SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 503544

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1768 Napisanych postów 4335 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1261544
Viki
18.02 wtorek
kroki 18574
piętra 40


Pracujesz jako kurier?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20727 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607765
Szajba ostatecznie stwierdzilam że z dwoma zegarkami biegać już nie będę, skoro i tak zostaję przy Garminie to po co sobie głowę zawracać Polarem. Będzie co będzie Dzięki za wyjaśnienie.

Czołgu nie, ale mieszkam na 6 piętrze A do tego w pracy też trochę chodzę po schodach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12172 Napisanych postów 22010 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627444
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20727 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607765
Paatik jaki wózek, przecież Młody to duży chłop już Z zakupami to zawsze winda, ale jak tylko mogę to staram się wybierać schody. A Młodemu ostatnio spodobało się schodzenie i wchodzenie, póki co to dla niego atrakcja więc czasem nie mam wyjścia

O, przypominało mi się jak zrobiłam kiedyś trening 10x 10 piętro... ale to bolało
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1768 Napisanych postów 4335 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1261544
Viki
Paatik jaki wózek, przecież Młody to duży chłop już Z zakupami to zawsze winda, ale jak tylko mogę to staram się wybierać schody. A Młodemu ostatnio spodobało się schodzenie i wchodzenie, póki co to dla niego atrakcja więc czasem nie mam wyjścia

O, przypominało mi się jak zrobiłam kiedyś trening 10x 10 piętro... ale to bolało


Pamiętam jak za czasów gry w siatkówkę biegałem po schodach w domku 100xparter->piętro->parter. Mama mnie goniła bo rozsiewałem woń i krople potu dookoła
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Viki a jakby Ci się chciało to wrzuć wykresy HR z Garmina i z pasa Polara z tego samego biegu a najlepiej gdzie były interwały, albo cokolwiek co masz najłatwiej dostępnego, ciekawy jestem jak to wygląda
bo u mnie średnie też się zgadzają +/- 1-2 bity, a na wykresach to zupełnie różnie wygląda,
w Garminie dobrze wróży że HRmax też niewiele się różni


Zmieniony przez - kabo9 w dniu 19/02/2020 07:46:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20727 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607765
Kabo w sumie to tylko raz w poniedziałek biegłam z dwoma zegarkami i to był akurat spokojny trucht. Nie widze sensu takich testów, bo akurat pomiar z nadgarstka mnie nie interesuje, zawsze używam pasa.
W poniedziałek jak już wspomniałam Garmin na początku pokazał wartość z kosmosu, ale to normalne w przypadku nadgrastka, zwykle te pierwsze minuty to totalne głupoty. Dopiero po czasie się normuje.

(u gory Polar + pas, na dole Garmin)






...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
ale dobrze to wygląda, nawet z nadgarstka
u mnie tez pierwsze minuty to zwykle głupoty, ale w druga stronę - zaniżone tętno mam

dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20727 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607765
Mnożą sie jak grzyby po deszczu, nawet nie wiem skąd



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20727 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607765
19.02 środa

na chwile obecną:
- kroki 18 818 (wczoraj dobiłam do 19 tys., dzis pewnie będzie podobnie)
- piętra 28/38 (w górę/w dół)

Dziś mnie niestety poniosło Postanowiłam, że w dni kiedy robię trening na siłce/na przeszkodach biegam tylko lekko w pierwszym zakresie 30-40min. i póki co nie łączę intensywniejszych treningów biegowych siłowym.
Dziś rano siłka, później zakupy, trochę roboty w domu a po południu bieganie. Chciałam ogarnąć te interwały, zaplanowałam zabawę biegową ale z założniem że nie będę przyspieszać, albo tylko trochę żeby tętna nie podbić a i tak nie wszyło.



Trening - siłka

Najpierw siłka.
15 min. rozgrzewka - mobilizacje, halo, kijek, łpatkowe
15min. obwody
15 min. przeszkody

obwód
3x
- pullover 12kg x8
- PP 20kg x8
- podchwyt 3+2
- rdl jednonóż 16kg x8
- wykroki chodzone 2x10kg x8 (na nogę)

przeszkody
2x
- siatka swingiem
- lina pozioma
- ringi
- ścianka
- przejście z liny na linę





Zapisałam w Garminie jako własną aktywność, bo mi nie pasuje to liczenie powtórzeń i klikanie serii, wole sie skupić na ćwiczeniach a nie na zegarku Może jakbym miała dłuższe przerwy...
A takie mam ostatnio łapy, coś musze z tym zrobić



Przy okazji refleksja. Byłam dziś na cywilizowanej siłce, mnóstwo kobiet w szatni bo akurat jakieś zajęcia, na siłce tez sporo. Jak człowiek obraca się w środowisku wysportowanych dziewczyn w OCR czy tu na forum, to może wpaść w kompleksy, za to wystarczy iść na siłkę żeby się z tych kompleksów wyleczyć. Strasznie zaniedbane społczeństwo mamy.


Trening - bieganie

trucht 10' + zabawa 6x 1'/2' + trucht 15 min.

Udało się stworzyć trening na kompie. Samo układanie treningów znacznie łatwiejsze niż w Polarze. Musze jeszcze tylko rozkminić ręczne przechodzenie do kolejnej fazy, ma pewien pomysł jak to zrobić. W Polarze odkryłam po roku
Tym razem trening znalazłam w zegarku i bez problemu odpaliłam. I tu ogromny plus dla Garmina - kolejne fazy traktuje po prostu jak okrążenia, dzięki czemu wyświetla mi wszystkie dane dla okrążenia, w tym średnie tempo. Tego brakowało w Polarze. Wygląda na to, że się polubimy
Natomiast tętno jakieś dziwne wyszło, nie wiem czy zegarek połączył się z pasem, musze rozkminić czy za każdy razem przed aktywnością trzeba wybierac pas. W każdym razie jeśli to wskazania z nadgarstka to ok, ale jak z pasa to lipa, bo wyminiłam baterie a nadal głupoty.






Na koniec jeszcze - takie dodatki ostatnio lądują w moich koktajlach




A tu produkcja Najbardziej w domowych pączkach lubię to, ze nie trzeba szukac nadzienia z lupą a w faworkach specyficzny smak, który nadaje dodatek mąki owsianej i jaglanej. Nie, nie dodaje żeby było zdrowsze, bo coś co się smaży na głębokim tłuszczu zdrowe byc nie może, ale właśnie chodzi o smak. Pszenne tego nie mają.















Zmieniony przez - Viki w dniu 2020-02-19 19:42:24
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

WHEY premium