SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC on FOX 17: Dos Anjos vs. Cowboy 2 wyniki i dyskusja

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 38810

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
Karta główna (godzina 02:00 czasu polskiego)

Walka o tytuł wagi lekkiej
155 lbs: Rafael dos Anjos pokonał Donalda Cerrone przez TKO (ciosy) 1:06, runda 1 – walka o pas wagi lekkiej
Wg mnie przerwanie lepsze niz RDA z Highem, ale wciaz za wczesne, Cerrone mial szanse przetrwac a to ze jego 1 walka o pas, nigdy nie byl znokautowany poza liver kickiem Pettisa to powinno dac mu czas, RDA sie tylko na Deana popatrzyl i ten jak w Faber vs Barao 2 przerwal. Tak czy inaczej plywal, mysle ze to byla kwestia czasu, Kavanagh potwierdzil ze teraz Conor o pas 155 zawalczy, Frankie musi poczekac.
RDA to bestia, Conor to bestia, RDA jest bardziej kompletny, ale McG lepszy w stojce i ma niesamowite fight iq, do tego jego pewnosc siebie i gra psychologiczna. Wyrownane szanse, nie zdziwie sie jak RDA wygra wgl, ale to bedzie lepszy Conor McGregor w 155 a RDA nie jest az takim duzym lekkim, nawet nizszy od Conora. McGregor 2 runda KO

Karta główna (FOX Sports 1, godzina 2:00 czasu polskiego):
265 lbs: Alistair Overeem pokonał Juniora dos Santosa przez TKO (lewy sierpowy + ciosy w parterze) 4:43, runda 2
Dla mnie to 1 z najwiekszych sensacji roku, nie tyle co wynik, ale wystep Overeema i KO lewym sierpowym. Jednak od poczatku.. Overeem wygrywal walke, to on zadawal wiecej uderzen, znaczacych uderzen poprzez swietne poruszanie sie Reema i walka w dystansie nie dopuszczajac do bezposrednich wymian bokserskich, zaj**iste kopniecia i swietne lewe. JDS tylko raz go mial przy siatce i nie wykorzystal tego. Taktyka Reema zrobila swoje, Junior byl bezradny, dalej wykonanie tej taktyki i cierpkiwosc, przerwanie dobre, nawet gdyby JDS to przetrwal to nie ma sensu zeby znowu walczyl w trybie zombie. Kolejna bardzo wazna sprawa to pozycja mankuta Reema w czasie walki, to jego wielki plus ze z obu pozycji jest niezwykle grozny. Kolejna sprawa to Jackson-Winkel, to nie tylko taktyka, stojka Overeema jest lepsza niz byla, kiedy Overeem znokautowal ciosem kogos dobrego? A teraz robi to z JDSem, Reema dziury w grze zaszywa swietny team. No wiadomo rok przerwy Juniora, ostatnie walki i moze koks- tego akurat nie wiemy, ale to tez moglo miec wplyw, jednak Reem dal niesamowity wystep i Cain 2x 5 rund sie z nim bil tj Miocic a Reem go skonczyl wczesniej wygrywajac walke. Jak Werdum wygra to niech trylogie robia, jak Cain wygra to pewnie dostanie trylogie z Werdumem wiec wtedy Ali vs Arlovski/Miocic chodz nie obrazilbym sie jakby zawalczyl z Barnettem/rewanz z Rothwellem. Jednak potwierdzilo sie, JDS to talent MMA z niskim iq walki, czemu on presji nie pokazal, Reem wiadomo czemu ale Junior powinien narzucic presje a nie byc statycznym niczym Nelson, mega kolejny comeback w karierze Reema, jak chlop pas zdobedzie to bedzie to niesamowite.
155 lbs: Nate Diaz pokonał Michaela Johnsona przez jednogłośną decyzję
Mowilem, ze te kursy to bzdura i ze to wyrownana walka na papierze jednak stawialem lekko na Johnsona, ale piekny boks i wystep Diaza. Na Diaza trzeba kopniec zwlaszcza niskich i to mocnych albo obalen dobrego grapplera i zapasnika, Johnson jak sie spodziewalem da walke kickbokserska z przewaga boksu i zostal wypunktowany. Diaz i tak nie bedzie mial red panties night. Krol Conor nie chce zmienic jego zycia buma.
115 lbs: Karolina Kowalkiewicz pokonała Randę Markos przez jednogłośną decyzję
Kolejne zaskoczenie, ale juz nie az takie jak Marquardt. Karolina byla lepsza w stojce, dobrze sie bronila w parterze i nie tylko a takze byla szybsza i ma zelazne cardio! Jestem pod wrazeniem, niech teraz z Namajunas o TSa walczy a dla Aski Gadelha.

Karta wstępna (FOX Sports 1, godzina 23:00 czasu polskiego):
145 lbs: Charles Oliveira pokonał Mylesa Jury’ego przez poddanie (gilotyna) 3:05, runda 1
Szkoda, ze Oliveira wagi nie zrobil, bo zaj**iscie szybko poradzil sobie z Jurim. No to o ile Mendes nie zmieni zawodu na wedkarza to Mendes vs Oliveira dawac.
185 lbs: Nate Marquardt pokonał C.B. Dollawaya przez KO (cios) 0:28, runda 2
No to k***a skreslalem Marquardta a KO ladne doj**al, nie zmienia to faktu, ze MW nie zwojuje i ladny moment na zakonczenie kariery a nie po wp******ach.
135 lbs: Valentina Shevchenko pokonała Sarah Kaufman przez niejednogłośną decyzję
Kaufman powinna na emeryturenisc, toz ona nawet o pas juz nie zawalczy, nawet Alexis Davis ja poddala.
185 lbs: Tamdan McCrory pokonał Josha Sammana przez poddanie (trójkąt nogami) 4:10, runda 3
Jestem ciekaw kolejnej walki McCroriego w UFC, ma talent, nie az taki jak inny McG, ale tez ma.
155 lbs: Nik Lentz pokonał Danny’ego Castillo przez niejednogłośną decyzję
Lentz by rozj**al Conora 10/10 walk, tj. Chad z uszkodzeniem mozgu powiedzial.
145 lbs: Cole Miller vs. Jim Alers – no contest z powodu przypadkowe trafienia w oko, 1:44, runda 2
Yebane aj polki.

Karta wstępna (UFC Fight Pass, godzina 21:30 czasu polskiego):
170 lbs: Kamaru Usman pokonał Leona Edwardsa przez jednogłośną decyzję
Tak jak sie spodziewalem.
170 lbs: Vicente Luque pokonał Haydera Hassana przez poddanie (anakonda) 2:13, runda 1
Zaj**ista anakonda wyszla i Hassan drgawek az dostal.
265 lbs: Francis Ngannou pokonał Luiza Henrique przez KO (cios) 2:53, runda 2
Ngannou to potwor, ale jeszcze technicznie marnie, ale jego rozmiar i sila uderzenia robia wrazenie, ten podbrodkowy bez watpienia 1 z najlepszychm ko podbrodkowym w historii ufc.
6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 9936 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 103395
Jak dla mnie to pokazuje co są wstanie robić prajdowcy po świetnych obozach...

Werdum mistrz , Reem blisko TSa , Barnett blisko TSa...

JDS mózg imo uszkodzony zobaczcie jaka przerwa po walce z Cainem ...Później Miocic znowu sporo wyłapał na głowę pewnie obrażenia niezłe , JDS niech będzize wdzięczny a nie p******i ,że szybkie przerwanie ,bo zaraz to będzie mówił jak gołota ,Wsadził by mu reem tylko pare dodatkowych sierpów i kolano ewentualnie tyle by było...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 254 Napisanych postów 1914 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 36729
Yoshi87
Kowalkiewicz vs Markos
Bardzo cieszy wygrana Karoliny i muszę przyznać, że nie spodziewałem się, że pójdzie jej tak dobrze. W drugiej rundzie Markos trochę napsuła krwi Kowalkiewicz, ale Karolina i tak ładnie pracowała w parterze. Koniec trzeciej rundy bardzo ładny i zasłużone zwycięstwo. Nawet cardio było w porządku chociaż zastanawiam się jak Karolina poradzi sobie z silniejszą rywalką.



Ciekawi mnie jedno, czy Kowalewicz zdaje sobie sprawę, że w tej kategorii Aśka jest nie do przejścia?:) Szacunek za decyzje przejścia do UFC i świetną walkę, ale choćby nie wiem jak Karolina się starała, to Aśka prezentuje poziom niedościgniony dla innych zawodniczek :)
Jest szybsza, precyzyjniejsza, ma bogatszy repertuar ciosów i lepsze TDD. No ale nic, pozostaje nam dopingowanie naszej drugiej zawodniczki:)


Yoshi87

Overeem vs dos Santos
Szczerze powiedziawszy, to słaba była ta walka. Przez pierwszą rundę można było zasnąć i dopiero w drugiej cos zaczęło się więcej dziać. Overeem cały czas na wstecznym, dużo biegał i liczył chyba na tę jedną okazję, która przyszła. JDS już się chyba skończył. Cieszy wygrana Overeema bo na niego stawiałem.



JDS się nie skończył po prostu trafił na sprytniejszego od siebie, tak jak pisałem o jego fryzurze ala. Gargamel -> "smerf okazał się sprytniejszy" Genialny plan taktyczny Grega Jacksona chyba samego JDS'a zaskoczył, który przywykł do tego, że ma zabójcze kontry i lubi bijatyki, a tu gdyby on nie zadawał ciosów to pewnie mielibyśmy Benny Hilla i ganianie po oktagonie zamiast walki. JDS się nie skończył, bo poza Alim, może jeszcze Arlovskim nikt inny w tej dywizji nie będzie w stanie tego powtórzyć. Oczywiste jest, że Cain go fizycznie przy siatce zajedzie, a Werdum... być może klinczem i MT jest w stanie wygrać z Juniorem. Cała reszta dalej od niego dostanie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Steven0

Kolejna sprawa to Jackson-Winkel, to nie tylko taktyka, stojka Overeema jest lepsza niz byla, kiedy Overeem znokautowal ciosem kogos dobrego?


No właśnie mówiłem o tym. dlatego rzadko oglądam boks czy K-1, bo nawet te drugie to nie jest wyznacznik posiadania najlepszej stójki. Albo MMA albo jakieś walki bez zasad na wysokim poziomie (jeśli są) mogą być.
1

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
Ktos tu napisal ze Walka Reema dno.
Jak mozna Tak powiedziec przy takim popisie techniki? Rozumie ze ktos lubi brawle, ale przeciez taktycznie i technicznie to byl super wystep, tko na JDS, jeden z najwiekszych upsetow roku obok Holly i Condora

"CHO NO TU" - Seba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
k***a grind to byl najlepszy Alistair Overeem w karierze, walka z Lesnarem sie porownuje. Glupio mi ze w niego watpilem, ale mialem powody, z reszta wiekszosc w niego watpila zwlaszcza przed walka z takim kozakiem jak JDS, Holly tez nie wiele lepiej zawalczyla. Teraz czekac na wystepy Cojdita, Arlovskiego i bad assa Jonesa
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
Dodam, ze wciaz postawie na zwyciezce Cain.Werdum w eeentualnej walce z Reemem, ale juz nie bylbym tak pewny bo ta wygrana to Alistair Overeem w niesamowitej formie i lepszej stojce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
Lepszym boksie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
Wybaczone sam nie widzialem tego
Najlepszy Reem w karierze to bez watpienia ten teraz w wersji 3.0. Do ts blisko a kto by powiedzial tydzien temu

"CHO NO TU" - Seba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 9936 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 103395
watpilem w niego ,ale nie skreślałem go ,pozatym dla mnie Holy vs Ronda to nie był jakiś mega upset tj widziałem co Holly robiła przed UFC ,i pisałem tutaj ,że obok Cyborg nayebie może Rondę...

Jeśli chodzi o Reem vs JDS to wiadomo ,że dobrze z JDSem nie było jak potrzebował roku przerwy po Cainie i nastepnego roku po Miocicu ,jakby sędzia nie przerwał to być może gadał by już jak Andrew

No MMA to nie K1 Lesnarweight jest w MMA bez sensu ..

Werdum vs Reem 3 będzie ciekawie ,ale dalej stawiam na Werduma.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Największa konferencja MMA w Europie - zdjęcia!

Następny temat

UFC 195: Lawler vs Condit, 02.01.2016

WHEY premium