SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Węglowodany po treningu aerobowym

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1378

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2122
Witam, mam kilka pytań odnośnie spożywania prostych węglowodanów bezpośrednio po wysiłku aerobowym. Chciałbym ostatecznie rozwiać swoje wątpliwości:

1. Ile gram prostych cukrów powinno się przyjąć po treningu aerobowym, żeby uzupełnić glikogen, zahamować katabolizm, ale nie zatrzymać spalania tkanki tłuszczowej? Dodam, że najczęściej pływam (1km - 40min), lub jeżdżę na rowerze (10km - 40min), ważę 82kg.
2. Czy zjedzenie prostych węglowodanów tuż po wysiłku nie zatrzyma spalania tłuszczu? Może warto zaczekać kilkanaście/dziesiąt minut?
3. 30-60 min po takiej aktywności (i zjedzeniu/wypiciu prostych ww)jem zazwyczaj normalny posiłek. Czy w nim powinienem jeść tylko ww. złożone o niskim indeksie glikemicznym? Dylemat np. ryż brązowy czy biały? Intuicyjnie zawsze jadłem biały, mimo, że już wcześniej spożyłem proste ww.
4. Czy 0,5l Powerade jest dobry celem uzupełnienia glikogenu? Co lepsze? Cukierki? Owoc? Dosładzany sok owocowy?
5. Last, but not least - Czy to w ogóle takie ważne? Odczułbym różnice gdybym nie przyjmował ww po aerobach? Zaczęłoby mi palić mięśnie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2343 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 348761
Przy takim treningu jaki wymieniłeś nie przejmowałbym się uzupełnianiem glikogenu, tylko zjadł normalny posiłek po wysiłku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 586 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 28134
ad.1 i 2.
Wydaje mi się że przy wysiłku aerobowym (tętno 60-70%) tkanka tłuszczowa spala sie w największym stopniu w trakcie wysiłku, spalanie potreningowe to bardziej cecha treningów interwałowych.
ad. 3.
Ja przypadku intensywnego treningu czuję po nim ssanie w żołądku i kiepsko się czuje jeśli natychmiast nie uzupełnie jakiś węgli prostych. Po godzinie normalny posiłek zawierający ww. złożone, czuje że taka technika dobrze na mnie działa.
ad. 4. Powerade jest to troche droga sprawa. Najlepiej jakieś owoce, bo prócz ww masz jeszcze naturalne witaminy i składniki mineralne, np. banany. Ewentualnie tańszą opcją od powerade byłoby jakieś carbo.
ad. 5. Jeśli organizm jest pozbawiony glikogenu, to musi z czegoś czerpać energię do życia więc napewno w pewnym stopniu będzie ją czerpał z mięśni.
Nawet na dietach ketogenicznych są jakieś minimalne ilości węgli właśnie najczęściej rano i okołotreningowo
Druga sprawa to regeneracja mięśni, po treningu trzeba pamiętać o dostarczeniu białka, a białko bez węgli niewiele nam da. Aminokwasy są pakowane do mięśni przez wyrzut insuliny we krwi co bez podaży węgli jest trudne do osiągnięcia ;)

pozdrawiam

Zmieniony przez - m4teos w dniu 2013-01-05 15:37:05
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
Zjedz normalny posilek skladajacy sie z dobrej jakosci zrodel skladnikow odzywczych. Nie jest to az tak istotne ile dasz w nim weglowdanow. Glikogenu nie musisz uzupelniac, wiec nie zawracaj sobie nim glowy.

Zmieniony przez - domer w dniu 2013-01-05 15:40:46

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2122
TOMEK, czyli zwracać uwagę na glikogen tylko przy cięższych i dłuższych treningach aerobowych i siłowych?
MATEOS, wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź, poleciał sog.

Zmieniony przez - malolacik92 w dniu 2013-01-05 16:02:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2343 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 348761
Tak, ewentualnie gdy trenujesz kilka razy dziennie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Makaron na masę .

Następny temat

Dieta do oceny - piłkarz

WHEY premium