SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WC, czy SCC + BH + CN

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2896

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Absolutnie nie chcę wzniecać tu kolejnej kłótni o sile, czy też bezużyteczności danej techniki. Chcę tylko poznać opinie ludzi, którzy znają się na Kung-Fu.
Otóż trenowałem Capoeirę i Muay Thai. Ze względu na przeprowadzkę mam dostęp tylko do Kung-Fu oraz Karate (którego zwyczajnie nie lubię).
Mam pytanie, kto by wybrał:
1. Wing Chun/Wing Tsun (zwał jak zwał)
2. Shaolin Chang Chuan + Bai He + Chin Na + elementy walki kijami, nożami i czymś tam jeszcze

Trenował będę na pewno dobre parę lat. Po prostu WT wydaje mi się takie jakieś "ładniejsze" i skuteczniejsze. O tych pozostałych technikach niewiele wiem, więc prosiłbym o takie mini głosowanie xD kto by co wybrał na moim miejscu.
Pozdro
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Jeśli został Świadkiem to sporo wyjaśnia-oni bardzo niechętnie patrzą na sztuki walki na ogół. Ale są wyjątki, nawet aktywnie trenujące.

Natomiast dyskusji religijnej proszę, w miarę możliwości, unikać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 495
(Kung fu ćwiczyłem 4 lata)

Jeśli podobało Ci się skakanie, szerokie pozycje itp Capoeiry to napewno bliżej będzie Ci do tego drugiego. Jeśli chcesz "stanąć na ziemi" i nauczyć się (oczywiście teoretycznie) mniej skomplikowanej walki z nastawieniem na bardziej realną walkę to wybierz to pierwsze. Wklep sobie nazwy styli na youtube, zobacz pokazy i dobierz do wymagań.

Zmieniony przez - lukasz_l w dniu 2010-01-13 01:01:52

życie dla zdrowia - życie dla pasji

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 288 Wiek 50 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2144
A ja to ujmę inaczej. Najlepiej weź udział w kilku treningach jednego potem drugiego (1 zazwyczaj darmowy trening może być mało przekonywujący). Dopiero po tych doświadczeniach wybieraj, nie sugeruj się czyimiś sugestiami, że coś tam jest bardziej lub mniej realne. Zdarzało się mi widzieć treningi niby tego samego stylu karate ale prowadzone przez różne osoby, co dało kompletnie różne zajęcia (poziom, zaangażowanie ćwiczących, metodyka, realność rozwiązań itp), więc pamiętaj prowadzący wiele zmienia (nawet z Muai Thai przy nieodpowiednim nauczaniu można zrobić cyrk) - wszystko zależy od prowadzącego, jego podejścia wiedzy, umiejętności przekazywania wiedzy etc
Pamiętaj - pośpiech jest złym doradcą. A jeśli już koniecznie chcesz bazować na czyich osądach podaj dokładne namiary w/w sekcji może ktoś opowie własne doświadczenia. Pamiętaj jednak że ktoś to nie ty, a nie każdy szuka tego samego.

Zmieniony przez - Lee73 w dniu 2010-01-13 09:27:49

Zmieniony przez - Lee73 w dniu 2010-01-13 09:29:08

Akademia Sztuk Walki PAGODA
Bydgoszcz ul. Staszicia 4, sala LO nr 6

Wing Chun Kung Fu Bydgoszcz >> http://www.pagoda.pl <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 158 Wiek 1 rok Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2626
Dokładnie! Zrób tak, jak napisał Lee73 - to naprawdę najsensowniejsza rada, jaką możesz dostać. Rozwinąłbym tylko ostatnie zdanie: "nie każdy szuka tego samego". Najpierw Ty musisz wiedzieć czego szukasz - mistyki? skutecznej samoobrony? samokontroli? większej pewności siebie? "wschodniego" klimatu?... Potem łatwiej Ci będzie wybierać.

Powodzenia przy wyborze, a potem wytrwałości!

EDIT: Lee73 - SOG za bezstronność i sensowność rady!

Zmieniony przez - redar-san w dniu 2010-01-13 12:02:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Problem w tym, że sam nie wiem czego szukam:P Próbuję wybrać coś najlepszego dla siebie. Muay Thai podoba mi się jako SW, ale zawodowo nie walczę, bójek też nie wzniecam, więc wolę takie rzeczy jak Capoeira, czy Kung-Fu.
Chyba rzeczywiście się przejdę na darmowe treningi i zobaczę jak co wygląda. Być może jest tak jak mówicie. Załóżmy 1 lepsza od 2, ale w 1 są kiepsko prowadzone zajęcia i nie warto:)
Swoją drogą dzięki za niestronnicze odpowiedzi i brak odnośników do google;)
Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
lukasz_l - jak masz zamiar coś napisać to się zastanów czy masz na ten temat zielone pojęcie.
CZEGOŚ TAKIEGO JAK KUNG FU NIE MA !!!!!!!
Nie ma takiego stylu wu shu!
Styli bardo różnych od siebie jest setki! To co ty napisałeś nie tyczy się nawet ich 5 %, a najbardziej ten opis pasuje to wersji pokazowej.

Pisanie o czymś o czym nie masz pojęcia, i nawet nie chciało ci się poczytać tutaj, a było to wielokrotnie już pisane - na pewno dobrze o tobie nie świadczy.


Zato - napisz co to za miasto i kto uczy tego chang chuan + bai he

Zmieniony przez - Yang32 w dniu 2010-01-13 14:07:04

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 495
Napisałem chłopakowi, że jeśli podoba mu się skakanie typu Capoeira to napewno będzie mu bliżej do tego drugiego i zdanie podtrzymuje. Oczywiście, że jest wiele stylów, ale wystarczy początek "Shaolin" by mieć o nim wstępne wyobrażenie. Jeśli tego nie rozumiesz to przykro mi.

Co do mojego ćwiczenia kung fu to napisałem to ogólnie nie wgłębiajac się w szczegóły. Ćwiczyłem wietnamską odmianę Vo-quen wspomaganą elementami chińskiego Shan Shaolin Si (chiński kij, kilka form).
Niektórym proponuje...iść na trening. By opadło ciśnienie i podnieta związana z postami na tym forum.

Doradziłem jak potrafiłem, nie robię z siebie wybitnego specjalisty.

Zmieniony przez - lukasz_l w dniu 2010-01-13 15:29:59

Zmieniony przez - lukasz_l w dniu 2010-01-13 15:30:59

życie dla zdrowia - życie dla pasji

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
to co ćwiczyłeś nie ma z kung fu prawie nic wspólnego. Vo quen jeszcze może coś ma - ten drugi z błędami ortograficznymi i logicznymi w nazwie twór kung fu nie jest.

Styli z Shaolin w nazwie jest kilkadziesiąt ( mimo, że znaczna ich części nie ma wiele z klasztorem wspólnego - marketing) i różnią się dokładnie wszystkim między sobą.
O golnie nie da się określić styli kung fu jako czegoś
To jest tak jakby ktoś się ciebie zapytał, i mówisz jaki mu samochód polecasz - a ty mu odpowiadasz że mercedesy są fajne. Z tym, że mercedes produkuje samochody osobowe rożnych segmentów, ciągniki siodłowe, sprzęt rolniczy itd. To są zupełnie inne produkty.

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 288 Wiek 50 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2144
redar-san znasz kogos z Bydgoszczy z Shorin Ryu ? Tak się składa że pracuję z kims kto jest lokalnym sensei - może mamy wspólnych znajomych :)
Sorry za prywate - już koniec off topu.

Pozdro

Akademia Sztuk Walki PAGODA
Bydgoszcz ul. Staszicia 4, sala LO nr 6

Wing Chun Kung Fu Bydgoszcz >> http://www.pagoda.pl <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 338 Wiek 55 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1382
A propos sformułowania'Shan Shaolin Si'.
Shan - góra/góry
Shaolin - młody las
Si - klasztor
tak więc Shaolin Si zn. klasztor młodego lasu.
Klasztor ten leży u stóp gór Song, więc jak już to winno być Song Shan, podobnie jak Wudang Shan, czy Ermei Shan.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 495
Hmm w mojej szkole gdzie ćwiczyliśmy głównie Vo-quen na pytanie jakie ćwiczysz style odpowiadało się Vo-quen + Shan Shaolin Si właśnie (możliwe, że są błędy ortograficzne, naprawdę kilka lat minęło i nie pamiętam jak się to pisało - chociaż poprzednik napisał w taki sam sposób). Czym jest zatem Shan Shaolin Si skoro nie stylem? Jest to poprostu nazwa części klasztoru?

Zmieniony przez - lukasz_l w dniu 2010-01-14 09:06:15

Zmieniony przez - lukasz_l w dniu 2010-01-14 09:07:06

życie dla zdrowia - życie dla pasji

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jason Estrada burda

Następny temat

Staw łokciowy przy ciosach prostych

WHEY premium