SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 503562

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1664 Napisanych postów 1846 Wiek 36 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 16821
Piękna ścieżka :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1794 Napisanych postów 2910 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 73487
Viki czy u Ciebie nie ma normalnych polnych dróg? :)

"Mówisz, że możesz – to możesz. Mówisz, że nie możesz – to nie możesz. Więc sobie wybierz". Mistrz Zen Seung Sahn

https://www.sfd.pl/Dziennik_biegowy_Nadine-t1196269.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1664 Napisanych postów 1846 Wiek 36 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 16821
A właśnie, skoro już się kłócicie o metody, warto przeczytać książkę Skarżyńskiego o bieganiu? Mam dostępną na Legimi "Biegiem przez życie" i trochę kusi, a trochę się waham, czy nie zmarnuję czasu. Zaczęłam kiedyś słuchać "Jedz i biegaj" Jurka, ale poległam na historyjkach z młodości :P Jest też "Biegacz niezłomny" MacKenziego. Zupełnie się nie orientuję, po co warto sięgnąć, a wiem, że jak temat popularny to zawsze jest wysyp pulpowych poradników.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20727 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607765
"Jedz i biegaj" dla mnie super, ja akurat czytałam i bardzo mnie wciągnęło. "Biegacz niezłomny" jakoś mnie nie porwał, nie moje podejście do tematu.
A jeśli chodzi o Skarżyńskiego to czytałam i nawet realizowałam jego plany, ale u mnie to się nie sprawdziło. Po pierwsze miałam wrażenie że to jest książka dla zawodowców a nie zwykłych ludzi, że on nawet nie bierze pod uwagę że można mieć jakieś obowiązki jak praca czy rodzina. Do tego wszystkiego opierało się o szczegółowe wyliczenia tętna gdzie nawet 1bpm miało znaczenie. Do tego odradzał robienie szybszych odcinków na podstawie gps z zegarka bo to nie jest wiarygodne, lepiej z taśmą mierniczą latać przed treningiem i mierzyć Jak dla mnie pozycja do przeczytania jako ciekawostka i inne podejście do biegania, ale raczej dla tych co chcą bić życiówki w biegach ulicznych.

Nadinka przez 6km była normalna polna droga przy polach uprawnych a później pojawiły się łąki nieużytki i przy nich droga mocno zarosła. A w miejscu ze zdjęcia posadzili na drodze kukurydzę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12172 Napisanych postów 22010 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627444
Hesia - Skarżyńskiemu mówię nie.
Lubię tak jak Viki czytać "bieganie pod gorę". jakby co mogę pożyczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20727 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607765
"Pod górę" to jedna z moich ulubionych książek, może dlatego że mnie głównie interesuje bieganie w terenie, w górach i marzy mi się ultra.
Czytałam jeszcze m.in. Trening metodą Danielsa i "Pobij swój rekord", obie zawierają rozdział o treningu do biegów przełajowych, więc można coś poczytać o bieganiu w terenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2577 Napisanych postów 5114 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78293
"Szczęśliwi biegają ultra" - Dołęgowskich. Polecam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1664 Napisanych postów 1846 Wiek 36 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 16821
To "Pod górę" wydaje się najbardziej w temacie, który mnie interesuje, czyli konkretów o treningach. Może sobie kupię, bo na Legimi niestety nie ma. To Dołęgowskich ma zniechęcający opis, coś o konwenansach, domach w kredycie, mnie bieganie jako lajfstajl nie interesuje XD Jestem zupełnie standardowym lamusem, nie poświęcam się bez reszty swoim pasjom XD


Zmieniony przez - Hesia w dniu 2021-07-30 13:31:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Viki

Szajba w kilku książkach zalecają takie krótkie sprinty na bardzo stromych podbiegach, zwykle mają trwać 8-10 sekund. Taka jednostka jest zalecana m.in. w książce "Pod górę" której współautorem jest Kilian Jornet, więc zakładam że gość wie o czym pisze Co ciekawe można się z tym spotkac nie tylko w zaleceniach do treningu pod biegi górskie, ale również uliczne. Niektórzy autorzy traktuja to jako alternatywę dla treningu siłowego. Celem tej jednostki jest budowanie siły i zwiększenie mocy, co przekłada się na zdolność do wykonywania dłuższych interwałów i lepszą ekonomie ruchu. Wysiłek jest krótki, bo chodzi o to, żeby uzyskac maksymalną moc i zaangażować włókna szybkokurczliwe. Wg książek przy wysiłku dłuższym niż 10-12 sekund pracę przejmują lepiej wytrenowane włókna wolnokurczliwe a same odcinki nabierają bardziej charakteru wytrzymałościowego.
Ja się nie znam, ale w wielu książkach bardzo sobie chwalą taką jednostkę Z własnego doświadczenia mogę jedynie napisać, że ten trening fajnie wchodzi jak górka jest odpowiednio stroma.



Hmm, nie będę się spierał z autorami książek. Pytałaś mnie parę dni wstecz, co robię że tak szybko pod górki wbiegam. Otóż biegam interwały trwające min 20 sekund a maksymalnie do 40 sekund. Górka pod którą biegam to podbieg o długości 150m i nachyleniu 13,3%.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20727 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607765
Hesia wszystko zależy czego szukasz, czy konkretów odnośnie treningu i planów czy lekkiej książki z poradami i elementami życiowych historii

Pod górę to jak dla mnie taka "biblia" treningowa, podobnie jak Skarżyński czy Daniels, tylko metody treningowe i plany się różnią. "Biegacz niezłomny" to połączenie crossfitu i biegania. "Pobij swój rekord" i "Jak biegać szybciej" to książki głównie o przygotowaniach do biegów ulicznych, w tej pierwszej jest rozdział o przełajach. Jest jeszcze "Czas na ultra" o przygotowaniach do biegów górskich która w dużej mierze opiera się o metody Skarżyńskiego.
Dla mnie największym minusem większości książek jest to, że są napisane przez zawodowców dla zawodowców. Niby dla każdego, ale wiele planów zawiera bieganie 6-7x w tygodniu albo treningi dwa razy dziennie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

WHEY premium