SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 502631

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1794 Napisanych postów 2909 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 73478
rion10
Każdy je jak uważa. Mam przyjaciół wegan i nie raz jak sobie siedzimy to im nie przeszkadza, że jemy np mięso. Oczywiście dla nich zawsze też coś mamy przygotowane bo wiemy jakich zasad przestrzegać ale u nich jest fajne to, że im nie przeszkadza jak w ich towarzystwie je się mięso i nie robią z tego problemu. Oni tak jedzą od wielu lat i muszę przyznać, że gulasz z tofu nie był zły. Najlepsze jest to, że się tolerujemy i nikt nikogo nie przekonuje do swoich racji.


Tak powinno być.
1

"Mówisz, że możesz – to możesz. Mówisz, że nie możesz – to nie możesz. Więc sobie wybierz". Mistrz Zen Seung Sahn

https://www.sfd.pl/Dziennik_biegowy_Nadine-t1196269.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20723 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607734
rion10
Jak mąż wkurzy to trening też jest na petardzie


Pewnie dlatego pierwszy raz udało się zrobić MU z gumą

Mnie właśnie denerwuje jak ktoś za wszelką cenę próbuje przekonać, że jego dieta jest najlepsza i każdy powinien taką stosować bo wszystko inne to jest źle i niezdrowe. Dlatego jestem uczulona na takie fanatyczne książki. I też nie mogłabym zrezygnować z jajek, sera czy miodu



madzia_666
No nie ma nic prostszego niz surowe warzywa i owoce, jak ktos jest suchy i cienki jak przecinek i energie czerpie z kosmosu to moze mu to wystarczy, ale wez dostarcz chociazby takie 3000 kcal w taki sposob, chyba ze posilki beda w formie plynnej ze spora iloscia cukrow prostych, ale to nie metoda na codzienne odzywianie.


Nie znam kulturysty czy osoby pracującej nad sylwetką i będącej na diecie wegańskiej. Z moich obserwacji wynika, że taka dieta jest bardzo popularna wśród biegaczy. Nie wiem czy to kwestia innego charakteru wysiłku, adaptacji do długiego i mało intensywnego biegu, czy to przez szukanie idealnego odżywania na trasie zawodów, czasem właśnie w płynnej formie, testowanie posiłków podczas treningów - bo nikt raczej nie je podczas zawodów steków czy kurczaka. Ale jakoś chętniej po wegańskie przepisy sięgają biegacze i mam wrażenie że lepiej to się wśród nich sprawdza. Sama odkąd biegam jem znacznie mniej mięsa a więcej warzyw, owoców i strączków, czuję się lżej, nie mam wzdęć. Zupełnie inaczej się odżywiam niż w czasach regularnych treningów na siłowni, kiedy w diecie było bardzo dużo białka i mięsa. Być może taka dieta nie przeszkadza w tym sporcie w odnoszeniu sukcesów. Oczywiście znam też osoby biegające i jedzące normalnie mięso, to też nie tak że każdy kto biega to zaraz weganin lub wegetarianin Po prostu w tej grupie więcej osób stosuje taka dietę niż wśród innych, ale to tylko moje obserwacje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Najlepsze jest to, że ten kumpel weganin jest szczupły i taki jest od zawsze i każdy mu zawsze na imprezach " ej taki szczupły jesteś bo mięsa nie jesz, zjedz to zobaczysz, że przytyjesz"
2

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20723 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607734
Rion o właśnie, kwestia mięśni to podstawowa różnica między biegaczem i kulturystą. Temu drugiemu zależy na dużych mięśniach, a temu pierwszemu wręcz przeciwnie - więcej mięśni i większa waga utrudnia osiąganie dobrych wyników, mięśnie mają być wytrzymałe a nie duże. Więcej mięśni to większe zapotrzebowanie na tlen i energię na trasie. Ultrasi są raczej szczupli i może dlatego taka dieta jest wśród nich bardziej popularna, panuje przekonanie że oni nie potrzebują tyle białka i mięsa.


Ja mam dzisiaj dość. Później wrzucę zrzuty z treningu, ale zrobiłam 10km głównie w głębokim śniegu i 6km z sankami (2km ciągnąc dwójkę, 4km z samą Małą). Mam już na zegarku 25 tys. kroków i czuję się jak po porządnym górskim biegu. Najchętniej to bym poleżała, ale trzeba ogarnąć jedzenie, za 1,5 h idziemy do szkoły na świąteczne spotkanie a z stamtąd prosto do lekarza. Jak nie padnę do wieczora to będzie cud.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3325 Napisanych postów 4316 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 107831
Hehe, a ja mam dopiero 2 tys krokow zrobione dzisiaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Ciągnięcie sanek z dziećmi w tym śniegu robi robotę

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Byłem trzy miesiące na diecie wege, raz w tygodniu miałem rozpisany obiad z małą ilością mięsa. Samopoczucie oraz uczucie lekkości na kichach super. Wyniki sportowe również poprawiałem. Dobrze rozpisana dieta i nawet nie brakowało mięsa, smakowo również super.
Problemem był czas przygotowywania posiłków, jednak znacznie więcej czasu mi to pochłaniało.
Człek większość swojego żywota wychowany w kulturze spożywania posiłków opartych na mięsie nie umie odpowiednio sam bilansować sobie posiłki, jeśli się chce przejść na dietę wege bądź wegetariańską musi koniecznie rozpocząć współpracę z doświadczonym dietetykiem, który nie tylko rozpisze menu ale także da przepisy jak te posiłki przyrządzić


Zmieniony przez - Maniek_78 w dniu 2022-12-15 17:02:34
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3325 Napisanych postów 4316 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 107831
Ok, a ile kcal mniej wiecej jadles? Jakies makro trzymales czy glownie zwracalea uwage na kcal bez wnikania glebiej w makro?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Miałem rozpisane około 2500 kcal, resztę nie pamiętam, musiałbym poszperać.
Z dietetyczką miałem dłuższą współpracę, te 3 miesiące to był eksperyment, w sumie udany ale niestety czaso i pracochłonny. Jeśli chodzi o koszty to chyba też drożej mnie to kosztowało. Ale podkreślam- bardzo prawdopodobne, że przy dłuższym doświadczeniu mogłoby być inaczej. Po prostu zabrakło zaparcia żeby być dłużej na diecie bez mięsa.

Ps. ze słodyczy to najbardziej lubię karkówkę i kaszankę, a najlepszy dżemik to smalczyk



Zmieniony przez - Maniek_78 w dniu 2022-12-15 17:13:23

Zmieniony przez - Maniek_78 w dniu 2022-12-15 17:14:57
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3325 Napisanych postów 4316 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 107831
Ok, dzieki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

WHEY premium