SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uniwersalny plan pod atletyczną sylwetkę

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 552

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

21

Waga

79

Wzrost

175

Cel treningowy

Atletyczna sylwetka

Staż treningowy na siłowni

Ogólnie trenuję z 10 lat, ale konkretnie może ze 2

Uprawiane inne sporty

Wszystko po trochu

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Siłownia

Dieta

Zbilansowana około 3000/3500 tyś kalorii

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Krótkie palce i słaby chwyt na gryfach

Zażywane suplementy

Białko, witaminy, kreatyna, omega 3, Melatonina, Magnez.

Ostatnio przerabiany plan

Dwie partie łączone

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Przysiad: 1x180kg, MC: 1x190kg, WL: 1x120kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, chciałbym prosić was o ocenę planu treningowego. Chcę zbudować atletyczną sylwetkę i wykorzystać do tego 3 dni treningowe na siłowni + dorywczo 1 dzień treningu w domu. Myślę, że priorytetem jest zbudowanie solidnych ramion i na tym bym się chciał skupić oraz większej dynamiki ciała. Ten jeden dzień w domu wykorzystuję zazwyczaj na trening cardio w postaci obwodów FBW z masą własnego ciała lub rozciąganie.
Sylwetka oraz maksy są dla mnie sprawą drugorzędną bo dopiero jak poprawię ramiona mam zamiar celować w przekroczenie 200kg w MC i siadach, ale jakby się szybciej udało to też spoko. Największy mój słaby punkt to przedramiona bo przy 160kg w MC mój nachwyt puszcza a przy 190 przechwyt. Chwyt zamkowy odpada bo mam za krótkie palce i nie mogę dobrze domknąć chwytu. Przez to też ćwiczenia typu podciąganie mam dość kiepskie bo zamiast skupić się na plecach ciągle muszę poprawiać chwyt bo wiszę na samych końcówkach palców.
Ale sam teraz nie wiem jak ćwiczyć aby utrzymać w miarę wyniki + poprawiać ramiona jednocześnie.

Więc tak wygląda mój plan
A:
1. Wskoki na skrzynię: 2 serie
2. Przysiady ze sztangą: 4 serie
3. OHP: 4 serie
4. Wykroki: 3 serie
5. Wznosy bokiem: 3 serie
6. Wspięcia na palce: 3 serie
7. Wznosy nóg do drążka: 3 serie
8. Przedramiona: 3 serie

B:
1. Muscle Up: 2 serie
2. Wiosłowanie: 4 serie
3. WL: 4 serie
4. Podciąganie: 3 serie
5. Dipy: 3 serie
6. Wspinaczka po linie: 2 serie
7. Pompki na jednej ręce: 2 serie
8. Przedramiona

C:
1. Podrzut: 2 serie
2. Swing: 2 serie
3. MC: 4 serie
4. Wyciskanie hantlii na barki: 4 serie
5. Uginanie ramion: 3 serie
6. Triceps: 3 serie

Jak oceniacie ten plan ? Zmienić coś czy może być.







Zmieniony przez - MultiMisiek w dniu 2021-03-14 04:14:17

Zmieniony przez - MultiMisiek w dniu 2021-03-14 04:18:34

Zmieniony przez - MultiMisiek w dniu 2021-03-14 04:18:59

Zmieniony przez - MultiMisiek w dniu 2021-03-14 04:21:51
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Sam trening jest bardzo fajny, taki ogólnorozwojowy jeśli chodzi o dobór ćwiczeń.

Masz już solidne doświadczenie z tego co widzę, ale musisz przede wszystkim poprawnie wykonywać wszystkie ćwiczenia bo bez tego może być różnie zwłaszcza przy podrzucie czy swingach. Bo tam kiepska technika może się zakończyć szybką kontuzją.

Ale jeśli masz ogarnięte sprawy techniki to plan masz bardzo fajny. Jakieś sensowne ćwiczenia możesz dołożyć na rdzeń.

Można by było dołożyć coś na wzmocnienie chwytu ale plan masz tak skomponowany, że to co będzie na treningu powinno wystarczyć.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Krew przy treningu

Następny temat

Powrót do ćwiczeń - FBW?

WHEY premium