SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WW Pro & Amator

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 62870

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5254 Napisanych postów 19360 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336250
Tak ode mnie , podczas WL w wielu federacjach jest dopuszczalne przesunięcie stóp po podłożu . W niektórych przepisach wolno przesuwać stopy ale bez odrywania piety lub palców a w niektórych jest dopuszczalne oderwanie lecz stopy muszą mieć stały kontakt z podłożem .

Jeśli chodzi o zatrzymanie na klatce , to również w WL niedopuszczalny jest ruch wsteczny sztangi kiedy zostanie ona unieruchomiona na dole.....


Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 2022-10-02 09:33:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7287 Napisanych postów 12489 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87751
Właśnie tego się obawiałem WZOREK słusznie zwrócił uwagę na cofanie się sztangi . Takie zatrzymanie na klatce bez cofania sztangi trzeba naprawde potrafic zrobić ale skoro powt. po komendzie pauza ( zbyt długie przytrzymanie ) będzie nie zaliczone to chyba mozemy się tak pobawić .Chociaż do mnie to zatrzymanie nie bardzo przemawia .
Co do przesuwania stóp wydaje mi się że w WL i WW są różne powody .
U mnie np. często to mozna zaobserwować ( przesuwanie stóp przylegających całą powierzchnią do podłoża ) wynika to z tego że ja rozluźniam wszystko co się da ( nie utrzymuje napięcia nóg ) taka moja ekonomia dla wykonania wielu powtórzeń .Przy wyciskaniu w WL to raczej używa sie napięcia wszystkich cz. ciała aż po przysłowiowe pięty.
Całkowite odrywanie stopy w WW mozna raczej zaobserwowac czasami u początkujących przy ostatnim powtórzeniu gdy walczą o doprowadzenie ramion do pełnego wyprostu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3007 Napisanych postów 2648 Wiek 48 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29842
Najpierw pomysł zatrzymywania sztangi na klatce w boju bez timera ( nie wiem po co to ) a za chwilę tylko za długo nie trzymać na klatce , ogólnie uważam to za niepotrzebne. Zatrzymasz sztange na klacie Kończysz bój !

Przyspieszanie wykonania ruchu , to samo pytanie po co jak bój ma trwać 5min a zbyt długie trzymanie powoduje stratę czasu co każdy wie (nikomu to do tej pory nie przeszkadzało).

Widzę że "za wszelką cenę i troche na siłe" zaczyna się udziwnianie wykonania które od lat wszystkim pasuje.



Zmieniony przez - iti706 w dniu 2022-10-02 11:03:14
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5254 Napisanych postów 19360 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336250
iti706
Najpierw pomysł zatrzymywania sztangi na klatce w boju bez timera ( nie wiem po co to ) a za chwilę tylko za długo nie trzymać na klatce , ogólnie uważam to za niepotrzebne. Zatrzymasz sztange na klacie Kończysz bój !

Przyspieszanie wykonania ruchu , to samo pytanie po co jak bój ma trwać 5min a zbyt długie trzymanie powoduje stratę czasu co każdy wie (nikomu to do tej pory nie przeszkadzało).

Widzę że "za wszelką cenę i troche na siłe" zaczyna się udziwnianie wykonania które od lat wszystkim pasuje.




Zmieniony przez - iti706 w dniu 2022-10-02 11:03:14


Też uważam że w WW nie ma sensu wprowadzania zatrzymania na klacie ....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czyli zastawiamy wszystko tak jak było i zmian nie wprowadzamy?

Po to wszystko tu piszemy i uzgadniamy aby ułatwić i razem wspólnie uzgodnić co i jak.

Ok to jeśli stare zasady zostawimy to policzcie ile jest błędów

Pamiętajcie że wychwytujemy całkowity zakaz zatrzymywania na klacie no i rażąco długie zatrzymanie u góry.
To ważne!!!
Myśle że każdy w miarę zgodnie policzy
Jak gdzieś tam od dwa liczba będzie rożna to spokojnie.
Gorzej jak rozbieżność będzie bardzo duża, dlatego skupcie się.
Ja z Tadkiem wiemy ile jest błędów ale czekamy na Was.


Zmieniony przez - mkxxx1980 w dniu 2022-10-02 14:21:44
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7287 Napisanych postów 12489 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87751
Marian na pierwszym filmie ( 60kg x 66 ) zaliczył bym wszystkie powt ( 59 ) do pierwszego zatrzymania na klacie bo to kończy bój .
Na drugim filmie gdzie podałem Ci wcześniej wiele błędów teraz muszę zmienić całkowicie cyfrę niezaliczonych powt . liczonych jedynie do pierwszego zatrzymania na klacie bo ono u nas według starych zasad kończy bój .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No no takie małe wyjaśnienie że nie kończyny całkowicie boju zawodnika jeśli zatrzymie sztangę na klacie. Mój błąd sorrki małe niedomówienie.

Każde zatrzymanie na dole liczymy jako błąd i niezaliczany powtórzenia tak samo jak zbyt rażące długie trzymanie na górze sztangę.
Ok

Myślę że teraz będzie łatwiej zrozumieć

Suma powtórzeń do 70 jest z 50 kg

Napiszcie proszę ile błędów widzicie ?
Ok
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7287 Napisanych postów 12489 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87751
I co Marian zdziwiony ? zainteresowaniem zawodników WW "zabawą " w sędziego bo ja nie

Wrocław zostanie przy " starych " zasadach organizacji zawodów ze stałym obciążeniem ( odbicie , akcent , zatrzymanie na klatce sztangi konczy bój, dwie pozycje startowe traktowane na równi ,przy małej frekwencji łączenie kategorii i stosowania mnoznika dla kobiet x2 ), otwarci bedziemy na chętnych w roli sędziów którzy akceptuja nasz regulamin i będą go w stanie w pełni egzekwować .
Odchodzimy od pomysłu z podziałem na Pro i Amator ale też nie wprowadzamy pojęcia Debiutant zostajemy przy jednolitej grupie zawodników startujących w WW.Chcecie na podium to trenujcie i specjalizujcie się w wyciskaniu wytrzymałościowym sztangi leżąc .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No zdziwiłem się, że nikt nie chciał się zaangażować. Na fb jak dałem filmik to około 60 komentarzy miałem. A odpowiedzi ile błędów około 15 osób odpowiedziały.
No i osoby, które kompletnie nie są związani ze sportem albo z wyciskaniem.

Spoko mnie tam pasuje jeśli chodzi o regulamin.
Oj no chcieliśmy coś zmodernizować ale no widzisz.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4541 Napisanych postów 7220 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39511
Jak się ogarnę to policzę zajob w robocie.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trójbój siłowy, przy jakiś totalu warto zainteresować się zawodami?

Następny temat

Otwarty PP w Pompkach na komendę & Podciąganiu na drążku - 19.11.2022

WHEY premium