SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Unofficial: Wyzwanie noworoczne czyli młoda Mama wraca do formy

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1654

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 148 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 52344
Cześć!

ANKIETA

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: Malwina
WIEK: jeszcze 32
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: 8 lat, z przerwami

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 59,4 kg
WZROST: 173 cm

Tu powinny być wymiary, ale nie umiem się zmierzyć. Serio. Ciągle mi coś innego wychodzi. Ciuchy będą moim cm
****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING?

Na początek ujedrnic cialo, pozbyć się dupozwisa, wzmocnić m. poprzeczny brzucha.

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: brak
PRZEBYTE KONTUZJE: brak
WADY POSTAWY: hiperlordoza w odc. lędźwiowym kręgosłupa
ALERGIE: brak
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: brak
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ?
Po ciąży okres jeszcze nie wrócił
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI Antykoncepcyjne? Nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU Lekarza? Nie

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: vitapil mama, suple dla karmiących, wpc jak mi się nie chce gotować
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO)
Zbilansowana od 8 lat

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE - zrzut kilku dni z dziennika żywieniowego na www.potreningu.pl?

Nie liczę, bo karmie piersią. Jem ogólnie zdrowo, ale kocham słodycze co mnie gubi, bo ciężko mi zachować umiar. Należę do tych szczęśliwców, którzy chudna karmiac i może dlatego sobie pozwalam na junk food. Niestety to się odbija na wyglądzie ciała i zdrowiu ñ, czas z tym skończyć
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ?

Waga waha się od 58 do 60 kg

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK/NIE

Tak, plus zestaw gum oporowych w domu

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING - podaj nazwy ćwiczeń, ilość serii, ilość powtórzeń w seriach, obciążenia w kolejnych seriach

Od połogu właściwie jestem pod opieką fizjo uroginekologicznego. Na początek zaczęłam od ćw typowo rehabilitacyjnych po ciąży (poród przez cc, 4.5 msc temu) .
Obnizenia narządu rodnego u mnie nie stwierdzono, nadmiernie napięte mięśnie dna miednicy przepracowalam, szczelina między mięśniami prostymi brzucha zamknięta na tyle ile się dało (kresa funkcjonalna). Od listopada wdrożyłam trening fbw z gumami, od stycznia trening na siłowni. Obecnie ruszam treningiem od Pauli(dziękuję), z moimi modyfikacjami, bo potrzebuję czegoś czego sama nie wymyśliłam (dobrze jest samego siebie nie prowadzić
Wczoraj był pierwszy i umieram na zakwasy. Poniżej plan i rozpiska z wczoraj

Goblet ATG 3x12 3010 (rest 75s.) 6kg
14x12
Wiosłowanie hantlem 4x12 3010 (rest. 60 s) 6 kg
4x12
3. Przysiad wykroczny 3x12 3010 (rest 60s) 2x4 kg (przednia noga na stepie)
22/6/8
4. Wyciskanie siedząc 3x12 3010 (rest 45s) 2x3 kg
3x12
5. Uginanie nóg 3x12 4010 (rest 45s)
12 pilka/12/9
6. Cw na m poprzeczny (leżenie przodem w podporze ns przedramionach, uniesienie tułowia do pozycji czworaczej (rest 45s)
12/8/9
7. TRX invert row 3x12 2011 (rest 45s)
12/12/12
8. Side plank 3xmax (rest 45s)3xmax
Tu nie pamiętam, ale marnie, bo nie jestem w stanie utrzymać napiętego poprzecznego i mdm

Plus naprawdę szybki spacer z wózkiem, (z boku to wygląda jakby mnie ktoś gonił) jakieś 50 min

ZDJĘCIA

Yyy. Wstydzę się. Tyły zwisle, jak kto chce to na priv







Zmieniony przez - Malwina198 w dniu 2020-01-06 10:43:53
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591095
Jestem o obserwuje. To rzeczywiście jesteś szczęściara że dziec wyciąga kg :) szczuplaczek jesteś. To rozumiem że w ramach wyzwania słodycze out?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 148 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 52344
Wyciąga, ale i ja dużo nie przybrałam w czasie ciąży. Łącznie całe 7kg. Co prawda całe 9 msc cwiczylam, ale nie łączę tego z moją niską waga na finiszu ciąży. Myślę, że dużo zależy od genów i indywidualnych predyspozycji.

Tak, słodycze w ilościach większych niż kawałek szarlotki do kawy u teściowej out. Włosy lecą mi jak szalone i muszę zadbać o jakośc tego co jem, a nie zspychac się czekolada. No i picie wody. Ważna sprawa przy laktacji, a olewam temat. To kolejna rzecz.

Z rzeczy sportowych to dziś tylko spacer w trójkę, tempem żółwim, ale zawsze coś najtrudniejsze w trenowaniu i posiadaniu dziecka jest nie znalezienie czasu na trening, a brak możliwości zregenerowania/odpoczynku po. Wczoraj padalam na twarz po siłowni i nie było przebacz, trzeba było zająć się dzidziusiem. Myślę, że właśnie ten brak czasu na regeneracje będzie moja największa przeszkodą w walce o fajna sylwetkę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 148 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 52344
Hej,

To lecimy z kolejnym dniem treningowym.


1. MC z hantlami 4x12 4010 (rest 75s) 10kgx4s
2.a.Wyciskanie hantli leżąc na ławce płaskiej 3x15 3010 (rest 60s) 5kg
5x12/5x15/5x15
2b. Hip Thrust 3x20 2011 (rest 60s) CC
20/20/20
3. Ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki piersiowej 3x15 2011 (rest 45s)
25kg za ciężko x12/20kgx15/20
4.mC na jednej nodze z hantlem 3x12 3010 (rest 45s) 6kg
12/12/12
6. Klamerki 3x20 (rest 45s) (z ang clamshells, czyli rotacja w st biodrowym w leżeniu na boku, z wydechem napięcie mdm)
20/20/20
7. M. Poprzeczny brzucha jak w poprzednim treningu

Dieta

Ryż z malinami, twaróg iem, gorzka czekolada, wpc
Bułka, masło, ser żółty
Ryż z wołowina mielona, sosem pomidorowo - warzywnym + bułka z wpc zmieszanym z masłem orzechowy i jogurtem kokosowy, vege cudo z Lidla, bez cukru

W planach jakas kolacja.

Dziś dzidziuś był szczepiony, więc dzień pod znakiem brak czasu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6509 Napisanych postów 36009 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679576
Oj w dodatku po szczepieniach to czasem i noc bywa mocno niespokojna.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 148 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 52344
Wczoraj była druga dawka poprzedniej szczepionki i na szczęście obyło się bez temperatury i jakiegoś większego marudzenia.
Dzidziuś zasnął ok 24 i pozwolił pospać Matce do 06 co jest naprawdę dobrym wynikiem
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6509 Napisanych postów 36009 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679576
To super. U mnie starszy syn marnie znosił szczepionki. Za to młodszy o wiele lepiej i też zazwyczaj spał normalnie i rzadko bywały gorączki.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 148 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 52344
U nas pierwsza dawka wyglądała tak jak u Twojego starszaka, dlatego mile się rozczarowalam nie wiem jak u Was, ale u nas była gorączka, płacz i noszenie na rękach bobasa. Tym razem było naprawdę lajtowo.

Z tematów sportowych to na razie spacer z wózkiem zaliczony. I to raczej będzie na tyle, bo dziś trening robi Małżon, więc opieka nad bobkiem przypads mi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591095
U nas na szczęście jak do tej pory wszystkie szczepienia bez żadnych objawów czy skutków ubocznych. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 148 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 52344
paula.cw
U nas na szczęście jak do tej pory wszystkie szczepienia bez żadnych objawów czy skutków ubocznych. :)


Super nic tylko się cieszyć.

Ciężko jest mi się zmobilizować do regularnych wpisów. Trochę brak tu ladu i składu. Opieka nad dzieckiem, praca w domu, spacery, zakupy i od czasu do czasu trening - to wszystko zabiera kupę czasu. Nikt nie mówił, że będzie łatwo, ale ze tak ciężko to też nie wspominali

Dieta ciągle na oko. Może z ciekawości policzę ile mi tego wychodzi, ale chyba coraz więcej, bo ciągle coś jem. Trzeba będzie to ogarnąć.

Dziś:
Placek z bananami, masłem orzechowym
Indyk, ryż, szpinak z parmezanem
Indyk, makaron, sos jogurtów pieczarkowy z surówka z kapusty
Twaróg, banan, truskawki, ryz
Plus 3 kawałki gorzkiej czekolady i nowość od Kinder choco fresh. Sztos

Trening, drugi w tym tyg zrobiony dopiero dziś. Miałam iść w czwartek, ale Młoda była mocno wymagajacs i po prostu mi się nie chciało. Niżej wypiska:

Goblet ATG 4x12 3010 (rest 75s.)
8kgx4s
Wiosłowanie hantlem 4x12 3010 (rest. 60 s)
7kgx4s
3. Przysiad wykroczny 3x12 3010 (rest 60s) 2x4 kg (przednia noga na stepie)
2/2 x10 reps /cc
To mnie morduje. Chyba ze względu na blizne po cc i ew zrosty. Masakra
4. Wyciskanie siedząc 4x12 3010 (rest 45s)
4/4/4/4x10
5. Uginanie nóg 4x12 4010 (rest 45s)
20/22.5/22.5 za ciężko/20
6.ćw od fizjo,m.poprzeczny
12/8/9
7. TRX invert row 3x12 2011 (rest 45s)
12/12/12

Spieszylam się i poskracalam wszystkie przerwy. Pod koniec zrobiło mi się tak niedobrze, że myślałam, że puszczę pawia na mate podczas rozciągania m. biodorowo-ledzwiowego.

W ogóle to znalazłam jakieś stare foty z zawodów, potem formy i zrobiło mi się przykro. Kompletnie nie docenialam swojego ciała, tego jaka pracę w nie włożyłam było mi ciągle mało. Teraz, po ciąży, jestem skinny fat i dopiero widzę jak marnie to wygląda :-% zdecydowanie nauka na przyszłość. Doceniać i szanować to co się ma






Zmieniony przez - Malwina198 w dniu 2020-01-11 21:31:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591095
Ćwiczenia jednonóż które wymagają równowagi były dla mnie szczególnie trudne po ciąży.

A propos tego zmęczenia i braku czasu to oczywiście jak myślałam o kobiecie na macierzyńskim to mi się wydawało że tego czasu jest więcej. Ale w sumie nie bez powodu kobieta dostaje tyle płatnego urlopu od pracy, bo zajmowanie się dzieckiem jest przynajmniej równie zajmujące. :)

A z docenianiem ciała mam identycznie!! Jak patrzę na swoje zdjęcia to mi właśnie przykro z tego powodu . Na szczęście nauczyłam się kochać to co mam mimo nadwagi. W końcu mogło być gorzej ;p
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DT tehura - noworoczne wyzwanie

Wiecej