SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC on Fuel TV 9: wyniki i dyskusja po gali

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9780

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 204 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9366
Walka wieczoru.
205 lbs.: Gegard Mousasi pok. Ilira Latifiego jednogłośną decyzją sędziów (3 x 30-27)

Główna karta.
155 lbs.: Ross Pearson pok. Ryana Couture'a przez TKO (ciosy w parterze), 2. runda (3:25)
265 lbs.: Matt Mitrione pok. Philipa De Friesa przez TKO (uderzenia i łokcie w parterze), 1. runda (0:19)
135 lbs.: Brad Pickett pok. Mike'a Eastona niejednoglośną decyzją sędziów (2 x 30-27, 28-29)
145 lbs.: Diego Brandao pok. Pablo Garza przez poddanie (trójkąt rękoma), 1. runda (3:27)
145 lbs.: Akira Corassani pok. Roberta Peraltę jednogłośną decyzją sędziów (2 x 30-27, 29-28)

Pozostałe.
155 lbs.: Reza Madadi pok. Michaela Johnsona przez poddanie (brabo), 3. runda (1:30)
185 lbs.: Tor Troeng pok. Adama Cellę przez poddanie (duszenie zza pleców), 1. runda (3:11)
170 lbs.: Adlan Amagov pok. Chrisa Spanga przez jednogłośną decyzję (3 x 30-27)
145 lbs.: Conor McGregor pok. Marcusa Brimage’a przez TKO (uderzenia w parterze), 1. runda (1:07)
170 lbs.: Ryan LaFlare pok. Bena Alloway'a jednogłośną decyzją sędziów (3 x 30-27)
185 lbs.: Tom Lawlor pok. Michaela Kuipera przez poddanie (gilotyna), 1. runda (1:05)
170 lbs.: Papy Abedi pok. Besama Yousefa niejednogłośną decyzją sędziów (2 x 29-28, 28-29)


Bonusy po $60,000 otrzymali:

Walka wieczoru – Brad Pickett vs. Mike Easton
KO wieczoru – Conor McGregor
Poddanie wieczoru - Reza Madadi



Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
co ja widze
kontynuacja:

https://www.sfd.pl/Fallon_Fox_w_MMA-t936355.html

Zmieniony przez - raKhu1 w dniu 2013-04-12 15:35:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1097 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8986
z tym ko of the night conora to chyba jakiś zart
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 896 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12654
oglądałem tylko Main Card . Najlepsza walka to chyba R.Pearson vs R.Couture ;) Czułem podczas oglądania , że tak to się skończy . Ładnie bronił obalenia i w klinczu był dobry to Couture nic do powiedzenia nie miał ( aby skończyć walkę ). Ten KO Mitrione to taki szybki , że aż dziwny hehe . ME taki sobie ... nawet już chciałem , żeby jakiś cep zahaczył Gegarda aby było ciekawiej :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
Abedi - wałek - max remis a jak zwycięstwo to powinien być Yousef..

Lawlor - dobry comeback - Kuiper bd TDD, Lawlor rozpaczliwie próbował obalić w 2 rundzie nie dość, że tej bezproduktywnej taktyki nie zmienił to jeszcze kontuzji doznał - z gilotyną się udało.

LaFlare dobra presja i całkiem spoko obalenia, ale Alloway to jest żart - powinni go zwolnić z UFC, bo jest słabym fighterem, LaFlare też nic nie zwojuje imo.

Conor McGregor - dużo osób miało wątpiwości (w tym ja), bo jak wiadomo - robić masakrę na regionalnych galach a w UFC to inna bajka - jednak McGregor to real deal! Jest młody, stójka genialna, timing i w szczególności zdolność do zadawania ciosów z każdej pozycji, KO cios i dobra szczena - wielki talent - czekam z niecierpliwością na jego kolejne walki.. no i jest pewny siebie - wyszedł bez żadnej większej tremy - po prostu zrobił swoje.

Amagov - te Ruskie to jednak koty i dziki w jednym! Genialne kopnięcia zwłaszcza te na głowe z klinczu! Do tego obalenia - pełna kontrola. Spang za bardzo nie istniał w tej walce.

Cella to jednak słaby jest.. Na szczęście kolejny raz go nie zobaczymy - to pokazuje nam, że hype na Halla dopiero lepiej włączyć jak kogoś porządnego rozj**ie, bo tak może być kolejny hype train co nie zmienia faktu, że timing i siła ciosu Halla jest imponująca.

Madadi - bardzo dobra walka.. Johnson nie wiele pokazał oprócz tego porządnego KD gdzie prawie skończył Irańskiego-Szweda.
Johnson po raz kolejny pokazał, że jeśli ktoś dysponuje lepszymi zapasami to jest w DUPIE. 0 ofensywnej gardy i można go spokojnie przeleżeć co zrobił Madadi a na końcu ładne brabo zapiął. Nie zdziwie się jak Johnsona teraz zwolnią.

Corassani zaskoczył! Tylko raz dobrze dał się trafić ciężko bijącemu Peralcie i uniknął KO, dobry movement, dobry klincz, zapasy, stójka - naprawdę dobra walka w jego wykonaniu.

Brandao ładnie pocisnął Garze, który tak naprawdę ma tylko warunki tak jakoś na ważeniu zaobserwowałem, że to zbijanie wagi przez Garze chyba się na jego zdrowiu poważnie odbija, bo wygląda jak wrak trochę ..

Pickett vs. Easton - dobra walka, ale tak się nad nią spuszcza Dana i inni a rewelacji nie było.. Pickett coś słabo ogólnie..
Pewnie teraz dostanie zwycięzcę Faber/Jorgensen o TSa

De Fries to poziom KSW a nie UFC - był dnem dywizji HW, teraz najprawdopodobniej wyleci - oby.. tylko to się źle na jego zdrowiu odbiją te KO jak na Morecrafcie.. Wiedziałem, że go szybko Mitrione skończy, ale, że aż tak i tak łatwo to się nie spodziewałem, zobaczyłbym go z Pudzianem aczkolwiek Pudzian i tak większych szans nawet z nim by nie miał, ale to świetny test - na pewno De Fries jest łatwiejszym przeciwnikiem niż Sylvia.. a dla Mitrione'a może Duffee albo Struve..

Szkoda młodego Couture'a.. świetna taktyka, klincz po ojcu tzn inny technicznie, ale chodzi o jakość.. dużo poruszania - naprawdę miał spore szanse na dec, ale błąd z Pearsonem był niewybaczalny, tak dobry striker nie zmarnował okazji, szkoda chciałem wygranej Ryana - mam nadzieję, że dostanie 2 szansę, bo zasługuje po dobrej walce na nią na 100%

Mousasi podobno miał kontuzje i będzie miał operację, ponadto po prostu zdeklasował w stójce Latifiego czego się każdy spodziewał, ale wyłapał kilka ciosów i leg kicków no i na taki koniec 3 rundy pozwolić sobie nie mógł ktoś na takim poziomie z kimś na takim poziomie.. Mousasi tj mówiłem to bardzo dobry fighter, ale nie ścisła czołówka - myślę, że Gustafsson sobie z nim poradzi i nawet skończy go przed czasem.

Gala całkiem fajna i o normalnej porze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1441 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25236
Ja ogłądałem tyle prelimsy i były bardzo fajne. Wszystkie walki ciekawe Madadi pokazał klasę, w 1 rundzie pod koniec brakowało może 10 sekund, żeby przegrał, a po przerwie pełna dominacja.

Szkoda mi tego Adama Celli, ale pokazał że jest sierotą totalną.

Ten McGregor dostał KoF tylko dlatego, żeby go zmotywować chyba. Co prawda nie widziałem ME, ale ten nokaut to nie było nic specjalnego. Ogólnie też bym się nie napalał na niego póki co, jego przeciwnik miał plan na walkę, żeby pomachać łapami tylko. Chaotyczne ataki zero sensownych kombinacji, zero obrony. Przed tym hakiem, chyba z 3 razy już próbował także to nie był jakiś świetny timing. Widać, że w stójce czuje się pewnie, ale zobaczymy co będzie dalej.


Zmieniony przez - wiktor902 w dniu 2013-04-07 12:32:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
na gali było tylko 3 KO: McGregor, Mitrione i Pearson - nikt mi nie powie, że Mitrione j**nął lepszy KO niż McGregor, bo tak nie było.. a Pearson owszem mógł dać lepsze KO, ale porównywalne było i NAJWAŻNIEJSZE: Pearsonowi kasy raczej nie brakuje a McGregor do wczoraj kasy nie miał wgl - wiązał ledwo koniec z końcem chyba na mmajunkie o tym czytałem przedtem.. dlatego w takich sytuacjach lepiej dawać nagrody biedniejszemu (gdy KO jest podobny) co innego jakby Pearson jakimś pięknym head kickiem czy obrotówką z wątrobę go załatwił (przykład dałem) więc nie rozumiem jak można mieć do tego pretensje PONADTO, Pearson generalnie słabo się zaprezentował - przegrał 1 rundę, 2 przegrywał i Couture błąd popełnił a McGregor miał wyśmienity debiut.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 9936 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 103395
Jeśli Mousasi miał kontuzję to może dobrze ,że Gustaffson wypadł...Do walki pewnie dojdzie prędzej czy później...

Raczej to nic poważnego skoro wyszedł i kopał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
czy to na twitterze, czy w studiu czy na forach p******ą, że: "Mousasi przygotowywał się na innego przeciwnika bla bla bla i dlatego tłumaczy tego, że dupy nie urwało" otóż Mousasi się przygotowywał do walki wgl - miał pełny training camp a Latifi nie dość, że tego training campu nie miał i może w burger kingu właśnie siedział jak telefon od Dany dostał to przecież też się pod Mousasiego przygotowywał tyle co Mousasi na niego z tym tj pisze, że Mousasi miał ogólne przygotowanie a Latifi nie dlatego to + dla Latifiego a wymówka żadna dla Mousasiego, bo walczył ze słabym i nieprzygotowanym przeciwnikiem i wyłapał trochę i dał się na końcu sprowadzić - fakt może ta kontuzja miała wpływ na taką a nie inną walkę, ale wątpię, bo Mousasi mnie jakoś nie przekonuje, King Mo go przeleżał, w stójce technicznie jest zaj**isty, ale tak nie błyszczy, bo Gustafsson technicznie stójke ma na pewno gorszą niż Mousasi - boksersko może sprawić problemy, bo całkiem całkiem Alex boksuje i się świetnie rusza + warunki fizyczne więc WGL się nie zdziwię jak Gustafsson w stójce miałby przewagę nad Mousasim, ale zapewne Gustafsson wykorzysta zapasy i wygra jeśli walka będzie miała 5 rund to nie wykluczyłbym jakiegoś TKO w 3/4 rundzie by Gustaw..

Widać było na jakim słabym Latifi jest poziomie w walce, jego ruchy były strasznie nie skoordynowane nawet te cepy totalnie nieudane, pare razy ładnie kopnął i trafił i pod koniec 3 rundy obalił i krótkie gnp i tyle.. Ogólnie to słaby fighter i następną walkę też zapewne przegra w UFC no chyba, że dostanie kompletne dno dywizji MW/lHW. Anderson by zabił Mousasiego i go ośmieszył pewnie a Jones by go obalił w kilka sekund i skasował łokciami, z Machidą też go absolutnie nie widzę, z Gustawem też nie za bardzo czy z Evansem czy z Hendo myślę, że Hendo mógłby zarówno obalać jak i w stójce trafić czymś mocnym, no ale Mousasi ma dobrą szczenę, Glover by się po nim raczej przejechał, Bader czy Davis to imo na pewno (style make fights) z Lil Nogiem bym go zobaczył też.

Zmieniony przez - Steven0 w dniu 2013-04-07 21:16:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 9094 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 37391
Lawlor był dobry Już myślałem, że zaraz zginie, a ten wprowadził w życie plan Z - wszystko na jedną kartę i poszło huehuehue. Ten McGregor jest obiecujący, Couture nie wiem co robił w co-main evencie , co do main się nie ma co wypowiadać po za jednym - Mousasi kolano do operacji i walczy, Gustaffson rozcięcie i wypada bez komentarza k***a Najlepszy z gali dla mnie jak zwykle kiedy go widze ten Dżihad Madadi Rozp*****la mnie koleś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 9936 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 103395
tak to k***a wina mousasiego ,że walczył ze słabym i nieprzygotowanym Lafitim, gustaffson wypadł przez śmieszne rozcięcie którego nie było widać 3 dni przed walką,Mousasi walczył z kontuzją.

Mousasi zawalczył bezpiecznie i rozj**ał go kompletnie.

jak edgar nie skończy oliveiry to też go wyśmieje.

ćwiczyl z gustaffsonem na Mousasiego ,jakby był ''wzięty z mcdonalda'' to niby jakby zrobił wagę? na pewno na codzień nie waży 205

do tego koleś się cofał , nie wiem co on pokazywał pod koniec 1 rundy ,ale on ciągle szedł do tyłu

Zmieniony przez - xper w dniu 2013-04-07 22:15:34

Zmieniony przez - xper w dniu 2013-04-07 22:18:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 11497 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45161
Dobra gala, każda walka z głównej karty była ciekawa po za tym tarłem w ME.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Pierwsza walka, kiedy?

Następny temat

Pierwszy trening MMA

WHEY premium