SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uszkodzone więzadło LCL

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2497

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23
Witam wszystkich forumowiczów,
mój pierwszy post i od razu wielka prośba. Koło 15.02.2014 doznałem urazu kolana. Na pogotowiu uznali, że to kontuzja mięśnia dwugłowego. Później poczułem w kolanie dyskomfort, którego wcześniej nigdy nie odczuwałem, więc wybrałem się prywatnie do lekarza. Ortopeda stwierdził, że w kolanie jest luz i mam prawdopodobnie uszkodzone ACL. Dzisiaj dostałem wyniki rezonansu, do lekarza dostane się najszybciej w przyszłym tygodniu. Do lekarza i tak się wybiorę, ale może ktoś mógłby mi zinterpretować opis?
Byłbym bardzo wdzięczny, już ponad dwa tygodnie się denerwuje co z tym kolanem.

Opis badania :

BADANIE MR STAWU KOLANOWEGO PRAWEGO

Nie widać zwiększonej ilości płynu w stawie.

1.Obrzęk przyczepu bliższego więzadła krzyżowego przedniego. Ciągłość więzadła zachowana.

Więzadło krzyżowe tylne bez zmian.

Obrzęk przyczepu bliższego więzadła pobocznego bocznego.Tylna część więzadła wydłużona. Ciągłość zachowana (uszkodzenie II st.).

Więzadło poboczne przyśrodkowe w normie.

2.0brzęk/stłuczenie szpiku obu kłykci kości piszczelowej.

Podkorowe ogniska obrzęku śr. do 6mm, pod powierzchnią stawową kości piszczelowej (nie widać uszkodzenia warstwy korowej).

Chrząstka kłykci kości udowej i piszczelowej bez cech patologii.

3.Obrzęk/stłuczenie szpiku rzepki.

Chrząstka rzepki prawidłowej grubości, z cechami obrzęku.

4.0brzęk przyczepu kostnego rogu przedniego łąkotki bocznej.

Niewielkie zmiany przeciążeniowe w rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej.

Kształt i wysokość obu łąkotek zachowane.

Ukształtowanie powierzchni stawowych prawidłowe. Powierzchnie stawowe gładkie.

Ustawienie rzepki w normie. Ścięgno mięśnia czworogłowego uda i więzadło rzepki w normie.

Troczki rzepki zachowane.

Dół podkolanowy wolny, ścięgno mięśnia podkolanowego prawidłowe.

Ciało tłuszczowe Hofły prawidłowe.


Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 581 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8512
Masz uszkodzone więzadło poboczne w II stopniu czyli dość poważnie ale na całe szczęście więzadło nie jest przerwane. Dodatkowo stłuczenie piszczeli oraz rzepki + lekkie przeciążenie łąkotki przyśrodkowej. Odradzam jakikolwiek wysiłek fizyczny do czasu wizyty u specjalisty.

Zmieniony przez - RozczochranY w dniu 2014-03-14 22:51:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23
A jak powinna wyglądać dalsza rehabilitacja/leczenie? Na nfz raczej nie ma co liczyć. Rehabilitację bym zaczął za pół roku, więc jestem ciekaw za co będę musiał płacić ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Wiek 23 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 97
slimroh
A jak powinna wyglądać dalsza rehabilitacja/leczenie? Na nfz raczej nie ma co liczyć. Rehabilitację bym zaczął za pół roku, więc jestem ciekaw za co będę musiał płacić ;)


Nfz raczej pokryje te koszty :) Mam naderwane więzadło poboczne strzałkowe i wszystkie zabiegi (laser, krioterapia, magnetronik) były na fundusz, także myślę że całe Twoje leczenie tez będzie na fundusz. życze szybkiego powrotu do zdrowia :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Niepełne erekcje- wyniki badań

Następny temat

Ból nóg po wykonywaniu tzw. żurawia

WHEY premium