SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WYCISKANIE SZTANGI NA łAWCE POZIOMEJ???

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2183

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1439 Wiek 70 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7349
DEDYKUJĘ TEGO POSTA WSZYSTKIM TYM KTÓRZY CHCĄ PRAWIDłOWO WYCISKAĆ I TYM KTÓRZY MAJĄ WPŁYW NA TO CO SIĘ PISZE W KIF-IE.

KIF. NR. 11 LISTOPAD 2005.
Kulturystykę i Fitness kupuję co miesiąc, między innymi po to aby ułatwić sobie pracę na siłowni. Odnoszę się często do artykułów poświęconych metodom treningowym, technikom wykonywania ćwiczeń, szukając w nich potwierdzenia swoich doświadczeń i wiedzy na temat cwiczeń kulturystycznych.
Odnoszę jednak wrażenie że miesięcznik ten jest coraz mniej profesjonalny.
W dziale"Kalejdoskop Ćwiczeń" w artykule poświęconym technice wyciskania są sprzeczności i błędy.
Biorąc pod uwagę to że czasopismo to powinno nie tylko dostarczać informacji ze swiata ludzi związanych ze sportami siłowymi, ale także uczyć młodych i niedoświadczonych kulturystów, uważam że jest to niedopuszczalne i ktoś odpowiedzialny powinien wnikliwiej sprawdzać treść artykułów.
Na zdjęciach Arkadiusz Szyderski, doświadczony kulturysta,prezentuje technikę wyciskania sztangi trzymając ją małpim chwytem, po czym autor na drugiej stronie w temacie "popełniane błędy i ich skutki" wymienia małpi chwyt jako BŁĄD.Uzasadnieniem jest to że "kciuki nie obejmują od góry gryfu"
A JAK MAJĄ OBEJMOWAĆ OD GÓRY??????
Nie obejmują od dołu dlatego istnieje "możliwość zsunięcia się sztangi z dłoni"
W tym samym temacie autor podaje jako błąd " kończenie wyciskania sztangi maksymalnym wyprostem rąk" Też się z tym zgadzam, choć uważam że "przeniesienie pracy z mięśni piersiowych na stawy barkowe" nie jest takim zagrożeniem jak narażanie stawów łokciowych na kontuzję.
Coś tu nie tak Panowie. Trochę więcej profesjonalizmu!!!!!
Podpisu autora tęż nie ma.
Pisząc tego posta chcę zwrócić uwagę autorów takich bubli na to że nie ułatwiają tym pracy na siłowniach tylko utrudniają.
Od zawsze byłem wrogiem małpiego chwytu ze względu na ryzyko kontuzji i zabraniam jego stosowania na siłce, a tu doświadczony kulturysta pokazuje na łamach KiF jak nie należy trzymać gryfu.
Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 8441 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 59133
Jeżeli nie wyprostujesz łokci to cały ciężar będzie spoczywa na klatce, a jak wyprostujesz to cały ciężar idzie na stawy. Tak jak poprzednicy mówili jeżeli prostujesz ręce to obciążasz stawy( co przyczynia się do ich niszczenia a tego chyba niechcesz). Natomiast gdy unikasz prostowania to klatka efektywniej pracuje
Filar SOG

Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni.
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no właśnie jak jest z tym prostowaniem rąk przy wyciskaniu, słyszałem różne opinie, czy prostować do samego końca, aż łokcie będą proste czy zostawić minimalne ugięcie? ja zawsze staram się zatrzymać ruch wyciskania tuż przed samym 'zblokowaniem' łokci, a następnie sztangę opuszczać bardzo powoli i delikatnie dotknąć o klatkę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1439 Wiek 70 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7349
Dokładnie tak jak piszesz Seba81.
Nigdy nie prostujemy na maxa.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 665 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7057
przepraszam... mogl by mi ktos powiedziec cos wiecej odnosnie malpiego chwytu ? przewaznie artykuly ktore czytalem to byly odnosnie treningow miesni diety.. kilka tez bylo odnosnie prawidlowych cwiczen. a z malpim chwytem sie nie spotkalem. nie ukrywam ze odnosnie silowni malo wiem. pozdrawiam

http://www.sfd.pl/search.asp <-- odpowiedz na wszystko !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
ja prostuje do końca

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
'małpi chwyt' polega na tym, że nie zamykasz dłoni (chodzi mi o to że wygląda to tak jakbyś złączył kciuk z palcem wskazujacym w celu zrobienia kółka z palców i dłoni) przy 'małpim chwycie'kciuki przylegają do reszty dłoni, są 'przyklejone' wzdłuż do dłoni, równolegle do całej dłoni i stąd jest niebezpieczeństwo ześlizgnięcia się sztangi, nigdy jeszcze takiego chwytu nie robiłem w praktyce, jakbym tak robił to przepadłaby mi koncentarcaja nad prawidłowo wykonanym ćwiczeniem a uwagę zwracałbym na to, aby nie zwalić na siebie sztangi, tak jak Filar 53 gorąco nie polecam tego stylu trzymania sztangi
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 835 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5935
malpi chwyt dobry jest przy cwiczeniach na trica

cały nasz chuligański trud, tobie ojczyzno...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1439 Wiek 70 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7349
Twoja sprawa Rothen. Jest to jednak błąd który moze nie dać o sobie znać teraz a przypuśćmy za 1.5 roku w postaci kontuzji łokci.
Szczerze nie radzę. Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
Wejź pod uwagę ze jak wyprostujesz do końca ręce to cały cięzar wtedy spoczywa na stawach. Nie prostując do konca utrzymujesz stałe napięcie w mięsniach, co odnosi się do efektywnosci treningu.

Pozdro

Filar, przeczytam później artykuł.

pozdrawiam

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1439 Wiek 70 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7349
Witaj Don Garcia. Jak będziesz miał w rękach KiF to zwróć także uwagę na artykuł poswięcony wznosom bokiem na barki.
Następny bubel!Jesli ktoś nie jest za bardzo w temacie to nie będzie w stanie tego zrozumieć.
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
ja nigdy nie kupuje gazet kulturystycznych, szkoda mi kasy na to. Ostatnio chciałem zakupic KiF, bo miałem długi weekend i z nudów poprostu chciałem, ale zabrakło w sklepie

Pozdrawiam...

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

za pomoc nagrody :-D:-D

Następny temat

chyba przetrenowalem triceps

WHEY premium