SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 503521

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20727 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607765
Nie pamiętam czy ustawiałam w Garminie, w Polarze kiedyś wybierałam te godziny. Ale nawet jak ustawie np. od 22 a do 23 leżę i nie mogę zasnąć to i tak mi liczy że śpię
Ostatnią noc naliczył 8,5h snu a w praktyce niecałe 6h w kawałkach spałam.
Ale jest sukces, bo udało się nad ranem jeszcze zasnąć, pierwszy raz od dawna. Albo suple albo placebo działa

Cod wstawanie żeby dać smoczka to koszmar. Ja przestałam dawać na noc tydzień temu, po tym jak od 4 do 7 wstawałam co 10-15 minut. Cierpliwość mi się skończyła
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12172 Napisanych postów 22010 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627444
Ja tak jak Szajba - nie oczekuję, ze zegarek będzie wiedział kiedy jakie fale w mojej głowie pływają...:)
Sama wiem czy wstaję wypoczęta przed budzikiem, czy po nocy przewracania się w łóżku nad ranem budzi mnie ryk syreny... Jak sny były - znaczy dobrze jest. A juz dawno dobrze nie było... I tyle w temacie moich problemów - mendopauza jak nic. Wrrrr...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
Nie wydaje mi się żeby zegarek wyliczał to dokładnie, od żony jak kilka razy brałem zegarek to potrafił mi pokazać, że ciągle śpię, a zdarzało mi się budzić 2-3 razy gdzie świadomie pamiętam godzinę przebudzenia.

A raz mi pokazał ciągły sen gdzie do córki w nocy wstawałem bo się przebudziła więc chyba to takie orientacyjne dany w tym zegarku.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1727 Napisanych postów 2707 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 241162
A to co wtedy robisz, żeby zasnela? No mój np i z dwie godz nie zaśnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20727 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607765
Cod u nas to nie było trudne, moja od urodzenia przyzwyczajona do spania w nocy w kołysce/łóżeczku, wcześniej po prostu dawałam smoczka, kładłam i zasypiała, jak nie dałam to było trochę protestów, ale wystarczyło pogłaskać i zasnęła. Teraz już zasypia bez żadnego problemu. W dzień jeszcze smoczka daję, bo z drzemkami nie idzie tak łatwo i trudniej żeby zasnęła

Paatik, Rion ja też nie oczekuję, żeby zegarek dokładnie pokazywał ilość snu. Podejrzewam, że to podobnie jak z krokami, pewnie liczy na podstawie ruchów ręką czy zmiany położenia. Można stac w miejscu i ruszac ręką i nabijac kroki, a można chodzić z wózkiem, nie ruszac ręką i kroków nie nalicza


23.01 sobota

Dzień bez żadnej aktywności, tylko krótki spacer z wózkiem do apteki. W domu sporo roboty i porządków.


24.01 niedziela

Trening:
- rozgrzewka, m.in. mobilizacja barków z gumą

4x obwód
- wiosło jednoracz 10kg x12
- pullover na piłce 5kg x10
- wyciskanie stojąc jednorącz 5kg x8

2x obwód
- wejścia na stołek 20x
- wejścia bokiem 15x
- zejścia 10x
- wznosy bioder na piłce 15x
- uginanie nóg na piłce 10x

Nóg nie chciałam bardzo męczyć bo ledwo chodzę a i tak zmęczyłam Najgorsze zejścia i ćwiczenia na piłce. Górę trochę poruszałam, na razie wystarczy. Musze w końcu choinkę złożyć, żeby odzyskać dostęp do części sprzętu i miejsce w pokoju.
Wpadł jeszcze spacer z Małą w chuście późnym popołudniem, zasnęła więc chwilę pochodziłam. W sumie prawie 10 tys. kroków zrobione.





Zmieniony przez - Viki w dniu 2021-01-24 19:43:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1727 Napisanych postów 2707 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 241162
Acha dobra to u mnie zupełnie inna sytuacja xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20727 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607765
Starszy mnie nauczył, że pewne nawyki warto wprowadzić od początku a innych lepiej nie wprowadzać wcale
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1727 Napisanych postów 2707 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 241162
No dzieci są różne także co komuś wydaje się proste niestety u innych nie działa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
cod123
A to co wtedy robisz, żeby zasnela? No mój np i z dwie godz nie zaśnie


Córcia moja ma 3,5 roku więc ona jak się przebudza to najczęściej się jej coś przyśni, albo po prostu się wybudzi. Więc wtedy wstaję idę z nią do pokoju i kładę się z nią na łóżku pada standardowe hasło " tata przytul" albo "tata pogłaskaj" i spełniam swoje zadanie przez 5 minut i ona śpi, a z racji, że ja się rozbudzam to z reguły mam godzinę leżenia zanim się przymulę żeby ponownie zasnąć. Najgorzej jest jak się obudzi wcześnie rano 4-5, to albo mi ją ciężko uśpić bo już ma dość sporo spania za sobą, albo ona jeszcze przyśnie, a ja już wstaję o tej 4-5 bo nawet jak zasnę to zaraz muszę wstawać do pracy i dzieciaki budzić żeby je ogarnąć.
Czasem wyjdzie mi to na dobre bo spokojnie się ogarnę, zjem śniadanie i wtedy budzę dzieci bo ja je muszę ogarnąć rano, ale jednak wolałbym tą godzinę dłużej pospać

Viki ale tak jak piszesz co dziecko to inaczej, nasz młody ma 7,5 roku i on ze spaniem dał nam popalić jak był malutki, krótkie drzemki po 15-20 minut, w nocy po 3-4 razy wstawanie do niego, rano 5:30-60 pobudka świątek, piątek czy niedziela. I tak mu zostało teraz on wstaje o 6 bez względu czy w tygodniu czy w weekend, a córka zupełne przeciwieństwo. Miała super drzemki, 6 miesięcy miała jak spała całą noc po prostu jak złoto


Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-01-25 07:30:07

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20727 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607765
Ja uważam, że to jest indywidualna sprawa rodziców w jaki sposób postępują z dziećmi, np. jedni śpią razem w łóżku a inni nie Generalnie nie lubię takich dyskusji, bo każdy ma swoją rację i swoje argumenty

Mała się budzi często na jedzenie między 3-5 i wtedy mam problem, żeby zasnąć. Najgorzej jak się budzi najpierw koło północy, nie zdąże zasnąć a starszy sie budzi na siku, ledwo oczy zamknę a Mała znowu pobudka na jedzenie. Wtedy praktycznie cała noc nieprzespana.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

WHEY premium