SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 502500

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3416 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264576
a jakieś serki wiejskie? ryby? 300g indyka to sporo - w jednym posiłku dajesz radę to zjeść? ja też mam problem z białkiem, zwłaszcza jak ograniczyłam mięso

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3317 Napisanych postów 4312 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 107793
Bialko z prochu to wciaz to samo bialko, masz teraz tylko 30g, to nie tak duzo przeciez, ale jak wolisz z normalnego jedzenia to jak nie ryby czy wiecej nabialu to moze np porcja makaronu z soczewicy cos pomoze :) jest jeszcze granulat sojowy, szybko sie robi i ma sporo bialka, mozna zrobic fajny gulasz
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20722 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607725
Nene te 300g to na cały dzień, w tym mięso jako dodatek do kanapek. Też mam właśnie problem odkąd ograniczyłam mięso, bez mięsa to sporo poniżej 100g wychodziło.

Madzia muszę właśnie coś pokombinować. Może soczewicę dorzucę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12162 Napisanych postów 22001 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627364
Bez mięsa to bym chyba tylko skyrami zapychała. twarożki wiejskie to trochę tłuszczu też mają jak kilka na dzień zjesz. Białko jaja jeszcze - no ale te białe omlety to się szybko nudzą. Tofu? Taki sposób jak Bziu po chińsku z warzywami wrzucała jest spoko.
Strączki to wiadomo co, w takich ilościach, zeby białko znacząco podbić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 22573 Napisanych postów 11133 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356169
Tofu to raczej jako zamiennik indyka. No i tofu też ma trochę tłuszczu.

Jak koniecznie musi być więcej białka to bym też dorzuciła skyra, 100 gram to mało jest.
Jak jesz zupy, to można do nich dodawać bezsmakowe białka roślinne.
I zerknij na kvar z biedry. Dużo białka, mało fatu, znośna ilość węgli.

Swoją drogą, te brakujące 10 gram białka to i tak codzienne pewnie Ci wpada z produktów niewymienionych w tabelce - choćby zbożowych, także wg mnie nie ma co na siłę dokładać.

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020275
Musicie pamiętać też, że nie zawsze zamiana na strączki jest dobra ze względu na inny profil aminokwasowy niż ten, który znajdziesz w mięsie czy produktach odzwierzęcych.


Zmieniony przez - FighterX w dniu 2022-01-12 14:32:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20722 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607725
Ghorta właśnie chciałabym te 130g z typowych produktów będących źródłem białka, tak żeby razem z resztą było ok. 150g. Wiele razy robiłam redukcję na takiej ilości białka i jest ok, choć wtedy to głównie mięso jadłam.

Fighter myślę że 300g mięsa dziennie wystarczy nie chodzi o to, żeby zamieniać mięso na coś innego, tylko żeby coś jeszcze dorzucić żeby nie jeść jeszcze więcej mięsa.

Sezon startowy się zbliża, przydałoby się ze 2kg zrzucić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020275
Jasne, ale drób nie jest najlepszym wyborem jak już masz wrzucać mięso. Piszę to pod kątem mikroskładników.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20722 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607725
Fighter to tak ogólnie, bo nie ma w tych kalkulatorach mięsa, trzeba podać jakie. A mniej więcej zawartość białka jest podobna, z tłuszczem bywa różnie ale ja tłustego nie zjem, jedynie chude. Więc zakładam ok. 300g chudego mięsa na dzień. Czasem wpada coś tłustego, np. wątróbka którą wyjątkowo lubię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4078 Napisanych postów 3699 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 151005
Co do mikroskładników polecam amerykańską stronkę USDA, jest tam praktycznie wszystko
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

WHEY premium