SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

URA BURA JA ŻEM KRUL PODWURA

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 185844

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 15594 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91830
Dobre, prawdziwe, no i dla każdego, chociaż nie wiem czy to akurat plus czy minus.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1118 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12479
@OBELX Zazwyczaj zgadzam się z Twoimi opiniami na tym forum, jednak wchodząc w tematykę I Rzeczpospolitej wykazujesz spore luki w sytuacji geopolitycznej w XVII i XVIII-wiecznej Europie. Zastanów się proszę nad pytaniem: "Czy wrogowie słabego i biednego państwa potrzebowali by kilkudziesięciu lat żeby je ostatecznie zgładzić i przetrawić, czy może takie państwa załatwia się jednym zdecydowanym posunięciem?"

Humanizm nie jest pacyfizmem za wszelką cenę!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 15594 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91830
Wszystko fajnie, tylko wskaż silnego sąsiada Polski w XVII i XVIII wieku? Grasz tyle na ile przeciwnik pozwala, to nie my byliśmy mocarstwem, tylko nie było mocarstwa obok, na miarę Austrowęgier, potem Niemiec Pruskich, i w końcu III Rzeszy( one były pierwszymi mocarstwami Europy środkowej od czasów Cesarstwa Niemieckiego.(W miarę zjednoczone, dysponujące armią zaciężną).
Klasycznym mocarstwem to jest Wielka Brytania, Francja Napoleońska(chociaż bardzo krótko), Turcja przed XV wiekiem i na krótko po nim(przed rozpadem), dawniej cesarstwo Rzymskie, Persja, Egipt.
Ale traktowanie w tych kategoriach Polski to chyba nadużycie .
Pisałem tak na szybko jakbym walnął babola to proszę o wyrozumiałość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 15594 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91830
Ok no dobra, dodać można Hiszpanie, Francję(w sumie prawie 500 lat) bardzo krótko Portugalię, Polskę tylko na krótko po Unii Lubelskiej z Litwą, ale to raptem na 100 lat i tylko w regionie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 9094 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 37391
Turcja przed XV wiekiem? A jak przyleźli pod Wiedeń w XVI i potem XVII toś zapomniał ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 15594 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91830
Turcja? Coś Ci się poj**ało, Imperium Osmańkie, a nie Turcja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1118 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12479
Wszystko zależy jak rozumieć zdefiniować pojęcie mocarstwo.

Humanizm nie jest pacyfizmem za wszelką cenę!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 9094 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 37391
Nie czepiaj się mnie Miodek Sam żeś j**nął babola, bo ta nazwa figuruje od niespełna 100 lat, a Ty coś o XV wieku żeś gadał A jak rozumieć, jak się nazywa imperium to imperium i ch**
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 15594 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91830
Ano racja, mocarstwo to dla mnie twór geopolityczny o silnej państwowości, ekonomii, kulturze i armii. Tak uzbrojony może trwać. Jak Cesarstwo Rzymskie, jak Anglia(Wielka Brytania), Chiny, Carska Rosja, Austrowęgry, Prusy Niemieckie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 9094 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 37391
coś się tak uparł na te austro-węgry? one mi nie podpadają pod tą definicję
ani specjalnie silne nie były, ani długo nie potrwały pół wieku i wszystko poszło wpisdu

Zmieniony przez - lord raV w dniu 2012-09-13 12:58:23
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

UFC153: Rio - Aldo vs Edgar!

Następny temat

Trening siłowy

WHEY premium