SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uraz stawu skokowego

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 19927

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6
Witam
chciałbym was prosić o porade

Niecały tydzień temu doznałem skręcenia stawu skokowego.
Staw szybko opuchł mocno ale niebolało za bardzo , lecz
teraz gdy mam dłuszy czs noge w górze i spuszcze ją w dół to bardzo boli tak jakby tam mi coś się zalewało , opuchlizna nie schodzi i wciąż boli.
Co w tej sytuacji mam zrobić i co mi się stało
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Jak to co?
Skęciłeś staw skokowo-goleniowy i teraz cierpisz (jeśli to rzeczywiście skręcenie).
Udaj się dolekarza nich oceni co się stało dokładnie.
Moze trzeba będzie usztywnić (niekoniecznie gips) + późniejsze zabiegi rehabilitacyjne.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6
Dzięki za porade
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1176 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17372
jeżeli jest to tylko skręcenie i pekniecie torebki stawowej to nie pozwol zeby zalozyli ci gips !. Natomiast jezeli złamanie/zerwanie więzadeł to niestety.. bez gipsu sie nie obejdzie.
1

"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
start : 131kg / obecnie : 119,4kg / cel : 105kg

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
jeżeli jest to tylko skręcenie i pekniecie torebki stawowej to nie pozwol zeby zalozyli ci gips

A co byś polecił?

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1176 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17372
Ja miałem więcej razy skręcane kostki w swoim życiu niż prezydent niepoprawnie wymienionych nazwisk.

Jak skręcałem to tylko w opaske elastyczną i to wszystko. Dodatkowo jak torebka pekala to Lioton 1000 i kwas borny, niezawodne połączenie. Moja mama pracuje w szpitalu więć takich szmerów bajerów mi nie brakuje np. ostanio dostałem taki jakby "plastikowy gips", tez dobre i mozesz zdjac w każdej chwili.Nie potrzeba żadnych gipsów, lekarze niestety mają taka tendencje żeby było szybciej i wszystko by pakowali w gips.
1

"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
start : 131kg / obecnie : 119,4kg / cel : 105kg

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12
Mi lekarz wsadził noge w szyne ale i tak jak nie chodze to ściągam ją i nic mnie nie boli i normalnie nią ruszam. Ale powiedział że jest to złamanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15
Parę dni temu doznałam urazu stawu skokowego.skorzystalam z pierwszej pomocy lekarskiej,lekarz po prześwietleniu nie stwierdził złamania lecz skręcenie.otrzymałam opaskę uciskową oraz kule.
Wypadek miał miejsce w Irlandi.Stopa z każdą godziną obrzmiewała coraz bardziej od palców aż po łydkę.Nie mogłam stanać nie mówiąc o chodzeniu.Ból zmusił mnie do wizyty prywatnej u polskiego lekarza ortopedy, który po obejrzeniu mojej nogi ,stwierdził że trzeba umieścić ją w gips na okres około 6 tygodni.Lekarz twierdził że po założeniu gipsu noga przestanie boleć,ale niestety noga boli nadal, zwłaszcza na wieczór, kiedy mam opuszczoną czuję scisk w stawie skokowym uczucie jakby się wszystko zlewało.Czasami czuję pieczenie i mrowienie.Jest to trzecia doba od założenia nogi w gips od palców aż po kolano.Martwię się ,bo nie jestem w kraju lecz przyjechałam do córki w odwiedziny a wizyty u lekarza są kosztowne.Jestem osobą po pięćdziesiądzce,i zdaję sobie sprawę że w tym wieku proces gojenia nie następuje szybko. Proszę o radę oraz wsparcie.
Wywrotowa1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 0
Mnie również czesto zdażają się urazy wiązadeł. W poważnych naderwaniach, zerwaniach wiązadeł i złamaniach nogę umieszcza sie w gipsie na okres min 2 tygodnie. Tak postępuje większość lekarzy. Konieczne jest dbanie o wypoczynek i pozycję nogi nie powodującą obrzeku: ty na kanapie a nóżka wygodnie na fotelu Jeżeli taka terapia po ustalonym terminie nie pomoże,to po konsultacji ortopedycznej można jeszcze uraz leczyc chirurgicznie ale to są rzadkie wypadki.

Może zedrzesz sobie łokcie i kolana, ale warto jeśli uda się trafić w dziesiątkę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3
Fajny filmik o reabilitacji stawu skokowego:




Jest na nim Tomek Biały z Sea Hawks Gdynia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co robić??

Następny temat

Dwa złamania czy warto wrócic do sportu?

WHEY premium