SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wątroba-Ile hepatilu ?

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 33744

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 939 Wiek 1 rok Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 10745
Witam
Od jakiegoś czasu rypie mnie hyba wątroba, niedawno skonczyłem cykl i olałem osłony do stanabolu. Zakupiłem sobie hepatil i sylimarol. Jak długo to łykac by wsystko wruciło do normy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Bóle wątroby mogą być oznaką jej zapalenia, czy też zatłuszczenia. Aby dowiedzieć się, co nam dokładnie dolega, warto zrobić USG jamy brzusznej z naciskiem na wątrobę, lekarz wykonujący badanie na pewno powie, czy jest powiększona, czy coś się z nią dzieje. Ponadto warto wykonać badania próby wątrobowe, mianowicie oznaczyć parametry takie, jak:

- ALT
- AST
- bilirubina całkowita
- ALP
- GGT
- GGTP
- LDH.

Wyniki tych badań oraz obraz USG na pewno będzie wystarczający. Być może lekarz prowadzący odgórnie zasugeruje dane tabletki, aby wspomóc pracę wątroby. Zazwyczaj przepisywane są wspomniany przez Ciebie Hepatil, ale także Essentiale Forte, czy Liv52. W dołączonej do tabletek ulotce napisane jest, jak dokładnie przyjmować tabletki. Jeśli po 2-3 tygodniach objawy nie ustąpią, warto udać się do lekarza, aby on pokierował Cię na ewentualne badania, by pogłębić diagnostykę.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarcelQ Instruktor SFD
Ekspert
Szacuny 420 Napisanych postów 20241 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 171132
4-6tygodnie: 4-6tab hepatil
Najlepiej zrób se badania

Zmieniony przez - MarcelQ w dniu 2005-08-04 23:01:40

" I pamietaj szacunek to wszystko "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 68 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1439
a ja mam podwójnie podwyzszoną norme aspatu i alatu w wynikach na wątrobe.
Co to moze byc.
No i białko w moczu.
1

Chcesz wyglądać jak kurczak-jedz jak kurczak,chcesz wyglądać jak świnia-jedz jak świnia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no co moze byc. niedlugo ramy.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miczelx ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 907 Napisanych postów 35146 Wiek 84 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 814700
a ja mam podwójnie podwyzszoną norme aspatu i alatu w wynikach na wątrobe.
Co to moze byc.


podwyzszony alat i aspat

BO LEPIEJ BYSMY STOJAC UMIERALI NIZ MAMY KLECZAC NA KOLANACH ZYC!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 4264 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18755
lepiej zapodać essentiale forte(3x2tab dziennie) jak po cyklu boli wątroba.. hepatil źle wpływa na nerki, a po cyklu mogą być zryte..

Zmieniony przez - ptahh w dniu 2005-08-05 11:37:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 939 Wiek 1 rok Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 10745
Co to jest ten essentiale forte, też na regeneracje ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 4264 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18755
ESSENTIALE i ESSENTIALE FORTE (zestaw niezbędnych fosfolipidów)
Kategoria: Leki stosowane w schorzeniach układu pokarmowego

ESSENTIALE to lek przeznaczony do doustnego i dożylnego stosowania w przebiegu ostrych i przewlekłych schorzeń wątroby oraz w niektórych przypadkach łuszczycy. Wydaje się go z przepisu lekarza.

Fosfolipidy zawarte w ESSENTIALE po dostaniu się do wątroby są wbudowywane w błony biologiczne (komórkowe i cytoplazmatyczne) hepatocytów. Powoduje to:

* uzupełnienie istniejących ubytków powstałych wskutek procesu chorobowego oraz szybszą regenerację uszkodzonych komórek,
* przywrócenie odpowiedniej aktywności enzymów błonowych,
* zachowanie aktywności biologicznej receptorów i białek związanych z błonami,
* utrzymanie procesów transportu biernego i czynnego,

Fosfolipidy są niezbędne w procesie różnicowania się i proliferacji komórek. Redukują proces fibrynogenezy w wątrobie poprzez zmniejszenie produkcji kolagenu i zwiększenie aktywności kolagenazy, a poprzez wbudowywanie się w błony komórkowe hepatocytów powodują obniżenie ich wrażliwości na czynniki cytotoksyczne systemu immunologicznego. Nienasycone kwasy tłuszczowe wchodzące w skład fosfolipidów są prekursorami prostaglandyn i innych eikozanoidów. Fosfolipidy są wydzielane do żółci, co ma duże znaczenie w profilaktyce kamicy żółciowej. Fosfolipidy razem z kwasami żółciowymi odgrywają ważną rolę w trawieniu tłuszczów i wchłanianiu się witamin w nich rozpuszczalnych. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe zmniejszają stężenie cholesterolu, normalizują poziom lipoprotein w surowicy i wykazują korzystne działanie przeciwmiażdżycowe. Zwiększają transport cholesterolu z tkanek pozawątrobowych do wątroby i aktywują enzymy lipolityczne. Poprawiają przepływ naczyniowy poprzez działanie antyagregacyjne i poprawę elastyczności erytrocytów.

Kapsułki ESSENTIALE - o ile lekarz nie zaleci inaczej - początkowo przyjmuje się 3 razy na dobę po 2 kapsułki, następnie 3 razy 1 kapsułkę jako dawkę podtrzymującą. Kapsułki należy przyjmować w czasie posiłków, nie rozgryzając.

ESSENTIALE jest produktem naturalnym otrzymywanym z soi, dlatego nie wykazuje działań niepożądanych (z wyjątkiem osób uczulonych) ani interakcji lekowych.

Jeżeli zażywasz ESSENTIALE z powodu schorzenia wątroby, pamiętaj, aby całkowicie zrezygnować z alkoholu, w przeciwnym razie terapia będzie nieskuteczna. ESSENTIALE nie zastąpi diety i zdrowego stylu życia. Pamiętaj również, że wiele leków obciąża wątrobę. Dlatego leki, jakie przyjmujesz, konsultuj z lekarzem, nawet jeśli są to pozornie niewinne preparaty dostępne bez recepty, jak np. środki przeciwbólowe (szczególnie paracetamol). W czasie leczenia Twój mocz może się zabarwić na intensywnie żółty kolor; jest to zjawisko normalne i nie stanowi powodu do niepokoju. Jeśli jednak mocz stanie się brązowy, to nie jest już efekt leku, ale prawdopodobnie nasilenie kłopotów z wątrobą - skonsultuj to ze swoim lekarzem. Nie zmieniaj samowolnie dawkowania - większa dawka nie przyspieszy wyzdrowienia, Twój organizm po prostu wydali nadmiar leku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarcelQ Instruktor SFD
Ekspert
Szacuny 420 Napisanych postów 20241 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 171132
Tak, essentiale forte to dobry środek lecz kosztowny
Na jakiej zasadzie hepatil źle działa na nerki ? gdyż zwiększa wydzielanie toksycznego amoniaku ??(nic innego nie przychodzi mi do głowy amoniak-->>mocz-->>nerki)
1

" I pamietaj szacunek to wszystko "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1244 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19182
essentiale forte = esseliv, i jest duzo tansze.
2

" 4 lata przerwy od SFD "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 4264 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18755
nie mam teraz ulotki bo wyrzuciłem ale znalazłem opis hepatilu w necie i jest tam info "przeciwwskazania"

Hepatil

ornithine aspartate
metabolicum
A05BA

Działanie :
Aminokwas biorący udział w wątrobowej syntezie mocznika z amoniaku. Przyspiesza wątrobowe i mózgowe procesy odtruwania, korzystnie wpływając na przemiany białek, tłuszczów i węglowodanów w organizmie oraz działa regenerująco na uszkodzone komórki wątrobowe.

Wskazania :
Ostre zapalenia wątroby i marskość wątroby niezależnie od etiologii, stany przedśpiączkowe oraz śpiączka wątrobowa. Ponadto zapobiegawczo w ostrej, podostrej i przewlekłej hiperamonemii. Ornityna zwiększa również tolerancję na substancje uszkadzające miąższ wątroby, takie jak leki przeciwgruźlicze i przeciwnowotworowe. Ornitynę stosuje się także w zaburzeniach trawienia wywołanych niewydolnością wątroby.

Przeciwwskazania :
Niewydolność nerek oraz enzymatyczne zaburzenia metabolizmu aminokwasów.

Interakcje :
Brak danych.

Działanie niepożądane :
Rzadko nudności i wymioty.

Ciąża i laktacja :
Stosowanie jest przeciwwskazane.

Dawkowanie :
W zależności od preparatu. P.o. profilaktycznie stosuje się 1-2 tabletki 3 razy na dobę. W zapaleniu wątroby, marskości lub stłuszczeniu stosuje się 1 torebkę granulatu (3 g) 1-2 razy na dobę lub 0,5-1 g/d i.v. W ostrym zapaleniu wątroby 5-10 g/d i.v., w przewlekłym zapaleniu wątroby i marskości 10-20 g/d.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Decaject

Następny temat

Jak zapobiec?

WHEY premium