalnej.

Aurelia Praduń miejsce 3
Ładna sylwetka, rozwojowa. Widać że zawodniczka dąży do perfekcji i jest silnie zmotywowana.

Joanna Łopatyńska miejsce 4
Sylwia Kuśpiet miejsce 5
Akrobatka miejsce 6


POZA KONKURSEM - Arkadiusz Mojżyszek
Jak na wiek juniorski całkiem ładna forma. Dosyć dobrze przygotowany zawodnik, wydaje się że całkiem ciekawie rokuje na przyszłość. Pomimo jeszcze za małej masy mięśniowej (ale to myślę kwestia czasu) zadziwia dopracowaniem tego co posiada. Szkoda, że kandydat nie mógł wykazać się w finale ale pewnie jeszcze nie raz zobaczymy go na zawodach. I życze wtedy dużo szczęścia :) Pozdrawiam



SĘDZIA 8 - Rafał Borysiuk
AMATORZY:
1.Marcin Olb
Bardzo dobrze. Zawsze ocenialem Cie wysoko. Tym razem nie mialem watpliwosci ze powinienes byc na miejscu pierwszym. Nie pasujesz do amatorów :)

2. aPawel
Jesli dobrze pamietam to poprzednim razem wygladales lepiej. Teraz troche mniej wyrazne mięśnie. Zastanawialem sie miedzy 2 a 3 miejscem dla Ciebie. Proporcje i estetyka przewazyly szale.

3.Richard
Dobrze sie dociąłes. Według mnie masz jeszcze troche za mało miesni ale moze akurat Tobie na tym nie zalezy wiec nie musisz sie tym sugerowac. W pozie tylem widac ze brakuje szerokosci pleców - szczegolnie w porównaniu do miesni naramiennych. Dobra forma.

4.sapphireex
Zastanawialem sie nad tym czy powinenes wygrac z Richardem. Porównywalem poszczegolne pozy i niestety albo nieumiejetnie sie przypinales lub gorzej dobrane oswietlenie ale na fotkach (a tylko to mam jako podstawe oceny) moim zdaniej wypadasz minimalnie słabiej. Tak czy inaczje gratuluje formy bo jest czego.

5. QbaKing
Pozycja piąta z dwóch wzgledów. Za mało masy, za słaba rzeźba. Jakosciowo widac ze dazyles do odtluszcczenia ale mysle ze zabraklo troche czasu. Dobre czworogłowe

6. so nervous
Przyznałem Ci szóstą pozycje z faktu na najslabsze przygotowanie jakosciowe. Mysle ze wiedziales o tym ze to nie forma jaka chcialbys pokazac na fotkach. Mimo wszystko podoba mi sie Twoja sylwetka. Na masie wygladasz obiecująco - ciekawie by bylo gdybys odsłonil to co zakrywa tluszcz. Powodzenia


PROFESJONALISCI
1.QEJK
2.MM Fitbody
3.mumin112
W tej grupie nie bede komentował bo zawodnicy są swiadomi swoich sylwetek i wiedza gdzie maja braki a jakie są ich mocne strony.


MISS SFD
1.moon
2.Kala303
3.Jamaica162

Kobiet równiez nie chcialbym opisywac. Słabych stron nie wypada wytykac. Sugerowałem sie nazwą kategorii - Miss


Punktacja - podliczenie:
MR SFD Amatorów:
1. Marcin_Olb 3+3+3+3+3+3+3+3 = 24 pkt
2. aPawel 2+2+2+2 = 8 pkt
3. Sapphireex 2+2+1+1+2 = 8 pkt
4. _Richard_ 1+1+1+2+1+1 = 7 pkt
5. Jakub Szczerba 1 = 1 pkt
6. Mariusz Czerniewicz 0 pkt

MR SFD PRO:
1. Łukasz Piłat 3+3+3+3+3+2+3+3 = 23 pkt
2. Mariusz Marusik 2+2+1+1+2+3+2+2 = 15 pkt
3. Rafał Domin 1+1+2+2+1+1+1+1 = 10 pkt

MISS SFD:
1. Aneta PODOLSKA 3+2+3+3+3+3+3+3 = 23 pkt
2. Karolina Wędrak 2+2+2+2+2 = 10 pkt
3. AURELIA 2+3+1 = 6 pkt
4. Joanna Łopatyńska 1+1+2 = 4 pkt
5. Sylwia Kuśpiet 1+1+1 = 3 pkt
6. AKROBATKA 1+1 = 2 pkt


Zmieniony przez - Banan w dniu 2011-12-05 23:06:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1186 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8663
Nic innego nie przychodzi jak tylko POGRATULOWAĆ ZWYCIĘŻCOM !! naprawde bardzo dobre przygotowanie, jak zobaczyłem fotki Marcina_Olb byłem w szoku :D :zonk: oby tak dalej Panowie i zarówno Panie jeszcze raz Gratuluje !

Instagram : zdrowie.odzera

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1286 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9256
Chciałem pogratulować zwycięzcom i podziękować niektórym sędziom za opinie:)....Bardzo mnie zaskoczyło to że Pan Marek Ciołek uplasował mnie na 3miejscu,dziękuję bardzo:)...Niestety za rok już pewnie nie wystartuje:(...Bo już nie będę amatorem.Teraz pozostaje dalej gonić z masą i nie długo zacząć redukcję:)Jeszcze raz gratuluję wszystkim uczestnikom bardzo dobrego przygotowania!!!Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 4804 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 55930
było tak blisko...

btw Michał i Paweł mają po tyle samo punktów, dlaczego nie mają oni egzekwo 2 miejsca (nagrody dostali by chłopaki tak jak idzie kolejność, ja wskoczyłbym na 3 miejsce, ale nie otrzymał bym już nagrody która była przydzielona temu miejscu)

Gratulacje chłopaki poziom w tym roku był naprawdę wysoki, widać że coraz więcej osób zaczyna profesjonalnie podchodzić do Mr.SFD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958348
Ryszard - niestety z racji konkretnego podziału nagród, jestem zmuszony wyszczególnić wszystkie 3 miejsca na podium dokładnie, bez miejsc ex aequo o czym pisałem gdzieś na pewno. Oczywiście to o czym piszesz ma sens , ale mus to mus - ktoś czepialski mógłby się doczepić przy informacji iż zawodnicy: Paweł i Michał zajęli miejsce 'ex aequo' a jednak jeden z nich otrzymuje nagrody z 2 miejsca, a drugi 3 , także stąd decyzja o konkretnym wyszczególnieniu miejsc 1,2 i 3 (a także pozostałych po raz pierwszy w historii zawodów).

Wszyscy przygotowaliście super formę, stąd uznałem iż chociaż nagroda pocieszenia należy się Tobie. Z roku na rok poziom jest wyższy,ale też odstrasza to na pewno wielu mniej doświadczonych zawodników - chciałbym by oni też mogli powalczyć w zawodach forumowych, stąd trzeba będzie uruchomić burzę mózgów przed kolejną edycją by może trochę rozbudować nase forumowe zawody, pomysle tez o nagrodach dla całej finałowej 6tki bo taki pomysł przewinał sie w czasie trwania tych zawodów i paru innych zmianach- detalach ale to za rok się najszybciej dowiemy co i jak.

Pamiętaj o swojej nagrodzie , przypomnij mi o niej najlepiej pod koniec grudnia na mojego @

Zmieniony przez - Banan w dniu 2011-12-05 22:55:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 516
moim zdaniem Richard został skrzywdzony przez sędziów. Prezentuje wysoką formę. Zgadzam się iż pierwsze miejsce nie podlega dyskusji, ale kwestia 2 lub trzeciego miejsca jest moin zdaniem kontrowersyjna. Rozumiem, iż liczy się masa mięśniowa ale na Boga czy sędziowie nie wiedzą, że dopracowanie idealnej sylwetki (mam tu na myśli świetne docięcie, uwidocznienie poszczególnych prążków mięśniowych, żył) jest kwestią szalenie trudną. To jest mordercza droga, a według mnie Richard przebył ją świetnie i chociażby za ten wkład należy mu się 2 lub 3 miejsce. Nie chcę tu nikogo obrażać ale według Paweł, który zajął 2 miejsce w porównaniu z ubiegłym rokiem nie poczynił za dużych postępów, wręcz pokuszę się o stwierdzenie, że forma stała w miejscu. Richard w porównaniu z poprzednią edycją poczynił duży progress formy, co świadczy o ogromnym wysiłku jaki włożył w przygotowania. Moim zdaniem powinien zająć miejsce na podium.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1163 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 38165
Gratulacje dla Pań i Panów. Mam nadzieje, że co roku bedziemy widziec coraz wiecej zawodniczek i zawodnikow w tym konkursie. Mam nadzieje, że w przyszłej edycji konkursu bedzie rownież podział wsród Pań na kategorie ponieważ rózne typy sylwetek zostały wrzucone do jednego worka

Przydałoby się podzielic na fitneski(bikini) oraz kulturystki.

POzdrawiam
Pit
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 516
Tak na marginesie: sędzia Pan Marek Ciołek powinien udać się do okulisty, ponieważ uplasowanie Richarda na 5 miejscu świadczy o jego kłopotach ze wzrokiem. Temu Panu już podziękujemy!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Gratuluję Zwycięzcom

Myślę, że jeżeli ktoś decyduje się "wystawiać", to musi liczyć się z tym, że opinie mogą być różne.

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1163 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 38165
Dokładnie jak moon napisała . ! Richard powinien byc nr 2albo 3 ,ewentualnie razem z Sapphireex-em na 2gim miejscu. aPaweł wg mnie forma słabsza niz rok temu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rzeznik95 - 16 lat, od 2 lat na siłowni

Następny temat

Macieeek

WHEY premium