SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Włókna a liczba powtórzeń

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1724

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Te wiadomości mam z KIF listopad 2008
Włókna mięśniowe dzielimy na czerwone i białe. Proporcje miedzy nimi są uwarunkowane genetycznie. Reguła jest taka że na rozwój mięśni składających się w większości z włókien czerwonych będziemy stosować dużą liczbę powtórzeń w seriach podczas gdy na mięśnie zbudowane z przewagą włókien białych- przeciwnie. Jeżeli jedne i drugie mięśnie potraktujemy tak samo, dobierając taką samą liczbę powtórzeń to nasze treningi będą mniej efektywne a w skrajnych wypadkach zupełnie nieskuteczne.

Orientacyjne wyposażenie niektórych mięśni we włókna czerwone
Grupa1

Płaszczkowaty do 95%
Krawiecki do 90%
Naramienny do 90%
Piszczelowy przedni do 85%
Dwugłowy uda do 85%
Najszerszy grzbietu do 75%

Grupa2

Brzuchaty łydki do 68 %
Obszerny przyśrodkowy do 65%
Dwugłowy ramienia do 63%

Grupa3

Obszerny boczny do 43%
Prosty uda do 48%
Trójgłowy ramienia do 48%
Ramienno promieniowy do 52%
Piersiowy większy do 52%

Co w praktyce wynika dla nas z tych różnic?
Przede wszystkim konieczność doboru do ćwiczenia właściwego ciężaru. Dla ćwiczeń na mięśnie uszeregowane umownie w pierwszej grupie będziemy dobierać stosunkowo małe ciężary które pozwolą nam wykonać od 12 do 15 powtórzeń w serii Dla grupy 3 duże ciężary 5 do 6 powtórzeń w serii Dla grupy 2 będziemy dobierać ciężary średnie które pozwolą nam wykonać od 7 do 10 powtórzeń w serii

(opracowanie na podstawie KIF i książki Marka Kruszewskiego Metody treningu i podstawy żywienia w sportach siłowych)

[u]Co o tym sądzicie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
ogólnie rzecz biorąc jest to w twoim przypadku zajmowanie się ******łami.

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dlaczego? a jak mam tremować na masę od 8-12 powt tak czyli hipertrofia strukturalna?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
masa nie zalezy od treningu tylko od diety.

a to czy wolisz hipertrofie funkcjonalną czy hipertrofia strukturalną to już zalezy dokładnie od twojego celu i upodobania.


a ******ły dlatego bo masz się zająć najpierw konkretami, bo jak widać o nich nie wiesz za dużo. To tak jakbyś zaczynał od odżywek, dopiero później układał trening i diete. Zła kolejność.

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a co muszę wiedzieć? robię fbw według twojego schematu dietę mam na przyrosty nie narzekam a ten artykuł wpadł mi w ręce nie dawno i chciałem żeby mi ktoś wyjaśnił go i tyle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
skoro był taki artykuł i jest on poparty badaniami to jest prawdziwy. I jest w nim coś na rzeczy, tylko, powtarzam poraz kolejny, każdy organizm jest inny, inaczej reaguje na daną liczbe powtórzeń, częstotliwość treningu etc nie da się zrobić jednego schematu dobrego dla każdego. Każdy z nas na podstawie doświadczenia o ile nie jest d****em i ma troche oleju w głowie prędzej czy później sam dojdzie do wniosku na jaki trening najlepiej reaguje co mu najlepiej służy, co najlepiej działa i na czym ma najlepsze efekty.

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzięki sog kurde nie wszedł

Zmieniony przez - KUBINHO w dniu 2008-11-26 16:13:40
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do oceny za pomoc daje sogi

Następny temat

cos mnie lapalo

WHEY premium