SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 503647

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20728 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607770
Kabo jak wspomniałam różne są podejścia do treningu, znam zawodników OCR którzy mają świetne wyniki i nie opierają swojego treningu o strefy tętna. I to co już wielokrotnie napisałam - Daniels w swojej książce też nie uwzględnia biegania wg stref tętna, ma zupełnie inne podejście które mnie zaciekawiło.
Plan który miałam od trenera również nie bazował na tętnie.
I wcale nie uważam że bieganie wg tętna jest do d... ale nie ma co popadać w skrajność i na siłę trzymać się tych stref, szczególnie jak odczucia na treningu mamy zupełnie inne. Pan S. w swojej książce ma takie radykalne podejście, przekroczysz strefę o 1 i już koniec, tragedia, trening zepsuty i do d., żadnych korzyści a wręcz przeciwnie, pogorszysz formę

Poza tym z tego co obserwowałam, to u Ciebie Paawo wcale nie kazał biegać w określonych strefach a raczej podawał konkretny zakres tempa, którego miałeś się trzymać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
OK, nie brnijmy . Zgadzam się, że nie należy ślepo brnąć ani w tętno ani nawet w tempo. I od początku pisałem że w książce Pana S nie znalazłem nic ciekawego .
btw amerykańska szkoła czyli Daniels i McMillan też nie trzymają się sztywno tempa tylko podają zakresy na konkretne treningi, więc jest szansa, że biegnąc w danym zakresie powinnaś trafić również w odpowiedni zakres tętna .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1798 Napisanych postów 2912 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 73492
Ja nie biegam na tętno, raczej miałam zadane tempo i próbowałam je utrzymać. Ale też różnie wychodziło. Zresztą , że mam pomiar z nadgarstka. No i wystarczy, że jest cieplej i moje tętno leci w górę. I znajomi biegacze też raczej sugerują tempem. Zresztą nie wiem. Dla mnie to nie jest istotne. Ale też mam zamiar przygotować się do połówki wg planu Danielsa. Tylko póki co muszę się pozbierać, zmobilizować. I nie wiem co jeszcze.
1

"Mówisz, że możesz – to możesz. Mówisz, że nie możesz – to nie możesz. Więc sobie wybierz". Mistrz Zen Seung Sahn

https://www.sfd.pl/Dziennik_biegowy_Nadine-t1196269.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20728 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607770
Nadinka Ty masz tyle na głowie że podziwiam za to, że masz jeszcze siły na trening

Z tego co czytałam to właśnie najczęściej trening oparty na tętnie krytykuje się za to, że tętno potrafi być zmienne i zależy od wielu czynników, choćby tak jak wspomniałaś od pogody i temperatury.
Dlatego nie mam już zamiaru trzymać się stref, u mnie błędem było to, że wg wskazówek Pana S. zaczęłam zwalniać na biegach spokojnych żeby granicy strefy nie przekraczać. Zarówno z badania wydolnościowego jak i z tabeli Danielsa wychodziło, że biegi spokojne mogę robić szybciej niż 6:00 (mniej więcej do tempa 5:40) a pilnując żeby nie przekroczyć magicznego tętna 159 zaczęłam biegać 6:30-6:40 i zamiast progresu był regres.
Osobiście uważam, że tętno można traktować orientacyjnie, obserwować sobie czy i jak się zmienia w zależności od treningu, ale nie koniecznie trzeba podporządkować wskazaniom trening.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20728 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607770
Obiecane zaległe wypiski z wyjazdu:

23.08 niedziela

Marsz z kijkami, płasko i równo ale za to intensywnie.












24.08 poniedziałek

Trening na świeżym powietrzu, czyli to co najbardziej lubię

1a. pompki trx + rozpiętki trx
3s: 12x+8x
1b. odwodzenie nogi w tył z gumą
3x15
1c. koci grzbiet
3x20

2a. inverty trx + otwieranie gazety
3s: 20x+8x
2b. sprinter start zmodyfikowane
3x 8 na nogę
2c. wykroki trx
3x 10 na nogę
2d. tilt stojąc
3x20

Czuję dużą różnicę w ćwiczeniach jednonóż, prawa noga jest słabsza i ma mniejszy zakres. Wrzucam filmiki z zmodyfikowanych sprinterów i z wykroków. W wykrokach dla równowagi muszę się czegoś trzymać, brzuch mi zaburza wszystko Nie lubię tych ćwiczeń bo bolą i zawsze mam po nich mega zakwasy, ale trzeba je będzie robić regularnie.










3a. podciaganie łopatkowe na kulkach
3x12
3b. wyciskanie stojąc z gumą
3x15
3c. triceps trx
3x10
3d. biceps trx
3x10
3e. bird dog
3x8







25.08 wtorek

Kijki. Tym razem mniej intensywnie ale w trudnym terenie, wpadło kilka podejść i zejść. O ile w terenie czułam się w miarę pewnie, choć na błocie uważałam, o tyle idąc w dół po mokrym asfalcie bałam się, że się wywrócę i w efekcie szłam poboczem bo mega błocku. Ale jakoś na błocie pewność większa



















Zmieniony przez - Viki w dniu 2020-08-26 13:21:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12175 Napisanych postów 22014 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627457
Fajne tereny!
Za te ćw. jednonóż na TRX - szacun do potęgi. Bez brzucha trudno a z brzuchem sobie nie wyobrażam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20728 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607770
Paatik tereny super, ale w taką dzicz to by się jednak towarzystwo przydało, najlepiej psie Strach się zapuszczać gdzieś dalej a naprawdę jest gdzie chodzić/biegać.

A ćwiczenia to w ramach zaawansowanej rehabilitacji nogi
Zresztą zaniedbałam przez ostatni rok ćwiczenia nóg, będzie trzeba nadrobić. I pewnej przez jakiś czas to będzie taka "baza" pod bieganie
Poza tym to są ćwiczenia zmodyfikowane, w normalnej wersji teraz nie dam rady zrobić.


Zmieniony przez - Viki w dniu 2020-08-26 14:15:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2096 Napisanych postów 2464 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 29237
Spory już ten brzuch, spokojnie można doliczyć z 5 kg obciążenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20728 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607770
Tsu wspominałam ostatnio że jestem już szersza niż wyższa a tu jeszcze dwa miesiące.
Do ciężaru niech nogi się przyzwyczajają nie będzie brzucha to będzie wózek do pchania i Maluch do noszenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20728 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607770
U mnie aktywnie, do tego sporo roboty w domu i spraw do załatwienia. Na dodatek trzymam te pozycje przy rozciąganiu przez 2 minuty i z 20 minut rozciągania zrobiło się 40-50 jutro uzupełnienie wpisy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

WHEY premium