SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Węglowodany proste a złożone, proszę o poradę.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 695

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

26

Płeć

mężczyzna

Cel

przytycie 10kg

Waga

73

Wzrost

183

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

praca nieregularne godziny 8-12h dziennie,

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

w tygodniu: 3 treningi siłowe mala intensywnosc, 1 wytrzymałosciowo siłowy,1 mecz w piłke nożna oraz 1 raz basen. Sprzet to siłownia domatora laweczka + sztangi obciazenia 90kg , cwicze od miesiąca

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

staram się jeść 5 posiłków jak najwiecej ryżu i kurczaka, dziennie różnie bywa z porami, przez 2 tygodnie +1kg

Stosowana lub planowana suplementacja

zdrowy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 23
Witam, układam sobie dietę na przytycie i bardzo nurtuje mnie pewna rzecz dotycząca węglowodanów.


Nie mogę zrozumieć następującej kwestii. Chcąc przytyć (nie samym tłuszczem) powinno się zjadać węglowodany które mają mało ilości cukru. Tak przynajmniej wyczytałem na forach i serwisach internetowych. Zatem ryż 100g który ma przykładowo 80węgli w tym 10 cukrów 350kcal jest dobrym posiłkiem w tej diecie. Czy takim razie czy paluszki solone które mają 76wegli w tym 4 cukrow 380kcal też są takim samym dobrym posiłkiem?
Pragnę zwrócić uwagę na liczby paluszki a ryż mają bardzo zbliżowe wartości odżywcze. Zauważyłem że w żadnej diecie paluszki nie są polecane ale chciałbym wiedzieć dlaczego. Skoro liczby mówią tutaj same za siebie.

Z góry dziękuje za odpowiedz.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1112 Napisanych postów 3756 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68170
Paluszki są produktem przetworzonym, nie zawierają witamin, a ryż - tak. Paluszki za to mają spulchniacze, tłuszcze trans (bardzo szkodliwe), za dużo soli (przynajmniej te solone) - dlatego nie są dobrym ani zdrowym źródłem węglowodanów. Zdrowa dieta musi się opierać głównie o produkty niskoprzetworzone, zawierające dużo witamin i innych ważnych składników, a mało szkodliwych dodatków. Pozdrawiam.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 680 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5512
Przytyć przytyjesz podobnie na pakuszkach jednak j.w. staramy się wybierać produktu wysokiej jakości, zdrowsze i w takim porównaniu ryź jest dużo lepszym wyborem. Swoją drogą żeby przytyć nie trzeba jeść dużo węgli
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Żeby rosnąć musisz mieć dodatni bilans kcal i odpowiedni trening.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Wrzuć zdjęcia do wglądu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294221
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w diecie

Następny temat

Dieta na masę do oceny, 83kg

Wiecej