SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 502475

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Dlatego napisałem że nie nawiązuje do Ciebie.
Tylko do tego że największą frajdę mam z przygotowań.
Start to tylko kupa stresu.

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20722 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607725
Fakt że start to stres, dla mnie na tyle duży że mam problem żeby cokolwiek zjeść przed.
Choć z drugiej strony to również zabawa i możliwość sprawdzenia się na przeszkodach, do których na co dzień nie mam dostępu. Treningi jednak wyglądają inaczej. Można ćwiczyć poszczególnych elementy, ale takich przeszkód jak na moim ulubionym Barbarian Race to nigdzie nie ma, żeby poćwiczyć (choć trochę podobne są w centrum treningowym pod Częstochową, ponad 2h autem raz byłam ). Poza tym na treningach raczej nie brodzę w strumieniach i rzekach, nie właże do bagna i nie czołgam się w błocie
Na dodatek tych zawodów jest mnóstwo w sezonie, praktycznie co weekend i każde są inne - inne przeszkody, inny teren. Oprócz stresu jest jeszcze ciekawość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
Viki a propos płaczących dzieci. Mieliśmy tak z synem. Miał jakiś czujnik jak tylko dotykał łóżeczka lub wózka to się mu włączało darcie. Zawsze na spacerze gdzieś bokami się chodziło bo jak się zaczynał drzeć to
Przy pierwszym dziecku często rzeczywistość boleśnie weryfikuje teorię, miał spać przez dzień jako niemowlę po kilka godzin, a miał drzemki po 15 minut, w nocy po 6 razy się budził. Jak ja to przetrwałem chodząc normalnie do pracy nie wiem Ale córusia wynagrodziła i spała super więc życzę Ci żeby drugie też było aniołkiem
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Viki

Wracając do treningowych rozkmin to trening siłowy i kalistenika to wysiłek beztlenowy w wyniku którego powstaje kwas mlekowy. Bieg może mieć różną intensywność, choć na zawodach raczej jest szybko i na wysokim tętnie. Oczywiście im dłuższy dystans, tym spokojniej, na krótkich jest zwykle " w trupa" Niezależnie od intensywności bieg co jakiś czas jest przerywany wysiłkiem beztlenowym na przeszkodach. Wydaje się, że kluczem do sukcesu jest połączenie tych różnych wysiłków, nauczenie organizmu jak przechodzić z jednego w drugi i jak sobie radzić z kwasem mlekowym. Trenowanie osobno biegania i osobno przeszkód niekoniecznie jest najlepszym rozwiązaniem, a napewno nie w całym cyklu treningowym



Trening siłowy i owszem jest wysiłkiem beztlenowym, jednak jest to tak krótki wysiłek że organizm nie ma większego problemu w tym przypadku z uporaniem się z kwasem mlekowym. W OCR, tak w uproszczeniu, przechodząc co chwila z pracy nóg (bieganie) na pracę góry (przeszkody) kwas nie powinien być przeszkodą.

W kwestii połączenia tego wszystkiego w jedno sugerowałbym treningi zakładkowe, jak w triathlonie. Trening na placu łączysz z krótkimi sprintami. Seria lub kilka serii na drążku i 400m lub dłużej w biegu, kolejna seria i znów bieg.
2

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20722 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607725
Rion u nas też był problem z Młodym, wózek go parzył, łóżeczko na początku też, ale później szybko załapał, może dlatego że ja od początku zakładałam że żadnego wspólnego spania w naszym łóżku nie będzie, więc nie miał wyjścia

Szajba zgadza się, jeden z czołowych zawodników ostatnio mówił, że na przeszkodach na łapy odpoczywa Choć facetom to jakoś łatwiej, bo maja silniejszą górę. Z tego co ostatnio czytałam to w treningu siłowym ważne są odpowiednie przerwy podczas których organizm odpoczywa a na zawodach teoretycznie przerw nie ma. W praktyce zawodnicy często łapią oddech przed i po przeszkodzie. Dodatkowo trzeba pamiętać, że jednak przeszkody nie są tylko na ręce, ale sporo jest takich gdzie pracuje całe ciało, niektóre mocno angażują nogi. Takich typowo na ręce to w zależności od biegu jest 70-20% a są biegi gdzie zupełnie nie ma nic na łapy, albo raptem 1-3 przeszkody na całej trasie.
Takie treningi łączone robiłam i fajnie się to sprawdza, choć czasem wychodzą dość długie. Kwestia tego, żeby je z sensem zaplanować w całym cyklu przygotowań uwzględniając też odpowiednie fazy w bieganiu. Ja akurat robiłam bez planu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Gdyby wpadły Ci w ręce takie pozycje jak "Triathlon. Biblia Treningu" J.Friela i "Szybkość i siła po 50-tce" tego samego autora, myślę że mogłabyś niezły plan dla OCR na podstawie wiedzy i doświadczenia autora wykreślić.
Friel spory nacisk kładzie na trening siłowy w triathlonie, szczególnie u mastersów. Wyciągnąwszy z tego co Ci potrzebne tj. periodyzację treningu biegowego i trening siłowy miałabyś gotowy plan na cały sezon.
1

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20722 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607725
Szajba dzięki Czytałam trening z pulsometrem Friela i podoba mi się podejście do treningu. Siłę i szybkość mam, zaczęłam czytać. Za tym Triathlonem się rozejrze, bo w sumie ciekawa jestem koncepcji łączenia treningów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Jeśli masz Siłę i Szybkość i wszystkie kartki po kolei to w zasadzie powinno Ci to wystarczyć by złapać o co chodzi/biega

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Jeszcze jedno spostrzeżenie, sądzę że istotne.
Tworząc program siłowy dla sportów wytrzymałościowych gdzie w zasadzie nie zależy nam na budowaniu dodatkowej masy mięśniowej, warto skupić się na ćwiczeniach gdzie fazę ekscentryczną można zniwelować lub całkowicie z niej zrezygnować. W ten sposób można budować siłę bez większych uszkodzeń mięśni co pozwoli przyspieszyć regenerację a co za tym idzie gotowość do kolejnego treningu.
1

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
_Szajba_
Jeszcze jedno spostrzeżenie, sądzę że istotne.
Tworząc program siłowy dla sportów wytrzymałościowych gdzie w zasadzie nie zależy nam na budowaniu dodatkowej masy mięśniowej, warto skupić się na ćwiczeniach gdzie fazę ekscentryczną można zniwelować lub całkowicie z niej zrezygnować. W ten sposób można budować siłę bez większych uszkodzeń mięśni co pozwoli przyspieszyć regenerację a co za tym idzie gotowość do kolejnego treningu.


Ciekawe, nigdy nie myślałem o tym w ten sposób.

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

WHEY premium