SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uprzykrzająca wada kręgosłupa

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1495

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 6
Witam, jak w temacie. Kilka mies. temu (mam 18 lat) dowiedziałem się, że mam wrodzoną wadę kręgosłupa. Dodatkowy krąg w odcinku lędźwiowym, który jest zniekształcony i przez niego mój kręgosłup jest niestabilny i często występują bóle. Lekarz powiedział, że jedynym wyjściem jest operacja, ale to tylko wtedy kiedy kręgosłup już na prawdę nie będzie mi dawał żyć. Pomyślałem troche o swojej przyszłości i nie chciałbym w wieku 30/40 lat jeździć na wózku. Słyszałem, że im lepsze mięśnie pleców i brzucha tym kręgosłup jest bardziej odciążony. Piszę do was z prośbą, abyście napisali jakie ćwiczenia mogę wykonywać i jakie obciążenie przy tym dźwigać aby nie obciążyć mocno odcinka lędźwiowego i polepszyć stan moich mięśni.

Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
To już powinieneś dobierać wspólnie z fizjoterapeutą, w jaki w sposób wzmacniać mięśnia przy Twoim schorzeniu.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Nie same wzmocnienie będzie tutaj kluczowe, i w tym celu jak wspomniał kolega wyżej należałoby udać się do fizjoterapeuty. Jakie masz objawy oraz jak często one występują ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 6
Nie dodałem, że gram w piłkę nożną. Najczęściej po meczach ligowych nieustanny ból w odcinku lędźwiowym utrzymujący się przez 2/3 dni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Także tym bardziej wybierz się do specjalisty (osteopaty / fizjoterapeuty) bo dolegliwości będą tylko narastać w takim przypadku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 37 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 108
Na jakiej poduszce spisz? Od siebie mogę Ci polecić poduszkę ortopedyczną Shell - mi pomogła zwalczyć ból
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Poduszka nie jest rozwiązaniem a jeśli chodzi o odc. L kręgosłupa to już nie ma prawie żadnego wpływu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PROŚBA o POMOC. Stan zapalny kolana.

Następny temat

Pas lędźwiowy?

WHEY premium