SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uszkodzenie aparatu wyprostnego kolana- kalectwo???

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4367

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264
witam
chciałabym poruszyć temat, który mnie niestety dotyczy a przesiedziałam już wiele godzin w internecie i nigdzie nie znalazłam podobnego przypadku
ale od początku...
2 marca tego roku miałam planowaną artroskopię kolana z powodu nadmiernego bocznego przyparcia rzepki- zabieg wykonany z karty informacyjnej wynikało, że został usunięty fałd blony przyśrodkowej oraz podrzepkowy chondromolacja rzepki II i III stopień oraz uwolnienie boczne
po samym zabiegu artroskopii dość szybko stanełam na nogi nie bralam leków przeciwbólowych
po ściągnięciu szwów miałam zacząć rehabilitację i tak też było- krioterapia, laser i ćwiczenia
Niestety szybko zauważyłam że z nogą jest coś nie tak mianowicie nie potrafiłam leżąc na plechac unieść stopy- nogi w górę tak jakbym nie miała czucia( wtedy myślałam ze po zabiegu artroskopi jest to normalne...-to była moja pierwsza operacja!)
na kolejnej wizycie kontrolnej około 1,5 miesiąca po operacji powiedziałam oczywiście o tym lekarzowi, ten złapał się za głowę i kazał wieczorem przyjechać do gabinetu prywatnego na USG, oczywiście tak zrobiłam diagnoza powalająca- powiedział pani Sylwio operujemy i to już jutro
byłam w szoku dopiero po chwili dowiedziałam się ze zostało zerwane ściegno mięsnia prostego i trzeba szyć
tak więc druga operacja 21 kwietnia do dziś noszę stabilizator kąt zgięcia ustawiony na zero, mięsień czworogłowy jakby połowa z niego została taka chuda łydka zanika, jestem tak usztywniona do 9 czerwca...
dodam tylko że po operacji do dziś nie przespałam całej nocy cały czas leki przeciwbólowe
ale najważniejsze bo już pewnie Was za nudziłam czy ktoś miał podobny przypadek że nie miał czucia aby podnieść nogę nie wiem jak to fachowo nazwać nawet na łóżko muszę brać nogę ręką i podnosić w górę
najważniejsza puenta jest taka że ściagając stabilizator dziś odważyłam się położyć i spróbować czy mam już to czucie i niestety kompletnie tego nie czuję nawet nie wiem jak to nazwać nie potrafię podnieść nogi w górę, jeśli ktoś miał podobny przypadek bardzo prosze o komentarz mam 28 lat zaczynam się martwić czy kiedykolwiek dam radę jeszcze wsiąść do auta bo na tą chwilę nawet po prostej powierzchni nie chodze normalnie bez wyprostu...
dziękuję tym co dali radę przeczytać całość;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Jak doszło do zerwania sćiągna prostego oraz kiedy to było do do czasu przeprowadzenia zabiegu? Masz ciąglę rehabilitację? Ale mam na myśli teraz terapie indywidualną (manualną) a nie tylko zabiegi z fizykoterapii. To źe udo jest dużo mniejsze w tym przypadku jest całkowicie normalne stąd ważne zeby pracować między innymi nad wzmocnieniem tego mięśnia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264
nie do końca wiem jak doszło do zerwania ścięgna myslę że jeszcze w szpitalu po artroskopi podniosłam nogę w górę żeby ją wrzucić na łóżko ale wtedy nie sądziłam że ten potężny ból to już kolejna kontuzja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264
między zerwaniem ścięgna a operacją sądzę że minał około miesiąc na tą chwilę żadnych ćwiczeń żadnej rehabilitacji tylko sztywna noga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Dziwne bo ściągna nie zrywaja sie przy takim prostym ruchu chyba że są w nich już naprawdę duże zmiany. Także czeka Cie rehabilitacja oraz troche cierpliwości , kalectwo to nie jest i można z tego wyjść jednak będzie to kosztowało troche cierpliwości i pracy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264
jak pytałam lekarza jak do tego doszło mówił że wszystko się zerwało od miejsca przecięcia troczka bocznego może tam był już problem coś było słabo zszyte nie wiem, przeraża mnie to że juz mineło tyle czasu od operacji a ja nadal nie czuję tej nogi nie podniosę czy to normalne?a wizyta dopiero 9 czerwca dlatego szukam osób którzy mieli taki przypadek ja się jeszzcze z tym nie spotkałam...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264
nie ma na całym forum nikogo kto miał chociaż podobny przypadek>??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264
witam ponownie, niestety nikt nie wypowiedział się w temacie co mnie jeszcze bardziej niepokoi że mój przypadek jest jakiś unikatowy. Jestem ponad 1,5 miesiąca w trakcie rehabilitacji ( codziennie ćwiczenia, magneto, hydromasaż) wyprostu jak nie było tak nie ma wgl nie odczuwam możliwości podniesienia stopy oraz nogi od kolana w dół samo kolano jestem w stanie na niewielką wysokość unieść. Lekarz nie jest zadowolony ze stanu tego kolana jak to zacytuję jego wpowiedź " nie chcę Pani straszyć czekamy na wyniki badań" wczoraj miałam robiony rezonans za tydzień usg ale wynikow narazie nie mam i stresuję się jak cholera niech ktoś coś podpowie doradzi....pozdrawiam



Zmieniony przez - silverek87 w dniu 2016-08-21 13:41:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Trzeka poczekać na wyniki badań i wtedy będzie więcej wiadomo jeśli chodzi o ewentualne uszkodzenia strukturalne w stawie. Z tego co piszesz wygląda ze masz ogarnietego ortopede co szybko ratuje i kieruje na badania (rezonans, usg) a z tym czasem jest kłopot.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264
właśnie czekanie jest najgorsze...dodam tylko że zgięcie mam 60 stopni i staneło na tą chwilę czworogłowy odbudowuję ale też ciężko idzie poza tym bólu za wiele nie czuję bo dostałam blokade w kolano ewentualnie jak źle stanę lub przy probie powiększenia zgięcia nigdzie nie mogę znaleźć osoby która miała zerwany przyczep mieśnia żeby mnie chociaz ktoś pocieszył...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Nie jest to na tyle typowy uraz stąd możesz nie spotkać osoby z podobnym przypadkiem, zgięcia jest mało ale nie ma co się załamywać na tym etapie to jest najgorsze co możesz zrobić choć wiadomo że będą gorsze dni.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zwyrodnienia stawów

Następny temat

Guzek na lewym jądrze.

WHEY premium