SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 502515

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20722 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607726
Paatik prawda, teraz łatwo znaleźć fotki na których jestem

A jeszcze w ramach ciekawostki. Zaczelam czytać kolejną książkę i póki co bardzo mi się podoba. Mnóstwo fachowej wiedzy, wytłumaczony wpływ poszczególnych hormonów oraz ich cykliczne zmiany na cały organizm kobiety - fizjologia, metabolizm, gospodarka wodno-elektrolitowa, regeneracja a nawet termoregulacja i reakcja na skrajne temperatury czy wpływ hormonów na objętość osocza i wysiłek na dużej wysokości. I to wszystko w odniesieniu do możliwości wysiłkowych kobiety. Do tego porady jak łagodzić negatywny wpływ hormonów, co suplementować w drugiej połowie cyklu. Do porad żywieniowych jeszcze nie doszłam, ale książka wciąga. Autorka to fizjolog, dietyk sportowy i zawodniczka tri.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12162 Napisanych postów 22001 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627364
Wow. Zaraz zakupię.

Chociaż po chwili tak sobie myślę,ze moze juz za stara jestem na to...
Viki - jest tam coś o meno?


Zmieniony przez - Paatik w dniu 2021-12-08 11:43:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3416 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264576
i co warto suplementować w drugiej połowie cyklu?

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20722 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607726
Paatik
Wow. Zaraz zakupię.

Chociaż po chwili tak sobie myślę,ze moze juz za stara jestem na to...
Viki - jest tam coś o meno?



Zmieniony przez - Paatik w dniu 2021-12-08 11:43:57


Paatik tak, jest cały rozdział na ten temat. I ciekawa historia 67-letniej zawodniczki Ironman.






Nene w zależności od odczuwanych dolegliwości i problemów oraz rodzaju treningu np. zwiększona podaż sodu, magnezu, omega-3, małe dawki aspiryny czy produkty bogate w tlenek azotu, większa ilość węglowodanów czy białka.


Jest też przykład Pauli Radcliffe i jej koleżanki, którym trenerzy podawali sztuczne hormony żeby menstruacja nie wypadła w okresie ważnych zawodów a w efekcie obie zaliczyły spadek formy i gorsze wyniki.

Zmieniony przez - Viki w dniu 2021-12-08 12:19:00

Zmieniony przez - Viki w dniu 2021-12-08 12:19:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3416 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264576
omega-3 to na pewno - jak się najem śledzi przed @ to nie mam ochoty na czekoladę
czytałam ostatnio, że podczas menstruacji jesteśmy w stanie wykręcić najlepsze wyniki

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 22576 Napisanych postów 11133 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356169
Czuję się zachęcona do zakupu, dzięki za cynk.
Swego czasu czytałam kilka artykułów o wpływie cyklu na trening siłowy. Na t-nation był całkiem niezły tekst na ten temat.
A w Lejdis jedna z dziewczyn prowadziła nawet dziennik z treningiem rozpisanym w oparciu o cykle.



Zmieniony przez - Ghorta w dniu 2021-12-08 12:42:36

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20722 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607726
Nene to samo jest w tej książce.

Ghorta czytałam ten artykuł i pamiętam dziennik.

Książka mi się spodobała bo już kilka lat temu napisałam w dzienniku, że przez pierwsze dwa tygodnie czuję się super, treningi idą ok, sylwetka wygląda dobrze, a kolejne dwa tygodnie samopoczucie do d.., treningi nie idą i wyglądam źle Teraz przynajmniej wiem dlaczego i spróbuję coś z tym zrobić, może się uda.

Na razie jestem w trakcie czytania ale zapowiada się dobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12162 Napisanych postów 22001 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627364
kupiłam, ale w międzyczasie obczaiłam pdf z kilkoma stronami - tam akurat trafiłam na jadłospis i koktail o nazwie "zielona bogini" czy jakoś równie głupio i zaczęłam żałować.
Ale poczekamy, zobaczymy. Mało jest książek stricte dla kobiet.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 22576 Napisanych postów 11133 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356169
No jeżeli to jest pozycja z rynku amerykańskiego, to trochę marketingowych głupot typu "zielona bogini" musi być. To podkręca sprzedaż.
Chciałam napisać, że i tytuł wpafa do kategorii "hamerykansky bulszit narketingowy", ake tu akurat polski wydawca popłynął.

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20722 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607726
Dokładnie jak Ghorta napisała, sam tytuł już jest typowo amerykański I wiele książek tamtejszych autorów które czytałam ma podobny marketingowy styl. Trzeba się przyzwyczaić. Natomiast uważam, że można z tego wyciągnąć sporo ciekawych informacji.
Całej jeszcze nie przeczytałam, sama jestem ciekawa porad dietetycznych Ale też uważam że nie należy się do wszystkiego stosować zero-jedynkowo, a jedynie wyciągnąć to co może być dla nas przydatne i co może ewentualnie pomóc.
Już samo zrozumienie działania hormonów dużo rozjaśnia.

Zresztą ja dziś przetestowałam jedną z porad (odnośnie białka), zaliczyłam właśnie dwa długie treningi i jeszcze zjazdu energii nie było
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

WHEY premium