SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 503368

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20725 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607750
24.09 sobota

Pewnie od poniedziałku przeniose się z wpisami do dziennika testowego, bo na razie nie ma o czym pisać
Planowałam krótki bieg na rozruch przed jutrem, ale zabrakło czasu. Pojechaliśmy na działkę, mieliśmy wrócić wcześniej a wyszło jak zwykle
Na szczęście roboty coraz mniej i powoli widzę szansę na koniec, nawet się zaczęłam zastanawiać co będę robić jak już skończę kopać i wyrywać chwasty



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20725 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607750
25.09 niedziela

XRun Ołtarz w Chmurach 21km

Dramat Dziś doszłam do wniosku, że crossowy, płaski półmaraton to dla mnie luz i mogę "z marszu" pobiec, ale górski półmaraton i 1200m przewyższeń bez przygotowania nie jest dobrym pomysłem Od 15 km ogromne zmęczenie, ból nóg i brak sił. Już wiedziałam że ciężko będzie poprawić czas z zeszłego roku. Na dodatek na trasie było takie zatrzęsienie grzybów, że aż żal nie zabierać. Mało tego, biegłam przez jakiś czas z Panem który okazał się doświadczonym grzybiarzem, co jakiś czas się zatrzymywał i zbierał piękne okazy. Ja w końcu też się skusiłam i kilka wzięłam do plecaka
Poza tym na przedostatnim zbiegu wyprzedziłam jedną zawodniczkę, a później na ostatnim zbiegu ona mnie goniła i cały czas była z mną a ja bardzo nie lubię uciekać, wolę sama gonić. Niestety przed metą mnie wyprzedziła, ale nie miałam już sił przyśpieszyć, raczej walczyłam żeby nie zwolnić.
Czas tylko 3 minuty lepszy niż rok temu, dobrze że nie gorszy bo błoto było ogromne i momentami na zbiegach nie dało się nadrobić. 11 miejsce w K i 7 w K30. Tym razem w K30 dużo zawodniczek i mocna konkurencja (w przeciwieństwie do K40 ).
Już dzisiaj ledwo chodzę, aż się boję jutra
Liczyłam na lepszy czas ale jak widać samo się nie zrobi, trzeba trenować żeby było lepiej


Z ciekawostek wczoraj był Szczebel Cup, oni tam chyba a 4 razy wychodzili na tą górę W każdym razie limit czasu musieli wydłużyć o godzinę bo bieg okazał się bardzo trudny. Najlepszy facet pokonał trasę w nieco ponad 3h więc naprawdę było ciężko, najlepsza kobieta prawie 4h. Większość wyników to przedział 4-5h. Za rok muszę pobiec bo to mega wyzwanie a ja takie lubię. Tylko trzeba podbiegi i siłę porządnie trenować

Wrzucam screeny z biegu i fotki które zrobił kolega na trasie














...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3336 Napisanych postów 4322 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 107903
Gratulacje Viki!

a rzucilo mi sie oczy to:
"biegłam przez jakiś czas z Panem który okazał się doświadczonym grzybiarzem, co jakiś czas się zatrzymywał i zbierał piękne okazy. Ja w końcu też się skusiłam i kilka wzięłam do plecaka"

i potem: "Liczyłam na lepszy czas ale..."

Ja nie moge, zawody, liczy na lepszy czas, a ona zbiera kurna grzyby!!
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20725 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607750
Madzia to akurat pod górę było to szliśmy marszem, ja zbierałam te co pod nogami a Pan czasem schodził ze ścieżki i zbierał te przy drodze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1794 Napisanych postów 2909 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 73481
Viki gratulacje, ładne " górki" tam były.

"Mówisz, że możesz – to możesz. Mówisz, że nie możesz – to nie możesz. Więc sobie wybierz". Mistrz Zen Seung Sahn

https://www.sfd.pl/Dziennik_biegowy_Nadine-t1196269.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12165 Napisanych postów 22004 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627404
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Ale zobacz i wynik poprawiony i grzybki zebrane :p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20725 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607750
Dzięki

Nadinka dwa podejścia były dosyć strome.

Paatik, Paula tyle grzybów na raz nigdy nie widziałam, rosły pod nogami na trasie. Aż szkoda było zostawić Pewnie mało kto chodzi w wyższe partie i w sumie się nie dziwię.


Dziś odpoczywam, najbardziej tyłek boli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20725 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607750
Nie lubię mieć dwóch dzienników bo robi się bałagan
W tym testowym będę wrzucała treningi na bieżąco a tutaj relacje z zawodów i ewentualnie jakieś rozkminy

W każdym razie kiedy już człowiek myśli że posadził wszystkie rośliny które chciał i że nie ma już ŻADNEGO wolnego miejsca to nagle robi porządek z gałęziami i się okazuje, że jest kawałek brzydkiego ogrodzenia który pasuje zasłonić i odbiera paczkę a przy okazji znajduję kolejną ciekawą roślinę, tylko gdzie ja wsadzić






I jeszcze trochę o planach.
W tym tygodniu chce zrobić test na ilość podciągnięć, jutro pewnie podchwyt, w piątek/sobotę nachwyt.
Z treningami góry ruszam od przyszłego tygodnia. Ćwiczenia na nogi będę robić w zależności od zawodów. Planuje 1x w tygodniu przeszkody, w domu lub na sali treningowej jeśli się uda, połączone z ćwiczeniami opuszczania nachwytem i wznosów nóg/kolan. Pozostałe 2 treningi na razie wyglądają tak, przetestuje i zobaczę czy trzeba coś zmienić, szczególnie ważny jest czas treningu:

Trening A
1. Podchwyt drabina
2. Dipy drabina
3*. RDL 6-8/6-8/12/12/20
4. Narciarz 2-3x20
5. Wyciskanie jednorącz 2-3 serie
6. Turlanie piłki 3x max
7*. Siła biegowa na schodach


Trening B
1. Nachwyt 10x1
2. Pompki 10x3-5
3a*. HT 6-8/6-8/12/12/20
3b. wiosło jednorącz j.w.
4a* Przysiad j.w.
4b. Ohp/PP j.w
5. Pullover 2-3x
6a. Ab wheel
6b. Dead bug

Biegowo ten tydzień lekko i krótko, w niedzielę start 13km po górkach.
Kolejne dwa tygodnie chciałabym dorzucić trening podbiegów. Następnie luźniejszy tydzień przed finałem XRun. Po finale tydzień przerwy od biegania. Od listopada ruszam z 3 tygodniowym lekkim wprowadzeniem, następnie zaczynam 1 etap budowania bazy. Treningi będę musiała ułożyć pod kalendarz startów. Póki co główny cel na przyszły sezon to UTM 45 i Szczebel Cup 21km. Czy będzie coś dłuższego to nie wiem, priorytetowy mogą się zmienić bo wszystko zależy od terminów biegów.



Zmieniony przez - Viki w dniu 2022-09-27 17:29:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3336 Napisanych postów 4322 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 107903
No konkretny ten twoj plan treningowy, fajnie wyglada na moje oko laika Sama go ukladalas czy masz kogos, kto ci w tym pomaga? Ty to masz bardzo wszechstronny ten twoj sport i trzeba to ogarniac niezle by taki dobry plan ulozyc.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

WHEY premium