SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

USG prawego kolana - zmiany proszę o radę

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2380

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11
Witam, wiem, że to nie forum medyczne, ale jesteście trochę rozeznani w temacie. Bardzo proszę o radę. Od 1,5 roku średnio co 1,5 miesiąca/ co 2 miesiące mam nagłe upadki. Dostaję strasznego bólu w kolanie prawym i zwyczajnie upadam na ziemie. czasami temu towarzyszy lekkie opuchnięcie z czarewienieniem. Kuleję wtedy około tygodnia, 1,5 i przechodzi aż do następnego upadku. W końcu udałam się na USG kolana. Z końcem sierpnia mam wizytę u ortopedy. w miedzyczacie jednak znów upadłam... ta sama sytuacja z tym, że dotyczy .... lewego kolana !! do tej pory miałam problemy tylko z prawym. Od tamtej pory czuję niestabilnośc kolan, często mnie pobolewają zarówno w ruchu jak i spoczynku (choc rzadziej). Strasznie się tym martwię. Masci nie pomagają, a smaruje nimi stawy non stop, dodatkowo biorę specjalne odźywki wzmacniajace stawy.

Oto wynik mojego USG ( prawe kolano). Lewego jeszcze nie robiłam.


Rzepka wysoka, z tendencją do niewielkiej lateralizacji przy napięciu m. 4głowego uda. Łąkotki położone typowo. ML-na granicy trzonu i rogu przedniego hipoechogeniczny obszar-zm. degeneracyjne/pourazowe* drobna torbiel okołąkotkowa w okolicy trzonu. MM bez zmian. Chrząstka pokrywająca kłykcie kości udowej odcinkowo ścieńczała (,1mm), o zatartym zarysie (zm. głownie na kł. bocznym) - początkowa chondromalacja. kat bruzdy spłycony w odcinku górnym (152 st). Ciało Hoffy prawidłowe, Dół podkolanowy wolny, naczyna podkolanowe drożne.

Wnioskuję, że jest trochę tych zmian,natomiast moje pytanie czy są to zmiany poważne, czy tą torbiel da się jakoś usunąć?? (bezoperacyjnie) Czy do takich wynikow moga skierowac mnie artroskopie?? Kolana skutecznie zaczely uprzykszac mi zycie i codzienne zajecia;/ Bardzo proszę o radę.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1512
nieinwazyjnie torbieli nie usuniesz, zresztą torbiel to nie problem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11
też mi się tak zdaję zwłaszcza ze jest dosc niewielka. Zastanawiam się co z resztą i co mi powie lekarz. O co chodzi z łękotką boczną co to za zmiany pourazowe i czemu kuzwa mam takie problemy z tymi klolanami ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Czy upadek następuje po tym jak np nieostrożnie postawisz nogę i kolano Ci ucieka czy też po prosu z niczego nagle zaczyna boleć?
Swoją drogą zwlekać 1,5 roku z diagnostyką tego...
Skąd w ogóle pomysł, aby brać jakieś odżywki na stawy?!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11
fakt głupota było zwlekac ale nie wiem czemu jakoś bagatelizowałam to... dopóki nie miałam coraz czestszych upadków. Nie jest to kwestia złego postawienia nogi. poprostu momentalnie coś mnie łapie ból i upadam. Ból niedowytrzymania. Leżę na ziemi z 10 min. Potem jakoś wstaję ale już 1,5 tyg nie jestem w stanie iśc nie kulejąc.

Co do odzywek. Byłam u jednego porabanego ortopedy. Z góry bez badań założył, że to scieranie chrząstki stawowej. dał mi leki przeciwzapalne i kazał brac te odzywki aby spowolnic scieranie się chrząstki. To wszystko. Żadnych badań, nic. USG zrobiłam sama gdyz zapisałam sie do innego ortopedy i chciałabym iśc juz z jakims wynikiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11
Wiesz mam 25 lat... a te kolana zaczynaja mi naprawdę utrudniac normalne funkcjonowanie. mało tego, że ostatnio kompletnie czuję ich niestabilnośc, to po dłuższym chodzeniu zaczynają mnie ostro bolec, nie mówiąc już o jakimkolwiek*********iu sportu, grania w siatkowke, w tenisa- po prostu albo zaczyna bolec, albo sama nie potrafie zapomniec o ich niestabilonosci i boje sie kazdego nowego upadku. Zrobiło się to jakąś moją zmorą dosłownie. mam nadzieje, że ortopeda do którego idę nie zlekceważy tego i coś mi na to poradzi :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Ale ktoś Ci mówił, że to niestabilność? Niestabilność jest wtedy jak ucieka. To co opisujesz to co innego, nawet nie wiem czy to działka ortopedy. Prawdopodobnie to jakiś skurcz, tylko nie wiadomo skąd się taki silny bierze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11
Źle sie moze wyraziłam. po prostu często jak cwicze chodzę czy nawet kucam (wtedy to juz wogole mnie napierdzielaja kolana - zreszta ostatni upadek milam spowodowany kucnieciem, jak kucnelam zlapal mnie taki bol ze masakra;/) to czasami czuje sie bardzo niestabilnie chwiejnie, nie wiem czy to juz w mojej glowie sie zrodzilo czy jak ale tak sie czuje, jakbym zaraz miała znowu upasc.
A o co chodzi z tym LM - łękotka boczna ze sa jakies zmianypourazowe?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trzeszczące kolano.

Następny temat

Ból śródstopia

WHEY premium