SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Węglowodany... a raczej Carbo ;-)

temat działu:

Iron Horse Series

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 49585

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1561 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24166
Wiele carbo kupowanych w sklepach z odżywkami zaraz po łyknięciu ich prawie odrazu zostaje wchłonięte przez orgaznim oraz z uzupełnianiem glikogenu w mięsniach wiele nie ma wspólnego, dlatego więc Carbo z Vitargo uważane jest za najlepsze ponieważ uzupełnie glikogen oraz wchłania się równomiernie przez to że tworzy galaretowatą maź w żołądku która powoli uwalnia ww

Tak więc jaki jest sens używania carbo przed treningiem mających dodać energii podczas treningu lub po treningu mając na celu uzupełnienie glikogenu w mięśniach lub gainerów mających zastąpić posiłek?

Może potrenigowe carbo wraz z kreatyną pomoże szybciej ją wchłonąć ale reszta? Czy wogóle kupowanie carbo ma jakikolwiek sens?

A czy takie carbo jak:
Pure Muscle Carb (https://sklep.sfd.pl/opis.asp?produkt=459)
INKOSPOR Active Carbo Energy
posiadające różne węglowodany, proste jak i złożone powodują że ww nie są wchłaniane tak szybko i cieszymy się "zastrzykiem energii" przez dłuższy czas? A może są tak naprawde tylko sekundy?

Pisze tego posta po rozmowie z Markiem (pozdrawiam serdecznie) która zaniepokoiła mnie tym że zawsze do jakiegokolwiek cyklu (zapraszam do działu "Suplementacja - NASZE TESTY i promocja" kupuje się gainery i carbo a z rozmowy wynikło że to nie ma najmniejszego sensu jak tylko podniesienie sobie poziomu cukru we krwi i huśtawka glikemiczna... więc jak myślicie jak jest naprawde? Sam mam niewielką wiedze w tym temacie ale po to jest forum żeby pytać, prawda?

Zapraszam do dyskusji

P.S. za błędu ortograficzne z góry przepraszam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 269 Wiek 51 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4122
Czy to glukoza czy maltodekstryny, obydwa mają IG bardzo wysokie. Maltodekstryny dodaje się do gainerów, gdyż nie są takie słodkie jak glukoza.

Po treningu
gainery nie są taką tragedią jak piszesz, w ciągu dnia - sam już sobie odpowiedziałeś.

Zauważ ile osób kupuje samą proteinę w proszku i kombinuje dodając owies, czy inne zboża.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 4672 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31505
Bardzo ciekawy temat, SOG
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Uzupełnienie nieznacznie opróżnionego glikogenu po treningu siłowym nie jest szczególnie priorytetowe! W badaniach jakie są prowadzone naukowcy zastanawiają się przede wszystkim nad dostępnością aminokwasów i odpowiedzią insulinową.

Zmieniony przez - ellis w dniu 2007-02-14 10:08:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 5029 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 58202
Myślę, że bardzo fajny temat Lissu poruszył. Sam dopiero niedawno też się tym zaionteresowałem bo czasami brałem sobie do szkoły mieszankę odżywki białkowej + carbo. Teraz już tak nie robię. Wole wziąść sobie 2 kromki żytniego+bialko (jak jest mozliwość to cycki).

Jestem na diecie w ktorej ww wystepują w ograniczonych ilościach w treningowe jest to okolo140g w nietren do 100 -wszytkie o niskim IG. I jak np. wypiłem sobie w szkole taki moks bialko+carbo to po jakims czasie , nie wiem dlaczego ropbiło mi się lekko słabo. Uczucie podobne jak bym wziął capsa z kofeiną. Właśnie po tym zaionteresowałem sie tematem i doszedłem do wniosku że to może być spowodowane wysokim IG wegli z carbo (Huśtawka glikemiczna). Nawet swoimi myślami o cukrzycę zachaczałem.

Nie wiem czy dobrze rozumuję.

Teraz carbo jedynie po treningu bezpośrednio używam i jest OK.

!PzdR!

Zmieniony przez - fukinhot w dniu 2007-02-14 09:38:21

www.blog.myfit.pl - EKSTREMALNA REDUCKJA ! DORADŹ|SKOMENTUJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 209 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2944
Polska jest chyba jedynym krajem w którym na taką skalę handluje się cukrami prostymi.
Zwróćcie uwagę na to, że większość światowych firm nie ma w ofercie Carbo (nie mówiąc już o dekstrozie w czystej postaci) lub jak już ma to stosunkowo drogie za względu na surowiec ( np. jak w Vitargo). I zazwyczaj są to małe opakowania nastawione bardziej dla sportowców wytrzymałościowych a nie jak w Polsce maga puchy zjadane w maga ilościach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 269 Wiek 51 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4122
Nie ma to jak glukoza w żyłę z kroplówki , vide sp. wytrzymałościowe

Zmieniony przez - slawekop w dniu 2007-02-14 10:16:12
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1561 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24166
Slawekpo
Czy to glukoza czy maltodekstryny, obydwa mają IG bardzo wysokie. Maltodekstryny dodaje się do gainerów, gdyż nie są takie słodkie jak glukoza. -

A ja znalazłem także coś takiego:
Maltodekstryny charakteryzuje niska słodycz, łatwostrawność, wysoka lepkość, łatwa rozpuszczalność, wysoka higroskopijność (przyciaganie wilgoci). Dzięki szerokiemu zakresowi depolimeryzacji skrobi (DE) maltodekstryny posiadają różnorodny skład mieszaniny cukrów; wykazują właściwości emulgujące, wypełniające stabilizujące, sklejające spulchniające, przedłużają świeżość,redukują słodycz, uwypuklają smak i zapach, opóźniają proces krystalizacji.

oraz:
w produkcji napojów odżywczo-wzmacniających pozwalają podwyższyć suchy ekstrakt, obniżają słodycz, uwydatniają działanie substancji aromatycznych (maltodekstryny zawierają np. napoje i syropy owocowe, napoje regeneracyjne i izotoniczne)

Po treningu gainery nie są taką tragedią jak piszesz, w ciągu dnia - sam już sobie odpowiedziałeś.

A właśnie że nie ma bo jedyne co z tego mamy to podwyższony poziom cukru we krwi a potem senność przez huśtawke glikemiczną. Sam łykam carbo (kupiłem małą paczusze) z kreatyną po treningu bezpośrednio dla lepszego wchłaniania kreatyny, i od kiedy tak robie po jakimś czasie 30-60minut kłade się drzemnąć bo musze, a bez brania carbo nie musiałem!

Zauważ ile osób kupuje samą proteinę w proszku i kombinuje dodając owies, czy inne zboża. - im chodzi raczej o błonnik który nie "działa" tak jak inne węglowodany na człowieka...

Zaczęrpnięte z artykułu "błonnik" autorstwa protein'a:
Błonnikpokarmowy nie ulega trawieniu i wchłanianiu w przewodzie pokarmowym, nie jest też w żaden inny sposób przyswajany przez organizm człowieka. Jego rola, jako źródła energii w racji pokarmowej, jest bardzo mała.

Spożywanie błonnika zalecane jest nie z powodu jego nikłej wartości odżywczej, lecz z uwagi na istotną rolę, jaką odgrywa w pobudzaniu perystaltyki jelit oraz w usuwaniu z organizmu wielu substancji o charakterze toksycznym. Obecność włókna pokarmowego w pożywieniu wpływa na zwiększenie objętości pokarmu, wskutek czego następuje wypełnienie żołądka.


ellis
Uzupełnienienieznacznie opróżnionego glikogenu po treningu siłowym nie jest priorytetowe! W badaniach jakie są prowadzone naukowcy zastanawiają się przede wszystkim nad dostępnościa aminokwasów i odpowiedzią insulinową.

Ale gdy czytamy opis carbo to w wielu właśnie uzupełnianie glikogenu w mięśniach jest kwestią priorytetową bo bez glikogenu w mięśniach nie nastąpi ich regeneracja i wzrost!

Mógłbyś coś więcej napisać/podać link o:
"naukowcy zastanawiają się przede wszystkim nad dostępnościa aminokwasów i odpowiedzią insulinową."

Ciesze się że chcesz wziąść udział w dyskusji, wiem że masz bardzo dużą wiedzie nt. odżywiania:)

fukinhot - ja akurat jem bardzo dużo WW, jestem ektomorfikiem i metabolizm mam bardzo szybki, ale węglowodany tylko z pożywienia czerpie, nie licząć tego carbo z kreatyną ;) Ale to jest akurat test...

Zmieniony przez - Lisuu w dniu 2007-02-14 10:24:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 269 Wiek 51 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4122
Po treningu gainery nie są taką tragedią jak piszesz, w ciągu dnia - sam już sobie odpowiedziałeś.

"A właśnie że nie ma bo jedyne co z tego mamy to podwyższony poziom cukru we krwi a potem senność przez huśtawke glikemiczną. Sam łykam carbo (kupiłem małą paczusze) z kreatyną dla lepszego wchłaniania kreatyny, i od kiedy tak robie po jakimś czasie kłade się drzemnąć bo musze, a bez brania carbo nie musiałem!"

Zależy ile tego carbo pijesz... do 40 g nie powinno być senności

Jeśli chodzi o ćw. oporowe to przeszedłem "ewolucję" z 70 gr Carbo do 30/50 B/W Gainer. Teraz testuję bulka Olimp ProfiWheyMas (smak czekolady do dupy) pół na pół b/w.
Jeśli chodzi o rower to wygląda to ciut inaczej, ale tyz z serwatką, a nie sam cukier.





Zmieniony przez - slawekop w dniu 2007-02-14 10:40:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1561 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24166
DarKuch - sog za spostrzegawczość :)

Ja też skupie całą glukoze ze wszystkich sklepów wokół i zaczne ją opychać jako super carbo które doda energii na kolejne godziny, uzupełni glikogen i wogóle zwiększy libido

slawekpo - ale tu nie chodzi o senność co o to że takie węglowodany nic Ci nie dadzą... już lepiej samo białko

Ja osobiście mam w głowie cykl i co do suplementacji:
po treningu: mono raz z porcją carbo taniego
30 minut po tr białko
i niedługo potem posiłek porządny

równie dobrze carbo można glukozą zastąpić ze spożywczaka...
Dla mnie takie środki jak gainer, carbo odpadają i kasy nie będe na nie marnować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 15094 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 101723
moj organizm nagle zaczal sie bunotwac po carbo/gainerach niektorych
jak zawsze towarzyszylo mi ono po treningach, tak przez ostatni miesiac sobie odpuscilem, zastepujac innymi ww
teraz, kazda proba wrocenia do carbo, konczy sie rewolucją w brzuchu

"Jak kraść, to miliony.
Jak ruchać, to księżniczki"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czy można jednocześnie budować mase mięsniową i palic tkanke tluszczową?

Następny temat

dobre białko kupię

WHEY premium