SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wątroba - węzeł życia

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 48025

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 299 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8502
Mariusz987 - ładnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
a jak mnie boli wątroba, która nie może boleć to co? jestem UFO?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 331 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10507
troche ostatnio tankowałem robie rowerek na silowni 3xna week i trening brzucha a on jest wypchniety nie mam zbyt duzo tkanki tłuuszczowej i chyba lece dzis po cos na watrobe no i koniec z alko art mi wiele wyjasnił bo zastanawialem sie od czego to mam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 220
A co na temat odzywek w przypadku zakazenia zoltczka??

Mierz wysoko - celem gwiazdy, metą niebo..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 481
czyli jak po imprezie gdzie pije sporo % lub po max tłustym jedzeniu boli mnie po prawej str. pod rzebrami to nie jest wątroba ?
czyli nic groźnego...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
hehe. to jest pewnie jakaś okołowątrobowa tkanka, która nas boli:)
jak miło, że wątroba nie boli. za każdym razem jak mnie zaboli, pomyślę, że nie może boleć i może przestanie. taki matrix.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3487 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31473
aha i wypadalo by jeszcze cos dorzucic do tego postu, mianowicie

https://www.sfd.pl/temat201918/ -> rowniez b.ciekawy post MarcelQ

i jeszcze co trzeba rowniez dodac, to nazwy innych lekow, ktore polecaja m.in eOr i Seewy.

ESSENTIALE Forte

Skład:1 kaps. zawiera 300 mg fosfolipidów z nasion sojowych zawierających (3-sn-fosfatydylo)cholinę.

Działanie:Preparat zawiera fosfolipidy - estry glicerolowe kwasu cholinofosforowego i nienasyconych kwasów tłuszczowych (linolowego, linolenowego i oleinowego). Fosfolipidy są wbudowywane w błony hepatocytów, uzupełniając ubytki powstałe wskutek procesu chorobowego oraz przyspieszając regenerację uszkodzonych komórek, są niezbędne w procesie proliferacji i różnicowania się komórek wątroby. Hamują proces włóknienia w wątrobie poprzez zmniejszenie produkcji kolagenu i zwiększenie aktywności kolagenazy. Obniżają wrażliwość hepatocytów na czynniki cytotoksyczne systemu immunologicznego. Fosfolipidy są wydzielane do żółci i powodują obniżenie stosunku cholesterol/fosfolipidy oraz zwiększają rozpuszczalność cholesterolu w żółci, co ma istotne znaczenie w profilaktyce kamicy żółciowej. Uczestniczą w trawieniu tłuszczów i wchłanianiu rozpuszczonych w nich witamin. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe wchodzące w skład fosfolipidów zmniejszają stężenie cholesterolu i normalizują poziom lipoprotein w surowicy, działając przeciwmiażdżycowo. Zwiększają transport cholesterolu z tkanek pozawątrobowych do wątroby i aktywują enzymy lipolityczne. Poprawiają przepływ krwi w naczyniach poprzez zmniejszenie adhezji płytek krwi i zwiększenie plastyczności krwinek czerwonych

Wskazania:Wspomagająco w przewlekłych chorobach wątroby o różnej etiologii oraz w stanach po uszkodzeniach wątroby spowodowanych alkoholem, substancjami toksycznymi, niektórymi lekami i innymi czynnikami. Wspomagająco w zapobieganiu nawrotom kamicy żółciowej i leczeniu zaburzeń czynnościowych dróg żółciowych.

Przeciwwskazania:Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Ciąża i okres karmienia piersią:W ciąży należy zachować ostrożność.

Działanie niepożądane:Rzadko: łagodne zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, luźne stolce, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej). Bardzo rzadko: reakcje nadwrażliwości (obrzęk alergiczny).

Dawkowanie:Doustnie. Dorośli: 2 kaps. 3 razy dziennie, następnie 1 kaps. 3 razy jako dawkę podtrzymujące. Leczenie powinno trwać 6-12 mies. Przyjmować w czasie posiłków, nie rozgryzając.


Esseliv 300mg 50kaps

Skład: 1 kapsułka zawiera: Fosfotipidy z nasion soi zawierające polienylofosfarydylocholinę 300 mg. Fosfolipidy sojowe są estrami glicerolowymi kwasu cholinofosforowego i nienasyconych kwasów tłuszczowych: linolowego, linolenowego i oleinowego.

Działanie: Preparat wspomaga przywrócenie funkcji czynnej części wątroby po zatruciach toksycznych.

Wskazania: Ostre i przewlekłe choroby wątroby, w tym: poalkoholowe uszkodzenie wątroby, toksyczne i polekowe uszkodzenia wątroby, przewlekłe zapalenie wątroby), pomocniczo we wspomaganiu leczenia zaburzeń czynnościowych wątroby, dróg żółciowych oraz kamicy żołdowej.

Środki ostrożności: Preparat nie jest skuteczny w przypadku nieodwracalnych zmian w wątrobie (marskość, wirusowe zapalenie wątroby}.

Dawkowanie: Jeżeli lekarz nie przepisze inaczej początkowo stosuje się 3 razy na dobę po 2 kapsułki, aby po 3 miesiącach przejść do dawki podtrzymującej 3 razy na dobę po 1 kapsułce. Lek należy przyjmować w czasie posiłków nie rozgryzając kapsułek.

- Siema. I jak, masz te zakwasy po wczorajszym wf ? Rozlał ci się kwas mlekowy?

+ No mam. Teraz czekam, aż go wp******i glukoza.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3487 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31473


essentiale forte...

- Siema. I jak, masz te zakwasy po wczorajszym wf ? Rozlał ci się kwas mlekowy?

+ No mam. Teraz czekam, aż go wp******i glukoza.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3487 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31473


Esseliv...

- Siema. I jak, masz te zakwasy po wczorajszym wf ? Rozlał ci się kwas mlekowy?

+ No mam. Teraz czekam, aż go wp******i glukoza.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1367
a ja mam takie pytanie do jakiegoś eksperta czy w przypadku wzw typu c przeciwskazane jest stosowanie odżywek, suplementów, a nie sterydów? dla przykładu HMB, odżywki białkowe, L-karnityna? bardzo proszę o odpowiedź..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wyniki badan

Następny temat

pomocy - guzki

WHEY premium