SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 496437

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1874 Napisanych postów 1950 Wiek 28 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 13303
A to od lata można już zauważyć w społeczeństwie walkę o to żeby być pierwszym i nie przepuszczać przypadkiem bo jeszcze mi ubędzie
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6452 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776824
Tutaj po prostu z dziećmi trzeba rozmawiać i tłumaczyć. Mój syn dwa lata temu biegał w zawodach takich miejskich z okazji dnia dziecka i wygrał chłopak, który oszukiwał bo ominął dwie przeszkody. Syn jak to dziecko był rozgoryczony,ale powiedziałem mu, dałeś z siebie 100% każdą przeszkodę pokonałeś to możesz być dumy z siebie i nie przejmować się, bo ten kto wygrał wie, że oszukiwał i zawsze będzie wiedział, że tak na prawdę nie był najlepszy.

Po jakichś dwóch dniach ogłosili gdzieś na facebooku, że ten chłopak został zdyskwalifikowany bo jakiś rodzic nagrywał telefonem swoje dziecko i przypadkiem nagrał też tego chłopaka jak omija przeszkody. Wstyd jak cholera, ale jak oszukujesz musisz się liczyć z tym, że to wyjdzie
3

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2521 Napisanych postów 5076 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 77971
rion10
No ludzie są dziwni na prawdę to masz być zabawa dla dziecka, a nie wygrywanie kosztem ułatwiania czy oszukiwania.

Ale tak jest we wszystkim jak byście zobaczyli jakie zamki z tektury robiły dzieci parę miesięcy temu w przedszkolu u córki to uwierzcie mi lego masters przy tym to miękkie żyły




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-07-07 09:33:33


Racja
Moja żona jest nauczycielką i czasami właśnie prace są na poziomie Picassa, a dziecko chodzi np na terapię ręki bo ma rzeczywisty problem z prawidłowym trzymaniem kredek, pióra czy długopisu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6452 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776824
No ja uważam, że choć dziecko zrobi samo coś średniego to robi samo i trzeba je za to docenić, adekwatnie do wieku i możliwości manualnych, niestety tak często jest, że rodzic swoje dziecko uważa za najlepsze i jak dla mnie robi mu się krzywdę, ale to każdego indywidualne podejście do tematu.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24256 Napisanych postów 25206 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020234
Parodia... Ale później dochodzi do sytuacji jak w USA, że nie ma wygranych i przegranych, każdy dostaje ten sam medal za partycypację.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6452 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776824
Wiesz ja rozumiem, że na pewnym etapie trzeba dopingować dzieci i za uczestnictwo, ale zdrowa rywalizacja też jest potrzebna, motywuje do działania

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627072
Pamiętam konkursy czytelnictwa w szkole amerykańskiej:) Młody przegrał z kolegą który album o zwierzętach "przeczytał". Teraz mu to przypomniałam, jak dostał z matury rozszerzonej z anglika 100% i poszedł na nią z buta, nie ucząc się zupełnie...
Życie właściwie nagradza niestety czasami trzeba poczekać na tą nagrodę...
Z drugiej strony robiłam za mojego Asa wszytskie prace plastyczne. Nikt nie chciał w szkole pomyśleć ze Asperger nie zrobi bombki wyszywanej cekinkami....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24256 Napisanych postów 25206 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020234
Mi przede wszystkim chodzi o to, aby od początku była motywacja do pracy i walki, ale musimy uczyć dzieci od początku, że jak pracujesz ciężko (i masz trochę szczęścia), to wygrywasz i nie ma w tym nic złego, tak jak nie ma w tym nic złego, że przegrywasz. Więcej w życiu nauczyły mnie moje przegrane, niż wygrane, bo musiałem przeanalizować co zrobiłem źle, przedyskutować z różnymi ludźmi i wyciągnąć wnioski.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2521 Napisanych postów 5076 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 77971
Ja uważam, że takie dzieci tylko na tym tracą. Dostaną ocenę za darmo, za kogoś. I dzieci są tak uczone, że za darmo się coś należy.
I potem przychodzi sytuacja kryzysowa, jakakolwiek, czasami bardzo prozaiczna i dziecko czy już nastolatek ma depresje i traumę życia.
Przegrywać i rywalizować swoimi siłami też trzeba umieć.

Pati, moja żona ma dużo godzin nauczania specjalnego z dziećmi z aspergerem. I masz rację, są bardzo zdolni i inteligentni, jednak potrzebują dodatkowego i specjalnego podejścia.
Poświęcając dużo czasu można wyciągnąć ponadprzeciętne zdolności, ale jak napisałaś - nie we wszystkich dyscyplinach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12931 Napisanych postów 20699 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607486
Przecież konkursy plastyczne w przedszkolu to już dawno nie są dla dzieci tylko dla rodziców
Teraz są takie czasy, że dziecko musi wygrać a później pyk foteczka na fb czy ig i zbieramy gratulacje jakie to mamy zdolne dziecko. Tak samo ze świadectwami - na koniec roku wysyp fotek z czerwonym paskiem.
Bez sensu.
A co do biegów - jak ktoś chce omijać przeszkody to niech zapisze się na bieg bez przeszkód. A skoro z przeszkodami to nie po to, żeby je omijać. Ja rozumiem pomóc jak dziecko się boi czy nie daje rady. Ale jak próbuje a rodzic nagle bierze pod pachę i przenosi bo zbliżają się inne dzieci - to nie ma dla mnie sensu.
Z drugiej strony sama biegam Elite więc mam trochę inne podejście. A patrząc na to co dorośli robią w Open i jak potrafią oszukiwać to się nie dziwię że tak to w Kidsach wygląda.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mateusz Pampuch - Men’s Physique Road to 2020.

Wiecej