SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC Fight Night 148: Pettis vs Thompson

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3056

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Pettis chyba wszystkich zaskoczył tym zwycięstwem. Ja również typowałem wygraną Thompsona. Gdyby nie było skończenia, to Wonderboy wygrałby to na punkty. Dobrze walczył w dystansie, zadawał ciosy którymi rozbił twarz Pettiisa i kopał. Showtime z kolei nie poddawał się i też atakował z wstecznego. W tej ostatniej akcji Thompson zepchnął go pod siatkę, a ten wystrzelił tym supermanem zaskakując go. Trzeba powiedzieć, że jednak Pettisowi się pofarciło, ale cieszy mnie jego wygrana i mam nadzieję, ze da jeszcze dobre walki bo potrafi.


Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Anthony Pettis o walce ze Stephenem Thompsonem i planach na kolejne pojedynki

Były mistrz wagi lekkiej UFC Anthony Pettis zadebiutował w organizacji w dywizji półśredniej w pojedynku ze Stephenem Thompsonem na gali UFC Fight Night 148 odnosząc zwycięstwo przed czasem. Showtime skomentował swój pojedynek i przedstawił swoje plany na kolejne walki.

Dotychczas Anthony Pettis (22-8 MMA, 9-7 UFC) walczył ze zmiennym szczęściem w dywizji lekkiej. Na cztery ostatnie walki odniósł dwa zwycięstwa w pojedynkach z Jimem Millerem i Michaelem Chiesa, ale przegrał także dwa starcia z Dustinem Poirierem i Tonym Fergusonem.

Walka ze Stephenem Thompsonem (14-4-1 MMA, 9-4-1 UFC) okazała się dosyć trudna i przez dwie rundy lepszy był Wonderboy, który mocno obił Pettisa, ale ostatnia akcja w samej końcówce drugiej rundy odmieniła los tego pojedynku. Pettis zaatakował bowiem ciosem superman punch nokautując Thompsona.

Po tej walce, Anthony Pettis skomentował ją oraz przedstawił swoje plany na dalszą rywalizację wymieniając przy okazji nazwiska zawodników z którymi chce się zmierzyć.

Oto, co Anthony Pettis powiedział po pojedynku:

Anthony Pettis
„Trafił mnie swoim jabem i wiedziałem, że ma mnie w swoim zasięgu, więc starałem się go obijać niskimi kopnięciami, skłonić go do skoncentrowania się niskich kopnięciach. Wiem, że solidnie obiłem jego zakroczną nogę, co ustawiło jego prawą rękę.

Chcę dać wszystkim dobry pokaz, to wszystko, co chcę zrobić. Przyszli, sprawiłem, że wszyscy klaskali, zapłacili za bilety, więc mam nadzieję, że spodobał im się występ. Dobrze czułem się w wadze 170 funtów. Będę tu przez jakiś czas, ale nie skończyłem jeszcze z dywizją 155 funtów. Jest kilka nazwisk w kategorii półśredniej. Chcę ponownie zawalczyć z Rafaelem dos Anjos – to jedna z walk, których potrzebuję, a co do 155 funtów, jeśli Dana White zechce mi to dać, to chcę walki ze zwycięzcą pojedynku Edson Barboza i Justin Gaethje. Jestem gotowy.”


Z wymienionych zawodników, Pettis nie walczył jeszcze z Justinem Gaethje, natomiast z Rafaelem dos Anjos i Edsonem Barboza poniósł porażki przez jednogłośne decyzje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
Widac.w ogole bylo kilka sekund przed KO, ze Pettis juz probowal wystrzelic z Superman punchem, nie wiem kiedy to wymyslil, ale polowal na to przez moment

"CHO NO TU" - Seba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3125 Napisanych postów 22804 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 208988
Odbił się od siatki i wykorzystał ten pęd chyba. Wyglądało to dziwacznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Stephen Thompson o swojej porażce z Anthonym Pettisem: „To był atak niczym ninja, którego nawet nie widziałem”

To nie była udana noc dla Stephena Thompsona, który przegrał walkę wieczoru z Anthonym Pettisem na gali UFC Fight Night 148 w Nashville. Wonderboy jest zaskoczony tym w jaki sposób przegrał ten pojedynek.

Thompson (14-4-1 MMA, 9-4-1 UFC) został znokautowany przez Pettisa (22-8 MMA, 9-7 UFC) ciosem superman punch w drugiej rundzie. Po walce, Thompson został przewieziony do miejscowego szpitala, a po badaniach zrelacjonował przebieg walki i swoją porażkę.

Stephen Thompson
„Jestem w szpitalu, właśnie zostałem znoautowany. Nawet nie pamiętam co się wydarzyło. Pamiętam tylko, że tylko jak uderzałem go w twarz, jego nos krwawił, a potem budzę się na plecach. … Ale czuję się dobrze, wszystko jest w porządku.

Wpadki się zdarzają, wiecie? Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy uprawiasz ten sport wystarczająco długo.”


36-letni Thompson jest aktywnym zawodnikiem od ponad 20 lat rywalizującym w karate, kickboxingu i MMA i nigdy nie został znokautowany aż do tej walki z Pettisem. Walka trwała prawie dwie rundy i to Thompson był stroną dominującą, ale wystarczył jeden celny superman punch, aby zakończyć pojedynek.

Thompson opisał akcję Pettisa jako: „atak niczym ninja, którego nawet nie widziałem, kiedy nadszedł” i z uśmiechem opisał fakt, że jego pierwsza porażka przez KO przyszła z ręki zawodnika walczącego dotąd w kategorii lekkiej.

Stephen Thompson
„Przez tak wiele lat rywalizacji, nigdy nie zostałem znokautowany. 80 walk, nigdy nie zostałem znokautowany. Dlaczego musiał to być ten pierwszy raz? Cholera. … Wiem, walczyłam z zawodnikiem z wagi 155 funtów i on mnie skończył. Co do cholery?”


To, co Thompson może sobie przypomnieć o walce, to fakt, że prowadził w niej i wygrywał ją na punkty na kartach sędziowskich, zanim został trafiony. Nawet biorąc pod uwagę luki w pamięci, próbował połączyć ze sobą elementy akcji Pettisa w której zadał ostateczny cios.

Stephen Thompson
„Próbowałem go poskładać prostym, próbowałem złamać jego ramiona kopnięciami okrężnymi, ale boczne kopnięcia, chyba nie skręciłem wystarczająco mocno bioder i trafił mnie prawą ręką. Czy to była prawa ręka? Niech to szlag.

I siedziałem tam myśląc, że w pierwszej rundzie jak jego ciosy były powolne. Potem uderzył mnie tym, trafił mnie.”


Thompson powiedział jeszcze, że lekarze sprawdzają jego głowę, nogi, palce i palce, a poza bólem szczęki czuł się dobrze. Jeśli cokolwiek mu dolega, to jest to bardziej kwestia emocjonalna niż fizyczna, ponieważ jego walkę w Bridgestone Arena oglądało wielu przyjaciół i rodzina. Ponadto Stephen ma wątpliwości, czy zostanie dopuszczony medycznie na czas, aby wziąć udział w zbliżającej się gali UFC Fight Night 153, która odbędzie się 22 czerwca w Greenville swoim rodzinnym stanie Karolinie Południowej.

https://www.facebook.com/Wonderboymma/videos/424110601656537/ 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Thompson polega głównie na pracy nóg, dzięki czemu unika ciosów przeciwnika, ale często trzyma opuszczoną gardę. Już go Jake Ellenberger zdołał znokdaunować. Klatka weryfikuje, który styl jest dobry, a który nie. Thompson czasem ryzykuje, zwłaszcza, że im starszy będzie tym refleks będzie miał gorszy i w tym wypadku garda może być lepsza.


Zmieniony przez - Agares25 w dniu 2019-03-24 22:53:36
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
+ ma taki sobie head movement jak to karateka
1

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
Bardziej rusza tulowiem calym niz glowa, zly pomysl pod MMA ogolnie. Rekompensuje to praca nog, ale, jak wyzej, starzeje sie. Moze pora liznac tajskiego.troche, albo boksu

"CHO NO TU" - Seba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

John Locher/AP // Ethan Miller / Getty Images

Conor MGregor pogratulował Anthony’emu Pettisowi, Showtime chętny na walkę z McGregorem

Zwycięzca walki wieczoru gali UFC Fight Night 148, Anthony Pettis swoim nokautem na Stephenie Thompsonie zwrócił uwagę wielu zawodników w tym również byłego mistrza wagi piórkowej i lekkiej Conora McGegora.

Po zwycięstwie Pettisa, McGregor napisał na Twitterze taką oto wiadomość z gratulacjami i sugestią, że jest gotowy na zestawienie mu kolejnego rywala.

Conor McGregor
„Witaj w klubie i gratulacje.

Teraz, kto tego k**a chce?”

https://twitter.com/TheNotoriousMMA/status/1109663003631411200

McGregor przywitał Pettisa w wąskim gronie zawodników UFC, którzy stoczyli wygrane pojedynki w trzech kategoriach wagowych: piórkowej, lekkiej i półśredniej. Dotychczas udało się to tylko Kenowi Florianowi i Conorowi McGregorowi, ale od wczoraj do tej dwójki dołączył także Anthony Pettis.

Co do potencjalnej walki Pettisa z McGregorem, to Showtime stwierdził w rozmowie z MMAJunkie.com, że z przyjemnością podejmie wyzwanie ze strony McGregora.

Anthony Pettis
„To zabawna walka. On jest kolejnym gościem, którego styl uwielbiiam, kolejny facet, który miałby zabawny styl walki.

Jeśli chce to zrobić, zróbmy to. Nie boję się walczyć z nikim.

Jeśli to nie będzie on, to niech to będzie następny facet w kolejce.”


Głównym priorytetem Anthony’ego Pettisa na rok 2019 są trzy duże walki. Po jednej, która stoczył tej nocy, chciałby, aby druga odbyła się na gali UFC 239. Karta Międzynarodowego Tygodnia Walki jest tą na której chciałby znaleźć się każdy zawodnik, ponieważ gwarantuje dużą publikę i oglądalność, które mogą mieć duży wpływ na możliwości, które się przed nim otwierają.

Po tak imponującym nokaucie, Pettis znakomicie wszedł do dywizji półśredniej i właśnie w tej kategorii chciałby walczyć z McGregorem.

Anthony Pettis
„Obydwaj jesteśmy naturalnymi [półśrednimi]. Jeśli nie jest to walka o tytuł, to po co zbijać wagę?”


Tuż po wygranym pojedynku, Anthony Pettis wskazał również nazwiska trzech innych zawodników, którzy są na jego radarze jako przyszli rywale, a są nimi Rafael dos Anjos, Edson Barboza i Justin Gaethje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Rafael dos Anjos odpowiedział na wyzwanie Anthony’ego Pettisa

Po zwycięstwie przez nokaut w drugiej rundzie ze Stephenem Thompsonem na gali UFC Fight Night 148, Anthony Pettis nakreślił wyraźny plan na swoją najbliższą przyszłość z uwzględnieniem kolejnych walk, które chce stoczyć w tym roku. Jedną z nich jest pojedynek z Rafaelem dos Anjos.

W wywiadzie udzielonemu Danielowi Cormierowi po walce, były mistrz wagi lekkiej Anthony Pettis ogłosił, że planuje kontynuować rywalizację w dywizji półśredniej po udanym debiucie i rzucił wyzwanie innemu byłemu mistrzowi dywizji 155 funtów Rafaelowi dos Anjos. Brazylijczyk zakończył swoje zmagania w kategorii lekkiej w 2017 roku.

Rafael dos Anjos jest obecnie zestawiony do pojedynku z Kevinem Lee na gali UFC Fight Night 151 zaplanowanej na 18 maja w Rochester, ale szybko odpowiedział na wezwanie Pettisa na Twitterze, przyjmując je.

Rafael dos Anjos
"Najpierw zajmę się Lee, a potem zobaczę się z tobą Pettis. Poza tym, wspaniała wygrana.”

https://twitter.com/RdosAnjosMMA/status/1109652599731478528

Rafael dos Anjos poświęcił również chwilę na wyjaśnienie, dlaczego został zestawiony do pojedynku z Kevinem Lee zamiast Santiago Ponzinibbio, który także rzucił mu jakiś czas temu wyzwanie. Obydwaj zawodnicy oskarżają się wzajemnie o unikanie walki.

Rafael dos Anjos
"Ludzie ciągle mówią mi, żebym walczył z Ponzinibbio, ja też chciałem, żeby doszło do tej walki, ale on odrzucił walkę z Tillem w Londynie i teraz UFC nie chce dać mu nikogo z wyższej pozycji w rankingu od niego. To nie moja wina, jestem pracownikiem i wykonuję polecenia."

https://twitter.com/RdosAnjosMMA/status/1109666798801059840

Aktualnie Rafael dos Anjos ma za sobą dwie porażki przez jednogłośne decyzje w pojedynkach z Colbym Covingtonem i Kamaru Usmanem, który po pokonaniu Tyrona Woodley’a został nowym mistrzem dywizji półśredniej.

Co do Anthony’ego Pettisa, to RDA nie jest jedynym zawodnikiem z którym chciałby się zmierzyć. Showtime wymienił również Edsona Barbozę i Justina Gaethje, którzy zmierzą się na gali UFC on ESPN 2 w nadchodzący weekend. Oprócz tego Pettis jest chętny na pojedynek z byłym mistrzem wagi piórkowej i lekkiej Conorem McGregorem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 2583 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34961
Ale upset

Pettis w sumie poza low kingami i tym superman punchem nic nie pokazal (inna sprawa, ze to wystarczylo ), jaby Thompsona lykal jak pelikan. Thompson klasycznie zayebiste proste i kontrola dystansu, zayebiste wysokie kopniecia okrezne, tylko po co walil te side kicki co chwila na brzuch Pettisowi ??? Akurat wlasnie Pettis tym super punchem skontrowal side kicka , troche bez sensu ze strony Thompsona i szasun dla Pettisa ze znalazl luke

Ciekawe, czy to KO to wynik idealnego trafienia w szczene w idealnym momencie, czy moze Pettis po zmianie wagi zyskal KO powera? Tak jak wczesniej ktos napisal, Woodley cala seria poteznych bomb nie byl w stanie skonczyc Thompsona


Zmieniony przez - annihilus w dniu 25/03/2019 16:06:33

Ulubieńcy: Cain Velasquez, Mark Hunt, Luke Rockhold, Genki Sudo

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kickboxing Junior

Następny temat

Joanna Jędrzejczyk o odrzuceniu oferty walki w marcu i planach na najbliższą przyszłość

WHEY premium