SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uiniki i zbicia pare pytań i prośba o filmy instruktażowe :)

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1999

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 47 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1131
Witam
Czy ktoś może podesłac linki do filmow lub moze jakis schematow graficznych jak można robić uniki i zbicia przed ciosami rękami.
Na necie znalazłem tylko jeden:




Moje pytania dot, ciosów rękami:
1. Czy w przypadku znacznej przewagi wzrostu ,np: co najmniej o 1 głowe, jest sens unikać ciosów poprzez przykucnięcie przez wyższego?
2. Czy w ogole można unikać ciosu poprzez odchylenie tułowia do tyłu? Czy powinno tak się robić? Bo u jednego trenera slyszalem, ze nie, ze postawa musi być w osi ciała lekko pochylona, i tak sie nie powinno robić, mozna stracic rownowage czy cos tam.
3. Czy przy zbiciach powinno sie trzymać rece przy samej twarzy, i zbijać ciosy przy niej samej? Spotkalem sie z taka opinia, ze tak zbicia powinny wygladac, ja natomiast sie pewniej czuje gdy zbijam uderzenie w wiekszej odlegosci od twarzy.

Z innej beczki.
Przy np: ataku lewym low-kickiem, lepiej zablokować sie lewą nogą czy prawa? czy nie ma znaczenia?

dzieki

Zmieniony przez - Mardol w dniu 2012-02-14 11:37:19

Zmieniony przez - Mardol w dniu 2012-02-14 11:38:22
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 346 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4656
Tak, w pewnym sensie jest podział na dystansowców i półdystansowców czyli outboxerów i infighterów, ale on też nie jest taki hop siup. Dużo zależy od przeciwnika. No i szkoli się i tak uniwersalnie bo inaczej mamy boksera-kalekę, który gubi się jak ktoś podejdzie za blisko z ciosem, albo nie potrafi skończyć kolesia w narożniku. Z reguły dobrze jest mieć opanowane wszystkie płaszczyzny, choć wiadomo, że każdy ma jakieś predyspozycje, warunki i to w potem determinuje jego styl walki. Z drugiej strony każdy i tak walczy inaczej i może być na ten przykład dwóch kompletnie innych dystansowców. Preferowany dystans to nie jedyny wyznacznik stylu walki., choć faktycznie ma b. duże znaczenie.

Co do gardy to przecież w rękawicach nie wyprostujesz palców do końca. Ale faktycznie, ręka pozostająca w obronie nie jest zaciśnięta. Choćby dlatego, że luźną ręką lepiej blokuje się ciosy i nie robimy sobie kuku gdy nam odda nasza rękawica. No i nie marnujemy siły na ciągłe zaciskanie pięści. Łapę zaciskamy tylko przy wyprowadzaniu ciosu, w ręce która uderza. Tylko wtedy i tylko tam.

Zmieniony przez - Lucyfer92 w dniu 2012-02-22 14:25:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1815 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35261
2) Zdarza się, jest to dość naturalne, tzn raczej tego nikt nie uczy, bo to odruch bezwarunkowy, więc przez długi czas wszystkim się tego zabrania, bo inaczej by unikali tylko tak i wtedy rzeczywiście jest źle. Później natomiast raz na jakiś czas w ten sposób można, fajnie po tym się prawy prosty bije
3) Blisko twarzy.
1) Z tym mam problem szczerze, raczej za często nie sparuje z kimś na tyle niższym ode mnie Ale jak chwilę pomyśleć to z tego co zrozumiałem chodzi Ci nie o unik taki jak przed sierpem rotacyjny, tylko jak przed prostym. Każda obrona skuteczna i która nie powoduje dla nas zagrożenia jest dobra. Jest sens, ale.... no nigdy się nie zastanawiałem podczas treningu nad tym problemem, ale chyba przy takiej różnicy wzrostu mało co się tego używa, jak niższy już podejdzie blisko to klincz, albo jakieś łapanie dystansu, mało wtedy ładnych czystych uników

4) tą w którą przeciwnik kopie, inaczej raczej trudno.

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Idź na trening, a nie się uczysz z jutuba. Ten filmik jest d****ny. Podstawą w tym uniku jest praca nóg, albo odstawienie, albo "przysiadnięcie" na odpowiednią nogę, wraz z praca bioder itp. A ten filmik nic o tym nie mówi. Bez pracy nóg nie zrobisz prawidłowo żadnego zejścia czy uniku. A tego nie znajdziesz na żadnym filmiku, bo musi cię trener naprostować i wpoić pewne naturalne odruchy, z których wyprowadzasz kolejne akcje, czyli po prostu poruszasz się w ringu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1208 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5847
jw idź na trening. nie nauczysz się boksu z filmików

Pomogłem? to daj SOG'a :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W regulaminie jest napisane że pytać można tylko jeśli się uczęszcza do jakiegoś klubu, a jak chcesz się nauczyć tego to idź na trening.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 47 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1131
A kto powiedział ze ja nie uczeszczam. Trenuje MT. Myslalem ze ktos sie odniesie merytorycznie, ale rada wiekszosci to idz na trening.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Trener lepiej Ci to wyjaśni, forum ani youtube nie poprawi Twojej techniki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 47 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1131
Byłem w 2 sekcjach MT po pare miesiecy, i zauwazylem ze kazdy trener inaczej uczy. W tej sekcji co jestem , jest nacisk przede wszystkim na atak. Z obrony prawie nic, zwłaszcza rąk. Chce poznać opinie innych osób z róznych klubów. Sparingi zadaniowe też niewiele chyba mi dają bo "modzę " troche po swojemu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
To zapisz się na boks. Większość znanych mi "tajbokserów" szlifuje ręce an boksie. To o co pytasz to totalne podstawy, ale uwierz nie da się tego wytłumaczyć przez internet. Co więcej jeśli nie opanowałeś jeszcze tych podstaw, to znaczy że nie opanowałeś moim zdaniem podstaw w ogóle. W boksie podejrzewam, że w MT wszystko jest ze sobą powiązane. Czyli np robiąc unik od lewego prostego, załóżmy że z zejściem, czyli odstawieniem nogi, od razu wyprowadzam prawy prosty, ale tego się nie da wytłumaczyć przez net. Jeśli tego nie nauczy cie dobry trener, i nie wpoisz sobie tego pod jego okiem na zasadzie odruchu, to sam za Chiny się tego nie nauczysz. Na podstawie najlepszych szkoleniówek nie opanujesz w pracy nóg, rotacji, pracy całego ciała, kolejności itp jaka zachodzi podczas tego banalnego, przytoczonego przeze mnie, zejścia z kroczkiem na prawo...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Nie napisałem ,jeszcze że temu wszystkiemu ma towarzyszyć rotacja na prawo i przeniesienie ciężaru na prawa nogę. Tyle tylko ze pisać to ja mogę, ale ci przez net nie pokażę, czy nie wytłumaczę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1815 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35261
Byłem w 2 sekcjach MT po pare miesiecy, i zauwazylem ze kazdy trener inaczej uczy
To jest oczywiste dość i mało odkrywcze, ale sposób nauki, to na co kładzie nacisk, to jedno, a podstawy to drugie.


Czy przy zbiciach powinno sie trzymać rece przy samej twarzy, i zbijać ciosy przy niej samej? Spotkalem sie z taka opinia, ze tak zbicia powinny wygladac, ja natomiast sie pewniej czuje gdy zbijam uderzenie w wiekszej odlegosci od twarzy.

To spotkałeś trenera który uczył zbijać ciosy daleko od twarzy?

Czy w ogole można unikać ciosu poprzez odchylenie tułowia do tyłu? Czy powinno tak się robić? Bo u jednego trenera slyszalem, ze nie, ze postawa musi być w osi ciała lekko pochylona, i tak sie nie powinno robić, mozna stracic rownowage czy cos tam.
Jak już pisałem, na początku nie można. Jak trener powie żebyś sobie tak robił to tak rób. I tak na sparingach odruchowo będziesz to robił, ale teraz powinieneś się tego próbować oduczyć

Przy np: ataku lewym low-kickiem, lepiej zablokować sie lewą nogą czy prawa? czy nie ma znaczenia?
To różnie uczyli?


Jak poćwiczysz 2-4 lat, to możesz zacząć modzić jak Cię trener nie będzie upominać (bo jak upomina to znaczy że jest źle), póki nie będziesz w miarę niezły technicznie wszystko masz robić idealnie jak trener mówi.
Sparingi zadaniowe też niewiele chyba mi dają bo "modzę " troche po swojemu.
To przestań i postaraj się robić to co na treningu

To które rzeczy jeden trener pokazywał inaczej od drugiego?

Zmieniony przez - _radek w dniu 2012-02-14 19:25:34

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Muay thai uderzenie noga

Następny temat

Mistrzostwa polski amatorów w boksie

WHEY premium