SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 503483

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20725 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607754
Paula dzięki
W listopadzie skończy 7 lat. A zaczął ze mną biegać jak miał 3

Ma już swoją kolekcję medali






Zmieniony przez - Viki w dniu 2022-04-11 16:13:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20725 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607754
Wrzucę parę fotek z niedzieli, co prawda nie ja jestem na zdjęciach, ale zobaczcie jak różne były warunki. Te "zielone" fotki to był kawałek trasy po starcie i przed metą. Reszta trasy, jakieś 70-80% wyglądała zimowo.


























Zmieniony przez - Viki w dniu 2022-04-11 20:57:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1762 Napisanych postów 3274 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 54983
Ale pięknie . Jak raz byłam na Szrenicy w kwietniu to część trasy też pięknie zielono a część w śniegu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20725 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607754
Pogoda w górach potrafi zaskoczyć

Jeszcze kilka fotek wrzucę. Widok z ośnieżonego szczytu na doliny i fotki zbiegów, tak dla pokazania jak to wygląda Ten odcinek na ostatnim zdjęciu pokonywałam tak samo jak ten pan












...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12169 Napisanych postów 22008 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627431
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20725 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607754
Paatik nie jest źle W poniedziałek był odpoczynek bez treningu. Co ciekawe czułam tylko lekko łydki, tyłek i dwójki, za to czwórki masakra, szczególnie po zewnętrznej stronie. Zbiegi mi zabiły nogi, po schodach nie mogłam zjeść Wczoraj już lepiej, miałam w planach krótki bieg rege, ale nogi nadal mocno czułam więc odpuściłam, był tylko trening góry i rower stacjonarny. Wpiske później wrzucę. Dziś już zrobiony krótki rege bieg i nawet tempo nie było złe jak na zmęczone nogi. Jeszcze trochę czuję ale tragedii nie ma. Ciekawe jak szybko nogi się zregenerują po tym biegu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Viki
Paula dzięki
W listopadzie skończy 7 lat. A zaczął ze mną biegać jak miał 3

Ma już swoją kolekcję medali







Zmieniony przez - Viki w dniu 2022-04-11 16:13:01


Ale że jak zaczął biegać jak miał 3? Muszę się za moich chłopaków zabrać :P Może to dobry pomysł na sport rodzinny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20725 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607754
Paula tak, miał skończone 3 lata jak zaczął ze mną biegać "za rękę" na zawodach. Wiele biegów dla dzieci jest od 4 lat, ale takie dla 3-latkow też można znaleźć. Oczywiście maluchy 3-5 biegają z rodzicami.
Ja to już myślę żeby w przyszłym roku z Małą biegać, może też ją zapiszę na cykl XRun to wszyscy będziemy biegać oprócz męża Mała ostro trenuje i nieźle biega, jeszcze tylko kwestia kierunku bo zwykle podąża w swoją stronę a nie tam gdzie trzeba Ale jak ogranie to będzie dobra zawodniczka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20725 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607754
11.04 poniedziałek

Bez treningu



12.04 wtorek

Miało być bieganie ale nogi jeszcze zmęczone więc odpuściłam. Zrobiłam trening klaty, który już kiedyś robiłam. Tym razem na próbę zobaczyć ile mi czasu zejdzie. Niestety trochę się przeciągnęło i nie zdążyłam na koniec zrobić żadnych zwisów, następnym razem muszę wrzucić ćwiczenia na przeszkodach do obwodu a brzuch pewnie będę robić w inny dzień. Założenie treningu to 6 obwodów i 30 minut cardio, z tym że to cardio może być pomiędzy obwodami, np. 3 obwody, 15 min, 3obwody, 15 minut albo 2, 10 minut itd. Ja mam sporo biegania więc raczej takie długie cardio odpuszczę, ale w zależności od dnia treningowego pewnie trochę rowerka stacjonarnego wpadnie.

1. Dipy 5kg
drabina 1/2/3, 1/2/3
- w przerwach brzuch (dead bug)

3x obwód
- wyciskanie hantli na piłce 13kg x8
- rozpiętki na piłce 3,5kg x8
- pompki (na raty ) x8
- pullover na piłce 10kg x8

10 minut rowerek

3x obwód j.w.
10 minut rowerek

Brzuch 6x10
- spięcia na ławce skośnej
- odwrotne brzuszki z gumą

Rowerek głównie na rozruszanie obolałych nóg.
Wieczorem zrobiłam jeszcze zaległe ćwiczenie na przekodach, kilka przejść z kulek na drążek i zmiany rąk:











13.04 środa

Najpierw spokojny bieg na rozruszanie, biegło się nawet dobrze, tempo też niezłe jak na obolałe nogi.











Później trening góry, na podobnej zasadzie jak wczoraj, ale tylko 10 minut rowerka między obwodami. Udało się też dorzucić coś na chwyt.

1. Nachwyt 2,5kg
drabina 1/2/3, 1/2/3, 1/2/3
- w przerwach brzuch (unoszenie nóg na ławce)

Zamiast ławki były krzesła, ale ćwiczenie wyszło tak samo. W każdym razie mam bardzo słaby brzuch i ciężki tyłek. Im bardziej wysunięty był tyłek za krzesła tym trudniej było unieść nogi, czy nawet utrzymać wyprostowane równolegle do podłogi. Dramat.

3x obwód
- narciarz z gumą 8x
- przyciągnie gumy siedząc 10x
- inverty 8x
- wiosło 15kg x8 (w pierwszym obwodzie 20kg, ale przeliczyłam się )
- przejścia nunczaka na bickach
- zwis na ufo ugięte/proste 10sek/10sek
- równowaga

10 minut rowerek

3x obwód j.w.

- kipping 3x3
- w przerwach równowaga











Pomimo przerwy na rowerku ciężko idą te kolejne obwody. W sumie zwykle robiłam 3-4x obwody albo serie i do takiej ilości nie jestem przyzwyczajona.


Biegania w tym tygodniu będzie mniej bo wypada tydzień rege. Im więcej trenuje i startuje tym bardziej mam ochotę popracować nad szybkością na biegach 25-30km. Dłuższe są kuszące, ale po nich jest długa regeneracja więc często się nie da biegać. A takich 20+ można zrobić więcej i fajnie jakby udało się poprawić czas.



Zmieniony przez - Viki w dniu 2022-04-13 20:59:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3340 Napisanych postów 4325 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 107937
Ten twoj sprzet na klatce jest niezly, szczegolnie z tymi kulkami wyglada jak jakis gadzet do zabaw dla doroslych, hehe
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

WHEY premium