SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uszkodzenie obrąbka barku typu SLAP

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 59743

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 82
Witam!
Chciałbym prosić o poradę, oraz podzielenie się informacjami przez osoby które doświadczyły tego typu kontuzji. Pokrótce przybliżę historię mojej choroby, a mianowicie niecałe dwa miesiące temu podczas treningu na siłowni sztanga podczas odkładania na stojaki poleciała mi do tyłu... było strzelenie i ból, nie mogłem rotować ręką na zewnątrz. Na drugi dzień poszedłem na SOR tam zrobiono mi RTG które było OK i wypisano skierowanie do poradni ortopedycznej. W poradni skierowano mnie na USG, które nie wykazało żadnych poważnych zmian, lekarz powiedział że to rotatory i przepisał rehabilitacje... Na rehabilitacje chodziłem przez dwa tygodnie z efektem nie najgorszym, mam pełna ruchomość lecz nadal odczuwam ból w barku podczas rotacji zewnętrznej. Dopiero tydzień temu udało się wykonać rezonans magnetyczny który wskazał źródła bólu.
Dzisiaj z tym rezonansem udałem się prywatnie na wizytę do Kliniki Św. Łukasza i doktor stwierdził co następuje:
-Podejrzenie uszkodzenia barku prawego typu SLAP przechodzące na przedni obrąbek
-Podejrzenie uszkodzenia warstwy powierzchniowej ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego

Zakwalifikował mnie do artroskopii barku i wzmocnienia obrąbka za pomocą polimerowych kotwiczek. Powiedział że jeżeli dalej chcę uprawiać jakiś sport dobrze byłoby wykonać ten zabieg, ewentualnie czekać co przyniesie czas i dalej rehabilitować... Możecie polecić miejsce gdzie wykonywaliście taki zabieg na ewentualnie jaki był okres oczekiwania w kolejce, koszt takiego zabiegu prywatnie to około 10 tys. zł więc niestety ciężko sobie na niego pozwolić (przynajmniej dla mnie).
Jeżeli ktoś miał tego typu kontuzje proszę o informację czy bez wykonania zabiegu wrócił do zdrowia, jak długo to trwało, co mu pomogło, za każdą informację bardzo dziękuje.
Pozdrawiam

1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75963 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754461
To, jak szybko wykonają nam artroskopie stawów, w dużej mierze zależy od tego, jakie są kolejki w szpitalach, czy też klinikach, bywa tak, że czeka się około 3 miesięcy, w najgorszych przypadkach czeka się nawet ponad rok. Warto jednak udać się na 2-3 prywatne wizyty u jednego z lekarzy, którzy pracują w szpitalu, do którego chcielibyśmy się udać na operację, wtedy mamy szansę, aby lekarz zakwalifikował nas nieco szybciej do artroskopii. Warto również skonsultować się z lekarzem, który wypisał skierowanie na zabieg, być może on będzie w stanie coś przyśpieszyć, jeśli nie-zostaje Ci czekać. Koszt artroskopii bardzo często przewyższa nasz budżet, a kolejki na NFZ bywają irytujące, natomiast jeśli lekarz skierował Cię na artroskopię, nie warto zwlekać, gdyż może to oddalać Cię od powrotu do pełnej sprawności i pozbycia się bólu.

Warto również skonsultować się z doświadczonym fizjoterapeutą, który być może przygotuje Cię do artroskopii, tym samym rekonwalescencja może trwać nieco krócej. Jeśli nie masz swojego fizjoterapeuty, odwiedź dział Zdrowie i Uroda, tam na pewno polecą Ci kogoś z Twojej okolicy: https://www.sfd.pl/Zdrowie_i_Uroda-f113.html, ponadto dobrze byłoby wspomóc się tym suplementem: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Flex_All_Complete-opis33950.html, dzięki niemu skróci się czas regeneracji pourazowej.

Ponadto zadbaj o dietę, by była bogata w kwasy tłuszczowe Omega-3 https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Omega_3-opis34957.html, aby zminimalizować stany zapalne, które w trakcie urazu występują w naszym organizmie.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 260 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1018
Są 4 typy uszkodzenia typu SLAP. Niektóre nie wymagają interwencji chirurgicznej, a w niektórych typach jest to konieczne. Jeśli lekarz zakwalifikował Cię do leczenia operacyjnego, to znaczy, że stwierdzono u Ciebie typ SLAP, w którym taki zabieg jest niezbędny.
1

Pomogłem? SOG. thx

Zapraszam na mój blog rowerowy:
http://www.nosor.bikestats.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 83
siemanko . Ja miałem operacje 7 pazdziernika 2014 a jest juz 13 styczeni 2015 . Mialem uszkodzenie typu slap z „remplissage”. Zwichnałem bark około 10 razy. Tez zastanawiałem sie nad operacja lecz teraz wiem zr nie potrzebnue zwlekałem . Moja operacja odbywała sie w Głuchołazach i oczekiwałem na nia niespełna rok czasu ;) Klinika pod wzgledem operacji barkow i stawow kolanowych zajmuje sie nacodzien i dla nich jest to chleb powszedni . Operował mnie doktor PEŁKA I DR KUZMIERKIEWICZ , POLECAM ;) fachowa opieka i wspaniali lekarze . Jednego dnia bylem operowany a nastepnego wypisali mnie do domu . Ogolnie chodziłem 6 tygodni ze stabilizatorem lecz po 4 tygodniach zaczałem rozciagac miesnie i wprowadzac cwiczenia izometryczne . Po okolo 12 tygodniach noo moze troche wiecej wprowadziłem rotacje zewnetrzna i wewnetrzna . Poki co cwicze sam w domu . Czuje jeszcze duzy bol w barku podczas unoszenia reki do gory ,,czuje rowniez maly dyskonfort . Aktualnie mineły 3 niesiace po operacji lecz dalej nie mam pełnego zakresu ruchow . Czekam na opisy innych ludzi o podobnym schorzeniu . Czy tez was bolala reka w 3 miesiacu po operacji przy unoszeniu i jakie cwiczenia stosowaliscie

Ćwicz.....idz dalej.....badż MISTRZEM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 15 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1175
Czekałeś rok czasu bo zwlekałeś czy po prostu była taka kolejka.. ?? Ja wczoraj dostałem wyniki rezonansu i gdy przeczytałem SLAP poczułem się jakbym usłyszał wyrok... po tym co teraz przeczytałem to już wgl załamka... zapowiada się półtorej roku z życia
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 82
Witam! Ja również zdecydowałem się na operację, nie czekałem zbyt długo w Ustroniu wykonano mi ją 17 listopada. Pan doktor walczył przez 5 godzin, skończyło się na dwóch kotwiczkach GII. Teraz z doświadczenia wiem że należy zrobić ją jak najszybciej... Pierwotnie na rezonansie który wykonałem tydzień przed pierwszym postem tj. w połowie sierpnia, zmiany były niewielkie. Po wizji artroskopowej Pan doktor mówił że obrąbek był bardzo poszarpany i dlatego tyle zajęło mu zszywanie... Co dziwne bólu przed operacją prawie wcale nie odczuwałem. Później 5 tygodni w ortezie, z ruchami ograniczonymi do poruszania dłonią. Teraz jestem prawie dwa miesiące po zabiegu, bólu nie odczuwam prawie w ogóle, lecz ruchomości nie mam zbyt dużej, głównie dlatego że fizjoterapeuta zalecił mi powolną rehabilitację.

@rzeznik91 jak nabawiłeś się kontuzji? 10 zwichnięć nie spowodowało poszarpania obrąbka w niższych pasmach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 15 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1175
Jak długo czekałeś na zabieg ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 57 Wiek 41 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 390
Długość kolejki zależy od szpitala, słyszałem nawet o 2 latach w prywatnych klinikach mających umowę z NFZ, ale mi w Warszawie zrobili z 2 miesiące od zgłoszenia się do poradni. Ciekawi mnie procent powracających zwichnięć po artro, bo jak można przeczytać, niedoleczone zwichnięcie odnawia się w 80%, czyli dla sportowca bez operacji prawie norma.
SanMateo świetny ruch z poprawnym podejściem do problemu, po roku będziesz "naprawiony" :)
Mancu, jaki rok z życia, zapadasz w śpiączkę? Zmień sport i żyj dalej, aż się wyleczysz, każde kolejne zwichnięcie pogarsza sprawę. Wgnioty na głowie kości - uszkodzenia Hill-Sachs, całkowicie uszkodzone obrąbki, wyłamane panewki, zerwane przyczepy. To tylko niektóre rezultaty nawykowego zwichnięcia. Czego nie widać i nie czuć nie znaczy, że zniknęło. Oderwany obrąbek przyrasta w złym miejscu i jako że nie pełni tam żadnej funkcji zanika, a po latach nie ma już czego przyszyć. Jeśli nie chcesz dołączyć do tego grona zmień tymczasem sport i stań w kolejce. Proponuje porządnie przetrząsnąć sdf pod kątem tej kontuzji. Zdrówka.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 18
Panowie kontynuujcie watek !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 18
opiszcie jak zakonczylo sie wasze leczenie, jak dlugo trwala rehabilitacja, jakie cwiczenia musieliscie wykonywac zeby powrocic do pelnej sprawnosci, etc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 15 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1175
U mnie sie skończyło tak że nie poddałem się artroskopii, cały czas ćwiczyłem, najpierw z gumą, później masą ciała, następnie z czasem zacząłem dorzucać dodatkowe obciążenie bo z czasem po prostu zapomniałem o urazie (uraz miałem w listopadzie, a gdzieś w kwietniu trenowałem z pełnym obciążeniem więc trochę to trwało). Sam byłem zaskoczony ale fizjoterapeuta wytłumaczył mi że mam dosyć mocną obręcz barkową która trzyma cały staw i narazie nie muszę się tym przejmować, aczkolwiek kiedyś problem pewnie do mnie wróci..


Zmieniony przez - Mancu w dniu 2015-10-16 00:16:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 57 Wiek 41 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 390
Siema, ja miałem operację 5 stycznia 2015. Artro, 3 kotwy biowchłanialne, 3 dni w szpitalu. 6 tygodni orteza zdejmowana do mycia i ćwiczeń łokcia. Potem 20h rehabilitacji i 10h krio i laser. Wcześniej 7 razy powtarzało się wybicie, zawsze w czasie sportu lub wypadków. Oczywiście jeszcze się oszczędzam, tak że ze sportów uprawiam na razie wytrzymałościowe. Więcej biegam i jeżdżę na rowerze, już pływałem, ale trochę zakres mnie ograniczał przy kraulu. Unosząc ramię przodem do góry mam 95% zasięgu, rotacja zew. 45 stopni i na razie mam nie pogłębiać na siłę, tylko do granicy bólu. Co istotne zaliczyłem 2 gleby na rowerze, jedna przy małej prędkości na piasku ok. 5 miesięcy po operacji, druga mocna, wiele obrażeń i zniszczony rower, ok. 7 m-cy po, ale bark cały mimo, że mocno przeszlifowany. Najpierw uderzyłem głową, więc leciałem bez kontroli.
Na drążku brak siły na podciąganie (może z trzy razy bym się zmusił), trochę wciąż mam obawy, jednak lekarz kazał zaczynać . Pompki robiłem od 6 miesiąca, zaczynałem od 10, doszedłem do 30 w serii i przestałem, ale był progres. Lekkie bóle w barku, gdy kilka dni trenuję ostrzej niż zwykle, mijają po 2-3 dniach odpoczynku. Podnosząc bez rozgrzewki na wyprostowanej ręce ciężar powyżej 10 kg odczuwam lekki ból i mam wrażenie palenia mięśnia lub ścięgien (może blizna, kotwy) nie wiem. Widzę różnice w ustawieniu łopatki i cały bark mi leci do przodu, gdy nie spinam mięśni, czyli jak ćwiczę unoszenie hantli bokiem to w odpoczynku mam krzywo, a w napięciu (gdy hantle są uniesione) jest prosto. Pewnie kwestia wyćwiczenia mięśni, będę nad tym pracował zimą :) Pozdro i róbcie TK lub RM jeśli nie wiecie jakie są uszkodzenia, bo jak się zagoi to nie boli, a wew. może być armagedon.
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wysoki estradiol i pprolaktyna

Następny temat

suplementy a znieczyszczanie organizmu

WHEY premium